Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszpa1    0

no ja w poniedzialek jade z pszenica po 850zł netto. około 13 ton odstawie , pozostałe 60 zostawiam do nowego roku

Wiadomość z agroFakt.pl

BlackMamba    1

W mojej okolicy pszenica chodzi po 650zł brutto, cena troche wzrosła ale i tak mało :(

Przecież ta cena pachnie wyzyskiem. Przy takich różnicach cenowych warto dołożyć kilka złotych do transportu, a nie nabijać portfel cwanego pośrednika, który ma podpisany kontrakt po 900

tomaszpa1    0

BlackMamba, nie mozna tego nazwac wyzyskiem . pośrednikowi nie musisz sprzedawac. ja dzis pszenice sprzedałem po 830 zł netto. wszystkie parametry ponad norme takze bez problemu ją sprzedalem . jeszcze około 55 ton zostawiam do wiosny

BlackMamba    1

Nie można? A jak inaczej to nazwać? Jak inaczej nazwać sytuację, gdzie w regionie jest niewiele miejsc skupowych, a sprzedawcy do tego między sobą się dogadują odnośnie ceny? To jest czysty wyzysk, jeśli rożnica od realnej ceny wynosi 50%, w momencie gdy nawozy kosztują 2000 zł, paliwo 5 zł, a rok wcale nie jest rekordowy. Pośrednikowi mały rolnik musi sprzedać, bo nie ma wyjścia, i ten pierwszy doskonale o tym wie.

kokosowy    0

Kruszwica przez telefon podała 750/t+vat

właściciel ziemi zszedł z 900/t na 800/t za dzierżawę (podobno ma kupca za 1000/t)

ksiaze    3

paszowa 750 jest 850 koncumpcja...nic od zniw sie nie zmieni...a jak zloty sie umocni pszenica z niemiec nas zaleje:)

tomaszpa1    0

ksiaze , co ty za głupoty piszesz , niemcy maja o 6 % nizsze plony niz w ubiegłym roku z jakoscia u nich tez bez rewelacji. póki co to euro sie umacnia i nie opłaca sie importowac wrecz przeciwnie sprzedawac zboze na eksport . dzis w radiu analityk finansowy stwierdził ze euro do konca wrzesnia moze osiągnać kurs nawet 4,60 , nie mam nic przeciwko poniewaz biore dopłat około 80 tys takze przy takiej kwocie kazdy grosz kursu ma dla mnie spore znaczenie ;) w tam tym roku było cos około 4.25 kurs do dopłat. czyli w przypadku osiągniecia 4.60 dopłaty wzrosna o jakies 8 % . czyli od kwoty 80 tys mamy 86 tys;)

deer    176

Jak wynika z prostej matematyki więcej sprzedajesz niż kupujesz :).

MarekUA    16

U nas dostępna jest tylko pszenica paszowa.. Troche dziwne ale cena przez tydzien podskoczyła z 620zł za tone do 680-700 zł za tone brutto. A kolejek nie widac czyli nie ma tego zboża :rolleyes: :rolleyes: Czekamy na 850 zł za tone - pszenica paszówka. To przy tych kosztach produkcji wcale nie są kokosy ;) ;) Pozdrowienia z Lubelszczyzny wschodniej :D

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.