Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

MartineZ    14

jedno jest pewne ze pogoda w polsce a tym samym nasze plony nie beda mialy wielkiego wplywu na ceny.ceny beda sie ksztaltowac poprzez kusr euro oraz plony na ukrainie ktora tak jak w tamtym roku prawdopodobnie razem z wegrami zaleje nas tanim zbozem.wiec ludzie wywalili 100% wiecej kasy na nawozy, plony marne, cena niska....generalnie wszyscy pod kreska(mam na mysli tych ktorzy glownie zyja z rolnictwa a w szczegolnosci tych ktorzy zrezygnowali z hodowli zwierzecej a sypali normalne dawki nawozow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytanie -czy Ukraincy mają za co kupic nawozy ?Z tego co wiem to panuje tam bida i to czarna.Mam nadzieję że dopiecze im również słoneczko i skończy się dumping na rynku zboża.Gospodarzę od prawie 30 lat ,ale suszy kwietniowej nie przerabialem.Jesli teraz jest sucho to w maju moze byc nędza, a ta bezwzględnie będzie miała wpływ na ceny.Nie radzę sprzedawać zapasów,powinno być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Nie do kńca się zgodzę z Martinezem że pogoda nie ma wpływu, jeżeli w całej Polsce będzie susza w maju to plony marniutkie a jak obejmie wschodnią Europę a tak się może zdarzyć to może być cienko z zapasami a wtedy ceny zboża poszybują w górę zaznaczam może tak być. Przecież rozmawiam z kolegami każdy przykrócił nawożenia w pszenicy a niektórzy wcale nie dali, w jarych poszedł tylko azot też nie za dużo a u mnie strony rolnicze dosyć mocne. Co do Ukrainy i ja słyszałem że cienko przędą, jedzą ich długi, przyłaczam się do głosu Xemita jeszcze może być róznie, ja nie sprzedałem jęczmienia czekam na wzrost cen B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Na Ukrainie są czarnoziemy ,plony to oni bez nawożenia mają,przecież Ukrainę nazywają spichlerzem wschodnim europy,jak sypneli zbożem to cała Unia odczuła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

To mając warunki lepiej przechować zboże do następnego sezonu?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jerzy europa to nie tylko polska....polska niby jest krajem rolniczym ale mimo wszystko..... ukraina nawet bez nawozow zaleje nas swoim zbozem wkoncu maja najlepsze ziemie w europie ktorej u nas brak....drugi kraj to wegry w tamtym roku tez nam o sobie przypomnieli...nastepnie francja w ktorej wielka susza jest niemozliwa ze wzgledu na swoje polozenie geograficzne wiec tam opady sa pewne a co za tym idzie wysokie plony....nie wiadomo co w tym roku hiszpania zdola wyprodukowac...pamietamy chyba ze w tamtym roku mieli rekordowe plony a pogoda wariuje,przypomnijcie sobie zime kiedy u nas bylo cieplo a tam sypalo sniegiem...i dalej mysle ze pogoda z polsce nie bedzie miala wielkiego wplywu na ceny chyba ze euro bedzie tak drogie ze wyjdzie taniej brac polskie zboze wtedy ceny moga byc rekordowo wysokie ale to juz loteria..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzie Ukraincy byli 2-3 lata temu... to żebracy Europy....nie liczę nia tą chołote....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tak tylko ze tam wchodzi teraz nowa technologia wiec podstawa bedzie klasa ziemi, a na to nie mgoa narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny w dóóóół i to znacznie, tak oto się kształtują w mojej okolicy:

Pszenica jakościowa 470 zł z Vat (dzisiaj już resztę na tira załadowaliśmy i w poniedziałek pchnie się)

Jęczmień 350-380 zł

Pszenżyto- nie chce ktoś może kupić bo wcale chętnych nie ma???


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

na nowe technologie trzeba mieć pieniądze gospodarstwa na Ukrainie są na skraju bankructwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Vitasem za lika lat gospodarstwa na ukrainie moga byc najlepiej prosperujcymi w europie..bo jak juz napisal Sebastian jest tam duzo kasy z zagranicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Na ukrainie rolnictwo przejeli krezusy[ złodzieje] a im kasy na nawozy nie brakuje. Najlepiej to by było postawić mur chinski .Bo jak sól potasowa to kr...wa cło ,a jak zboże do nas to bez cła. Taka jest wolna polska w pie...nej unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Gdzie Ukraincy byli 2-3 lata temu... to żebracy Europy....nie liczę nia tą chołote....

Żebyś wiedział jaka susza tam byłe dwa i trzy lata temu, to byś tak nie pisał. Trochę kultury w wypowiedzi by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Własnie o suszę mi chodziło.Co do chołoty to moi dziadowie pochodzili z pod Równego,i chołota to bardzo delikatne stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarusek    1

Panowie takie ceny jawy tu piszecie to dla mnie i rolników z okolic powiatu Miechowskiego (woj.małopolskie)eldorado!!!!!!!!!!!!!!!!!!!U nas na targach jarmakach itp. 300-380zł/tona max :D Więc oczym mytu dyskutujemy.I nikt się nie pyta jakościowe paszowe,pytają czy taka cena cię interesuje ajak nie to do domu ze zbożem i koniec gadki.Życie jest brutalne,ale nikt nie myśli o biopaliwach i tego typu rzeczach żeby ten nadmiar zdjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po 350-380 zł to lepiej zostawić w domu.Jeszcze może być różnie,a dać się okradać na własne życzenie to nie za bardzo.Jest sucha ,zmagazynowana ,lepiej sprzedac nowa po zbiorach a to niech spoczywa w spokoju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarusek    1

Są dwa małe problemy:90% moich znajomych nie sprzedało jeszcze zboża(co z tego wyniknie po żniwach nikt nie wie) ,a po drugie jak mnie finanse przycisną to trzeba zawieść(jak się ma kasiore to można podskakiwać ),susza wiem 60% moich pól to rędzina z iłem wrażliwa na brak wody i pszenica ozima po ziemniakach(200kg mocznika/ha wiosną) wygląda tragicznie,o grochu jadalnym nie wspomnę gdzie go ziemia nie przykryła leży i już nie urośnie..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Z tego co piszecie to u mnie jeszcze ceny są nie najgorsze owszem są niskie dla sprzedających ale nie poniżej 40zł/q. Ja jak kupuję paszowe to jęczmień 48, pszenica 45, pszenżyto 43 a w młynie podobno pszenica 51 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Własnie o suszę mi chodziło.Co do chołoty to moi dziadowie pochodzili z pod Równego,i chołota to bardzo delikatne stwierdzenie.

Włącz słownik, bo w oczy razi. Twoi dziadkowie to niemal moi sąsiedzi, co tam, nieco ponad 200km. Znam kilka osób z Rówieńszczyzny , mam odmienne i pozytywne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Gdzie słownik, jaki słownik?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Włącz słownik, bo w oczy razi. Twoi dziadkowie to niemal moi sąsiedzi, co tam, nieco ponad 200km. Znam kilka osób z Rówieńszczyzny , mam odmienne i pozytywne zdanie.

Zgadza się, w sąsiedztwie było sporo Ukrainców.Co wyprawili na Wołyniu można doczytać...Nie mam obowiązku, ani chęci darzyć ich sympatią.P.s .Niestety nie używam słownika ukraińskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Te sąsiedstwo, to przez granicę, i tak trochę po skosie.

Polski wystarczy, bo chodzi o słowo HOŁOTA. Równe to Polesie a nie Wołyń , tylko dlaczego kilka pokoleń ma nosić piętno za błędy polityków i polityki wschodniej, której to ofiarami stali się niewinni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z prostej przyczyny,do tej pory OPA i OUN uznawane sa za organizacje patriotyczne i trwa gloryfikacja ich działalności.Jeśli chodzi o zboże to nie potrafię się wznieść ponad podziały, by życzyć Ukraincom urodzaju.Powody może są nieco inne ,ale pokrywają się z racją polskich rolników.Co do Równego ,to miasto było powiatem w województwie wołynskim. http://wolyn.ovh.org/narubiezy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałem sie że kumpla ojciec sprzedał pszenicę po 260 zł za tonę. Więc nie wiem to to już przesada nie jest. Przecież to nawet po kosztach nie jest. Ale może jaka pszenica taka cena ;-/


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj