Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

lukasz27    10

200zł? to już jest przesada. lepiej go w piecu spalić i na drzewie się zaoszczędzi:) ja sprzedałem teraz owies po 350 zł za tonę jako paszówkę.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podażyło mi się kupić pszenżyto ozime za 380 zł/t. Za jęczmień cenią od 420 do 480 zł/t a pszenica od 420 do 500 zł/t. Ceny za zboża paszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

za pszenzyto to ok400zł za tone. ja ma tez pare ton i mialem przetrzymac na nastepny rok bo zapowiadaly sie slabe zbiory lecz teraz po deszczach zboza poprawily swoja kondycje i bende sprzedawal bo nie wiadomo co bedzie po zniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja teraz mam odstawiać pszenżyto po 410 netto.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

u mnie placa po 510 za pszenice paszowa i konsumpcyjna taka sama cena, niewarto wiecej nawozu sypac zeby miala parametry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

pszenica 570zl brutto

gluten 26

wyrownanie 89

wilg 15,3

l. op. 418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Ja sprzedałem po 500zł/t netto paszowa a konsumpcyjna do młyna po 510zł/t netto, odbiór z gospodarstwa. I po co ładować się w koszty żeby pszenica miała parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

U mnie za konsumpcyjną płacą od tego tygodnia po 470 zł brutto. Czy u was też tak spadło? Czy sprzedawać po tej cenie czy jeszcze czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ceny spadają bo spekulanci wyprzedają zboże i czyszczą magazyny. Rozmawiałem z pewnym małym skupującym normalnie w innych latach miał już magazyny puste i wygazowane, natomiast w ciągu kilku dni przyjechało ponad 2500t i cały czas przybywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Czyli bryndza - nie ma co liczyć na wzrost. Wejdziemy w żniwa z ceną 440 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie też co roku o tej porze było pusto - tyle co tam kilka dosłownie kilka ton dla swinek paszy zostało a na dzień dzisiejszy mam ok 15ton jeczmienia.

oraz ze 20 ton mieszanki paszowej - w jednej czesci magazynu jeczmien z pszenica a a w drugiej czysta pszenica, a w 3 rogu to jeszcze z przyczepe jeczmienia by odebrał.

Trudno swinie musza zjesc to co jest a co bedzie w przyszłym roku to się okaze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

unas na pomorzu ceny wmiare siętrzymają ostatnio kupiłem 10 ton pszenżyta po 450zł a mieszanka po 300:)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

dzisiaj kupiłem pszenżyto po 370zł/tona i jęczmień po 400zl/tona . w moich stronach chętnych do sprzedaży coraz więcej a kupujących jak na lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

PZZ Stoisław wystawił takie ceny na żniwa : pszenica 48, jęczmień 40, żyto 36, owies 35!! Masakrycznie się zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

My ostatnio za żyto płaciliśmy 32 ale obecnie nie kupujemy robimy miejsce w silosach na ziarno z tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jak się przedstawia teraz cena jęczmienia u was, tam gdzie Ja zazwyczaj sprzedaję dają 350 + VAT troszkę mało a mam gdzieś z 40-45t tegorocznego do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wyciukałeś już swój?

ja w piątek swoj leciałem reglone - teraz trzeba czekac do wtorku, srody i o ile nie chlupnie z góry to wchodzimy.

w sobote gadałem z agronomem z pobliskiej spółdzielni to mowił ze zbierają 8 ton, prob jeszcze nie robili ale jeczmien maja bardzo ładny, ziarko moze nie wielkie ale za to bardzo gęsty.

Niestety pole po kombajnie to szachownica, kombajn co chwile siadał albo było duzo odbić i zostawiali te zielone placyki.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj