Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

lukas21    3

Ile można pisać posty typu "zboże niedługo będzie tanie" nie ma żadnych przesłanek aby tak było. Taniej może i będzie ale niewiele.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Przemkowi kończy się zboże w magazynach i świnie coś muszą jeść. Już od dłuższego zapowiadał rychły koniec wysokich cen. Kiedyś to na pewno spadną ale jeszcze trochę będą dość wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

duże wzrosty-chyba zartujesz 1,6%-zobacz ile jest taniej a nie siejesz propagande i jakie są prognozy krótko i długo terminowe-bedzie tylko taniej .

Nie 1,6% tylko na obecną chwilę 8,6% na Matif - Znowu "krawaty" biorą się za nasz towar. Jak już nic na świecie pewne nie jest to pewne jest tylko jedno: Żreć trzeba ;)


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

WITAM!dzis na targu w Rykach[lubelskie] pszenica 1000-1100;jeczmien 900-1000,pszenzyto800-850zl/t cena do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

duże wzrosty-chyba zartujesz 1,6%-zobacz ile jest taniej a nie siejesz propagande i jakie są prognozy krótko i długo terminowe-bedzie tylko taniej .

Oj Przemuś, Przemuś, taniej, taniej to juz było. :lol: Oj widze że ostatnie dwa dni na matifie cie zabolały. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

no chłopaki zobaczymy w moim regionie już zadna paszarnia zboża nie kupuje bo magazyny pełne-weżcie telefon i podzwoncie po firmach i zobaczycie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rynek próbuje wymóc presję na rolnika by ten uciekał z ziarnem gdyż jego ceny czeka nieuchronny spadek.

Niestety rynek zapomina że ziarno na wyimaginowanych kwitach z iluzorycznych zapasów w żaden sposób nie nadaje się do przemiału na mąkę lub pasze.

Do tego celu służy ziarno fizycznie namacalne, a tego pozostało niewiele.

Póżna wiosna, słaby stan zasiewów, nawożenia i zaległości technologicznych z okresu siewu jest złym prognostykiem dla rynku, a wbrew pozorom dobrym dla rolnika i cen ziarna.

Niech mądre głowy nie licytują wielkości plonów, oraz ilości pozostałego zboża na rynku, gdyż do zbiorów pozostało ok 1/3 sezonu, a przy zużyciu tylko 18mln ton to potrzeby sięgają 5-6 mln ton do początku zniw.

Cała pojemność magazynów polskich przedsiębiorstw jest mniejsza niż potrzeby rynku i pisanie o zapełnieniu tychże jest kuriozalne.

Myslę że najwytrwalsi którzy posiadają jeszcze zboże nie stracą, a tegoroczna pogoda szykuje niespodziankę która w tym pomoże.

P.S. Przemek, Xemit nie dzwoni, do Xemita dzwonią :rolleyes:

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Właśnie ja też czekam na tel. zazwyczaj bo wtedy to ja jestem na lepszej pozycji negocjacyjnej. I tak lubie. :lol: Patrząc za okno to Przemku radzę robić zapasy bo padną nowe rekordy cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

kszyszta zgłoś się do mnie na gg mam pszenice konsumpcyjna i ziemniaki jadalne

Edytowano przez nadzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Ja wczoraj kupiłem owies z dostawa za 650zł brutto. A prognozy analityków i pseudo maklerów to ja kładę między bajki bo tam ich miejsce.Bo jako rolnik wiem jakie były zbiory a nie pobożne życzenia spekulantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ostatnio sprzedalem pszenice po 930 zł brutto tona ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tak czy siak jeszcze 50 ton jest w magazynie opcje widzę dwie jak teraz odbije w góre to za miesiąc 1200 pln netto za pszenice ale równie dobrze może powtórzyć się scenariusz z 2008 roku. Tak czy siak trzeba czekać


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

dużo zależy też od tego jak rozwinie sie sytuacja w Libii i okolicach bo jeżeli będzie konflikt zbrojny z NATO to dużo wskazuje na wzrost cen nie tylko ropy ale zboża i innych surowców, im dluższy konflikt tym ceny wyższe w najbliższym okresie i sytuacja na polskich polach akurat nie ma tu wielkiego znaczenia w cenie pszenicy

wiekszość rolników wymarznięty rzepak przesieje własnie pszenicą jarą bądź kukurydzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

chłopaki nie życze nikomu żle bo sam jestem rolnikiem i wiem ze jest ciężko ale widze co sie dzieje bo np na przełomie starego roku z nowym to nie szło kupić zadnego zboża choć by nie wiem ile zapłacił a teraz nakupiłem pszenżyta i jęczmienia naprawde w dobrej cenie której nie napisze by nie narazić sie na czyjąś złość i towaru jest naprawde dziwne ale dużo(paszowego) i wszystkie paszarnie w okolicy też już nie kupują wiec zkąd sie znalazło tyle zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak samo jak we wrześniu i październiku okoliczne skupy nie chciały kupować zboża bo mówili że mają duże zapasy i im nie potrzeba. Jak cena zaczęła dość szybko rosnąć to okazało się że mają jeszcze dużo miejsca i brali co się dało. A na to skąd tyle zboża to bardzo proste wytłumaczenie. Idzie wiosna i trzeba kupić nawozy itd. więc rolnicy zaczęli wyprzedawać. Po drugie ceny zaczęły dość szybko spadać to czym prędzej niektórzy zaczęli wywozić żeby nie stracić.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Świat jest taki nieprzewidywalny mamy marzec a w tym roku juz rewolucja w grecji i w libii, tsunami w japoni zobaczymy jak sie potocza nastepne miesiace

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3

Kupimy pszenice paszowa i konsumpcyjna. min 24t. odbieramy wlasnym transportem, platnosc gotowka.

zainteresowani niech pisza na PW jaka ilosc, parametry pszenicy i jaka cene oczekuja. interesuja nas glownie oferty z poludnia Polski tj wojewodztwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie, opolskie, Dolnośląskie, Łodzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

potrzebuje kupić około 30 ton pszenzyta do 800zł za tone i 60t pszenicy paszowej do 880zł (brutto ceny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj