Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

koledzy sprzedawal ktos pszenice konsumcyjna z pomorza?

ja obserwoje sytulacje w ktorej pszenica sie pnie a skupy w tym roku rabia po wilgotnosci przynajmniej w mojej okolicy.

mucilem pszenice ktora miala max16% byla dmuchana i schlodzona do 14 a teraz niewiado skad wszedzie ma okolo 16-17%

 

a ta ktora byla zbierana przy 11-13% ledwo co miesci sie w normie jakas paranoja

ja sprzedawalem dzis z pomorza i wilgotnosc byla 13%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jakby miała 16-17% to by ci zaśmiardła. Miałem w tym roku trochę jęczmienia 17% z pola. Tydzień był cienko rozrzucony potem podwalony a i tak go czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak nie dmuchałeś na siatkach to zawsze ci będzie czuć.Już po paru dniach. To norma.

Zrobiłeś duży błąd.

Ja w zbiorniku mam 8 metrów wysoko i 5,5 szeroko i nic mi nie śmierdzi.

Wentylator chodził miesiąc.

Zboże pojechało na statek i za Berlin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a komu i po ile?

czersk 1020 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Podobno to ma wrócić do nas na wiosnę co teraz sprzedajecie. Z wyższą ceną oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

czy u was tez patrza w pszenicy na parametr porazenie grzybowe ? Bo robiłęm badania wyszło w miare ale jak zadzwoniłem do jednej z firm płaci 1100netto to zapytali o porazenie. Podobnie z zytem nie biora jesli ma opad wyższy niz 250 co mnie zdziwiło no ale cene tez maja dobra 850 netto u mnie wyszło 270 :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tomek masz rację jak ktoś ma warunki do dmuchania to może kosić bardziej mokre i sobie dosuszy. My wtedy tylko zbiornik skosiliśmy bo 17% to za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi tak kiedyś z 5 ton poszło, ale świnki były.

W pszenicę włożyłem rury do drenacji i dmuchałem, nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smola    0

jaka firma płaci za żyto 850? jest co cena brutto???

 

jaka firma płaci za żyto 850? jest co cena brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

czy u was tez patrza w pszenicy na parametr porazenie grzybowe ? Bo robiłęm badania wyszło w miare ale jak zadzwoniłem do jednej z firm płaci 1100netto to zapytali o porazenie. Podobnie z zytem nie biora jesli ma opad wyższy niz 250 co mnie zdziwiło no ale cene tez maja dobra 850 netto u mnie wyszło 270 :(

 

Hehehe to pewnie Kapka :) Też dzwoniłem.... powiedz współpracowałeś już z nimi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jeszcze nie mam do nich 180km do pszenicznego i 230km do zytniego wiec nie jest tragicznie. Rozmawiałem z nimi ze najlepiej to żeby im wysłac próbę tylko reprezentatywna najlepiej z juz naładowanej naczepy i pobrana lanca. :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

Jak mówice cena pszenicy konsumpcyjnej pojdzie jeszcze w góre czy może lepiej już sprzedać...?

Edytowano przez jacek5227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

moim zdaniem to moze byc jak w zeszlym roku teraz cena nie jest zla jakis tam ruch jest mlyny narobia zapasow paszalnie tak samo troche pojedzie za granice a w lutym moze byc problem bo ludzie wtedy mysla moze by sprzedal w marcu trzeba w pole pojechac a tu nie ma kasy i beda sprzedawac bo nie sprzedawali liczyli na lepsza cene a tu wszyscy maja zapas hodowla cienko idzie swiin coraz mniej komu beda te pasze sprzedawac??drob bardzo podobnie...ale moze sie myle....teraz pszenica idzie na maka nie wazne czy kons. czy paszowa byle tansza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Z tym opadem, to mozesz przykombinowac troche, kup jakiegos zyta na targu z niskim opadem i domieszaj. Opad napewno bedzie nizszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no tak mozna tylko wes utraf tak zeby przy pobraniu z naczepy wyszło oki :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Mazowieckie, pszenica konsumpcyjna potaniała z 1070 zł netto na 1020 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skupujący pewnie tłumaczy się tym że"na giełdzie potaniała" szkoda ,że tak szybko nie reagują jak pszenica drożeje na gieldach

PHU Gawor 1090 pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja parę dni temu pszenice sprzedałem po 1030zł +vat a wilgotnośc 15% a parametry nie patrzą biorą wszystko paszowa czy koncumpcyjna

 

ja sprzedałem wszystko jak młóciłem wilgotność miała prawie 17% czasami 16% i juz kosiłem na siłę bo pogody już dobrej nie było i miałem w binie i dmuchałem dmuchawą to nawet spadła do 15% kasa nie była narazie potrzebna ale mówię jak cena już wysoko jak nigdy nie sprzedałem

jakiś rok był taki że cena spadła od razu trzysta złotych a póżniej powoli wzrastała ale z 10zł 20 zł na miesiąc to do końca maja dopiero się wyrównała do tej ceny co bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

ja parę dni temu pszenice sprzedałem po 1030zł +vat a wilgotnośc 15% a parametry nie patrzą biorą wszystko paszowa czy koncumpcyjna

 

ja sprzedałem wszystko jak młóciłem wilgotność miała prawie 17% czasami 16% i juz kosiłem na siłę bo pogody już dobrej nie było i miałem w binie i dmuchałem dmuchawą to nawet spadła do 15% kasa nie była narazie potrzebna ale mówię jak cena już wysoko jak nigdy nie sprzedałem

jakiś rok był taki że cena spadła od razu trzysta złotych a póżniej powoli wzrastała ale z 10zł 20 zł na miesiąc to do końca maja dopiero się wyrównała do tej ceny co bylo

gdzie sprzedawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

pszenica Neorol 1010netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

dzisiaj poszła pszeniczka po 1100 brutto, jak dla mnie cena revela :)


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj