Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nemezis    19

To jest ten sam Woźniecki co ma skup żywca,czy tylko nazwisko to samo???.

W Kleczewie jest ferma drobiu "Woźniak" a nie jakiś Woźniecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Powiat namysłowski (ceny z VAT) (PSZENICA)

 

AgroMund (Dabrowa Namysłowska)

paszowa 620zł

konsupcyjna 740zł

 

Agroefekt (Domaszowice)

paszowa 640zł

 

Agroplon (Głuszyna)

paszowa 700zł (czekanie na kase)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ile wychodzi wam kukurydza mokra?Chodzi o cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

430 zł/t kukurydza o wilgotności 33%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

570 zł za T kukurydzy o wilgotności 30% ?? :blink: 470 to bym jeszcze uwierzył.

 

 

Wierzyc mi się nie chce, przyjmijmy że masz 10 T qq i wilgotności 30% to dostaniesz za mokrą 5700. Jesli wysuszy te 10 ton mokrej qq do 14% to zostanie 8,4 T to cena równowagi będzie 680 zł/t suchej qq - nie licząc oczywiście kosztów suszenia i manipulacji, logistyki. przyjmując że wysuszenie 1T/% kosztuje tylko 6 zł (wg. mnie nierealna cena) to wysuszenie tony qq kosztuje 96 zł. Czyli sucha qq musi kosztować minimum 780zł.

 

Jak bym znalazł kupca za 570zł/t mokrej qq to sam bym chętnie sprzedał :D.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też nie wierzę w tę bajkę. Pewnie @Marekgizio pomylił się i zamiast 470 wpisał 570zl @Deer machnąłeś się troche w obliczeniach - Według @Marekgiziu sucha kosztuję nie 780 lecz 880zł.... Obecnie cena za suchą kukurydzę wynosi 750zł.

570zł za 30% przesada....duza przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzwoniłem przed chwilą i mi powiedzieli 473zł netto za 32%. I Marek@ popraw tę cenę z 570 na 470zł bo wtedy bedzie sie wszsytko zgadzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

570 zł za T kukurydzy o wilgotności 30% ?? :lol: 470 to bym jeszcze uwierzył.

 

 

Wierzyc mi się nie chce, przyjmijmy że masz 10 T qq i wilgotności 30% to dostaniesz za mokrą 5700. Jesli wysuszy te 10 ton mokrej qq do 14% to zostanie 8,4 T to cena równowagi będzie 680 zł/t suchej qq - nie licząc oczywiście kosztów suszenia i manipulacji, logistyki. przyjmując że wysuszenie 1T/% kosztuje tylko 6 zł (wg. mnie nierealna cena) to wysuszenie tony qq kosztuje 96 zł. Czyli sucha qq musi kosztować minimum 780zł.

 

Jak bym znalazł kupca za 570zł/t mokrej qq to sam bym chętnie sprzedał :D.

 

Te obliczenia sa bledne. Wielu rolnikow w taki sposob przeszacowuje swoje plony. 10 ton kukurydzy o wilgotnosci 30% po wysuszeniu do 14% wazy 8,14 tony, a nie 8,4. Pozniej jest drapanie po glowie "gdzie sie podziala czesc mojego plonu", co przy kilkuset tonach powaznie odbija sie na wstepnych szacunkach B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Hubet, zgadza się bo jak doliczysz parę zł do wilgotności 30% bo ja o takiej mówiłem, a nie o 32% i jak doliczysz vat to robi się 530zł, więc albo dał mi tyle po znajomości albo już zapełnia silosy czy więcej ludzi zaczyna kosić i obniża ceny.

Nie chce mi się dziś dzwonić czy dalej tyle da bo nie chcę być natrętny skoro i tak nie mam zamiaru sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Agro As 30% skupują po 520 brutto ale kontraktowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubet, zgadza się bo jak doliczysz parę zł do wilgotności 30% bo ja o takiej mówiłem, a nie o 32% i jak doliczysz vat to robi się 530zł, więc albo dał mi tyle po znajomości albo już zapełnia silosy czy więcej ludzi zaczyna kosić i obniża ceny.

Nie chce mi się dziś dzwonić czy dalej tyle da bo nie chcę być natrętny skoro i tak nie mam zamiaru sprzedawać.

 

 

aaaa... Ci chodziło o cenę brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Powiat namysłowski (ceny z VAT) (PSZENICA)

 

AgroMund (Dabrowa Namysłowska)

paszowa 620zł

konsupcyjna 740zł

 

Agroefekt (Domaszowice)

paszowa 640zł

 

Agroplon (Głuszyna)

paszowa 700zł (czekanie na kase)

 

 

Nie orientujesz sie czy w domaszkach biora jeczmien i zyto i jakich cenach?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Te obliczenia sa bledne. Wielu rolnikow w taki sposob przeszacowuje swoje plony. 10 ton kukurydzy o wilgotnosci 30% po wysuszeniu do 14% wazy 8,14 tony, a nie 8,4. Pozniej jest drapanie po glowie "gdzie sie podziala czesc mojego plonu", co przy kilkuset tonach powaznie odbija sie na wstepnych szacunkach :lol:

Dobrze gada.

Według tabeli ''współczynnik straty masy podczas suszenia qq'' dla qq o wilgotności 29% po zbiciu 15% wilgotności na 14% traci się masy 18%kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Nie orientujesz sie czy w domaszkach biora jeczmien i zyto i jakich cenach?

 

 

Jutro zapytam jak nie zapomne :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Mokra kukurydza powiat nyski P.R.Z Mieszko 543zł brutto za kukurydze 30% wilgotności. Jak by ta cena się utrzymała do pełnego sezonu kukurydzianego to byłby lepszy interes niż na pszenicy i rzepaku.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj