Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kiju221    14

Witam wszystkich! Zachodniopomorskie 890zł konsumpcyjna:D już 100 ton sprzedane, resztę trzymamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Jęczmień paszowy na rynku w Suwałkach 900zł/t, srogo<lol>

 

Żyto u nas (podlaskie) po 580 netto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

marek1977    27

Wydaje się że na wiosne 1000zł za pszenicę jest realne?.Bo kto by liczył że rzepak minie 2000zł i być to mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    6
;) dzisiaj sprzedałem jęczmień po 730zl/t , a to nie jest chyba ostatnie słowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    1

Ci co w panice po żniwach sprzedawali w strachu że drożej już być nie może nieźle się teraz w d*py kopią.

Ja trzymam jak co roku do czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Ceny wywindowały w gorę i jakoś nie widać krzykaczy, co tu w sierpniu obrażali innych twierdzących ze pszenica może kosztować więcej niż 760. 900 netto bez łaski płacą większe podmioty skupowe, trzeba się tylko wysilić i znaleźć numer telefonu. W Polsce są już nawet młyny, które skupują po 970 zł netto. Na giełdzie Matif 248-250 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jednak byłem w błędzie... myliłem się co do cen. Reasumując ciekawe czy taka tendencja utrzyma się do wiosny. Co roku ten okres jest zawsze okresem w ktorym ceny spadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Tak nawiasem mówiąc to, ten kto uprawia pszenicę i rzepak, a tą pierwsze co roku przetrzymuje do czerwca czekając na cenę powinien się przekwalifikować i przechowywać rzepak. 2200 zł/t. Na tym w tym roku robi się interes, a poza tym ceny rzepaku zawsze mają od żniw tendencję wzrostową i to dość znaczną, w przeciwieństwie do zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    390

tylko aby przetrzymać rzepak trzeba mieć warunki a nie każdy ma albo może sobie na to pozwolić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

koledzy zna ktoś cene owsa w woj podkarpackim (okolice mielca)? z innych okolic tez piszcie. a moze ktos ma do sprzedania?prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    3

Tydzień temu u nas była pszenica paszowa 840 brutto, konsumpcyjna 940 brutto. Loco Krasnystaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    101

Podzwoniłem troche i oto czego się dowiedziałem.

Województwo lubelskie, okolice Bychawy

pszenica 760 :D to cena najniższa jaką usłyszałem ale zazwyczaj było 820, 830 do 890 w zależności od liczby opadania. To podstawowy parametr sprawdzany w tym roku, na resztę raczej nie zwracają uwagi

jęczmień 700(ale tam były też tańsze nawozy) a zazwyczaj 720, 740 do 780. Jestem "umówiony" na 800 do kaszarni ale po nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    18

Jabłonna k. Lublina pszenica jedzie po 850. Niestety za słabe opadanie na konsumpcyjną. Cena przy większej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    9

Mieszkam w województwie dolnym śląskim ( pod Wrocławiem) i ceny na dzień dzisiejszy tak wyglądają: pszenica paszowa 820 zł , konsumpcyjna 850 zł ( ceny już z vatem )

Moje pytanie czy ona jeszcze zdrożeje? I jakie są wasze spekulacje na najbliższy czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPronarXx    0

Moim zdaniem nie, oglądałem dzis agobiznes i powiedzieli że jest wysoka cena i myślą że rolnicy zaczno sprzedawac pszenice w połowie stycznia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Ja mam ofertę na sprzedaż z odbiorem po 910 netto za konsumpcję - to chyba uczciwa cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

w swiętokrzyskim paszowa pszenica po 750 - 800 netto w zależności od ilości towaru, jęczmień po 750 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×