Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy cenie 260 nie ma mowy o sprzedaży,można to nazwac promocją ,wyprzedazą, ale dla mnie jest głupota bijąca w nas wszystkich.Idzie fama ze można kupic tanio,i ojciec twojego kumpla robi krecią robotę.A może go suszyło.bo po trzeżwemu nie wyobrażam sobie takiej transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

niektorzy nie maja kasy i sa zmuszeni do sprzedazy za tak smieszne pieniadze

jutro jade na targ do okolicznej miejscowosci beda jutro aklualne ceny

ale nie jade sprzedawac bo za taka cene to nie chce mi sie nawed ladowac

ja po nizej 450zl za tone nie sprzedam

trudno bedzie lezalo do nastempnej zimy

ja uwazam ze teraz jest tanio i ludzie maja duzo zboza i "udeza" w produkcje zwiezeca

bedzie "gorka swinska co zje gorkie zboza" a konsekfencje beda taie ze zboze bedzie drogie a

swiniak spadnie do 3zl za kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

denzel ma racje....na razie stada sa odbudowywane ale zanim bede odbudowane w 100% troche czasu minie a ci co teraz sie nastawiaja na hodowle to straca wygrali ci ktorzy nie zrezygnowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Teraz wszystko zależeć będzie od pogody jeżeli maj będzi taki suchy jak kwiecień to o plonach można zapomnieć i w takim przypadku przetrzymywanie zboża ma sens.Jeżeli chodzi o świńską górkę to skończyła się w zeszłym roku teraz pogłowie świń jest na niskim poziomie , a odbudowa trochę potrwa bo dużo macior wykasowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28
swinska gorka jest od pol roku, albo i lepiej :D :D , a zboza ceny dalej nie ma

 

chciales powiedziec ze jest swinski dolek bo swini brakuje i w skupie tucznikow i na targowiskach nie ma prosiat a jak sa to chca za nie kosmiczne pieniadze 500zl i wiecej za pare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Co do posta MartineZ ja przetrwałem ,ale będę się cieszył jak odrobię zeszłoroczne straty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja tez przetralem niech martwia sie ci ktorzy pokasowali maciory i teraz musza sprzedac zboze za smieszne pieniadze a napolu nic nie rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

kolejny zakup wykonałem 80 ton zboża:

jęczmień 420zł tona, kupiłem 20 ton

żyto 320zł tona, kupiłem 20 ton

pszenżyto 440zł tona- kupiłem 30 ton

mieszanka (pszenica letnia, owies, jęczmień, groch ) 390zł tona kupłem 10ton do żniw mam już dość, ale z pewnością zrobie zapas na kolejny rok


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Noo @lukas -Ty rób zapas a my kto moze to trzymamy jeszcze :P

 

 

 

Dobrze ze jest gdzie przechować ubiegłoroczne zbiory :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

no robie zapas już mam dogadane 40 ton pszenżyta po 400zł tona, coś mi się wydaje że do żniw wszystkie magazyny zapełnie:)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

marcin974 nie wszyscy maja ten komfort i musza sprzedawac....byl czas ze u mnie ciagnik za ciagnikiem i to odziwo pozadne sprzety z duzych gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ja doskonale rozumie, a jak niektórzy są w takiej sytuacji ze prosto z pod kombajnu muszą sprzedać...

 

U nas w tym roku tak slaba pszenica ze w głowie się nie mieści :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

kupiłem kolejne 10 ton żyta po 310zł za tone gościu chciał po 340, no ale zemściłem sięna nim za zeszły rok, gdy miałem umuwoine z nim pszenżyto po 750zł a przyjechałem ciągnikami po zboże a on mówi żę za mniej niż 800zł nie da, no i musiałem płacić


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ja w tym roku wygrałem na życie. ;) ... wywiozłem prosto z pola coś 480 zł/t teraz dostałbym dobrze w plecy bo cena jest tragiczna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja odstawiam teraz żyto po 370 netto


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

fajnie ze cieszycie sie ze cos komuś słabiej płaci. jesli chodzi o trzode to zobaczymy w okolicach grudnia 2009 jaka bedzie cena. bo na cena 1000 za zboże raczej nie ma co liczyc ;)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

jak na razie to wszystko idzie w tym kierunku. swini robi sie coraz wiecej a na polach w tym roku bedzie duzo mniej jak sie w pogodzie nic nie zmieni. w najblizszych tygodniach sie wszystko okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

co do zbiorów w polsce będą pewnie niższe ale wystarzczy jechać jużw moje okolice lub na zachód polski to szusza nic nie zrobiła, a z tego co słyszałem niemcy francja tam będą dobre plony tylko teraz ciekawe ile tych świnek będzie


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam zamowione zyto bardzo ladne nadawalo by sie na konsumpcje po 350 zl za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluss1    0

timasz to chyba za dobrą jak dla Ciebie cenę ktoś ci sprzedaje,ja też mam żyto jeszcze konsumpcje[badałem]proponują mi 370 netto,ale chyba sie wstrzymam coś tam słychać o wzroście cen.ja też z warmii,a ty na jakie cele potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No to u was widze ladne ceny jeszcze u mnie w niedziele na rynku Przenzyto kosztowalo 300 zl brutto, mieszanka zbozowa 280 zl, normalnie paranoja.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

u mnie młyn korporacji żabczyńskich za żyto płaci 330+vat mój kolega jest tam kierownikiem skupu wczoraj z nim gadałem i mówił że ludzie wiozą i wiozą  nie ma już gdzie pomiescić wywnioskowałem że u nas Ci którzy trzymali zboże stracili wiarę i się pozbywają zresztą kryzys i brak kasy napewno też zrobił swoje...... paranoja z tymi cenami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

U mnie rozbieżność cenowa za pszenicę od 480 do 520. Sąsiad sprzedawał do portu na eksport, tzn. przyjeżdżały Tiry po pszenicę i jechały z nią do portu i dostał po 580- 600 zł/tona tak z miesiąc temu. Ilość ok 500 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj