Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wlkpmder    6

Dziś odstawiłem j. j. prosto z pola za 780zł+ VAT(835 brutto) ale na dzień dzisiejszy już cena w duł o 30zł/tonie wiedz reszta idzie w silos.

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Drobnik    2

W opolskim pszenzyto 830zl + vat , a pszenica 900+ vat dzisiaj sprzedawalem pszenzyto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    19

Południowe Mazowsze - jęczmień jary jestem umówiony na 700, na żyto hybrydowe 750, prosto z pola, mój transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

skąd Wy bierzecie te ceny? są co najmniej 100zł zaniżone, ponadto Matif dzisiaj odrobił wczorajsze spadki, więc powinna być odwrotna tendencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    11

stąd się biorą , że jest np w danym województwie kilka podmiotów co dyktują ceny .. i jak ktoś ma 10-100 ton danego zboża to gdzie to powiezie jak koszty transportu są tak duże, jest skazany na okoliczne skupy...... zrobią co będą chcieli..... a kogo obchodzi cena w porcie czy na giełdzie jak tam żaden rolnik nie jest w stanie nic sprzedać

po za tym co raz głośniej się słyszy, że spekulanci znowu powrócili na rynki rolne.. więc na giełdach musi być drogo, aby kupić za 80 a sprzedać za 120.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    186

I tutaj się trochę mylisz. Ja sprzedawałem w tym roku koło mnie w Dalgety i nie ważne ile, aby samochód. Zboże pojechało ponad 400 km i drożej o 80 zł na tonie.

Trzeba tylko popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

bez spekulantów nie byłoby rynków terminowych; w Polsce funkcjonuje kilka podmiotów obsługujących cały albo prawie cały kraj (Dalgety, ADM, Chemirol, Osadkowski, HaGe i wiele wiele innych podmiotów) oni zarabiają na każdej tonie po 10-20zł, a nie jak mają w zwyczaju elewatory 100-200zł, także proponuję ograniczyć intensywność prac fizycznych i chwycić za telefon, gdyż jest to najbardziej intratny interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipton    0

Zna może ktoś ceny z woj. lubelskiego? chodzi o pszenicę konsumpcyjną

Edytowano przez lipton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    11

opierając sprawę na własnej osobie miałem do sprzedania 20 ton pszenicy początkiem lipca oczywiście obdzwoniłem wszystkich w powiecie i różnica w cenie jeśli już była to 10-20 zł z tym, że jak było 20 zł drożej to parametry od razu wyższe .......

 

oczywiście zawsze po uszach dostaje mały rolnik bo taniej musi sprzedać a i za nawozy i śor płaci więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipton    0

Podzwoniłem dziś trochę po firmach skupujących w moim regionie i na razie najdrożej w Zamościu 980 zł brutto przy LO 250 i glutenie powyżej 23. Większość okolicznych skupów nie klasyfikuje pszenicy i skupuje jako ogólnoużytkową, ceny od 830 do 850zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    175

orientujecie się jakie są ceny żyta w skupach ,konsumpcyjne i paszowe ???

U nas miejscowy młyn płaci 750zł+VAT,odstawiłem 10T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    8

pszenica paszowa 820 zł, jęczmień 810 zł rzepak 1950 zł żyto o ile dobre pamiętam 780zł ceny netto w pobliskim skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja okolioce Lublina odstawiałem j.j za 740 z vat do okolicznych skupów to było wczoraj prosto z pola plon przyzwoity 4,5t/ha a w środe cena była 70 wiec idzie up dzis dzwoniłem i jest po 745 w mojej okolicy mało zboża słaba ziemia , przymrozki , susza , a najlepiej robia przekręt z pszenica biora za jedna cenę ale jeśli ma gluten 30% i up to do innego elewatora i sprzedają za wieksza cene a rolnikowi płacą za paszowa ale cena tez nawet nawet 850, a porównaniu z cenami pare lat temu 280 zl za pszenice glutenowa to jest dobrze a plon u mnie bynajmniej taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

u mnie plony jęczmienia jarego były ponad 5 ton. Wszyscy do mnie dzwonia żeby kupować. Cena na dzisiaj 700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dziś sprzedane pszenżyto po 835zł/t netto,

 

jęczmień u nas po 800zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipton    0

Ja okolioce Lublina odstawiałem j.j za 740 z vat do okolicznych skupów to było wczoraj prosto z pola plon przyzwoity 4,5t/ha a w środe cena była 70 wiec idzie up dzis dzwoniłem i jest po 745 w mojej okolicy mało zboża słaba ziemia , przymrozki , susza , a najlepiej robia przekręt z pszenica biora za jedna cenę ale jeśli ma gluten 30% i up to do innego elewatora i sprzedają za wieksza cene a rolnikowi płacą za paszowa ale cena tez nawet nawet 850, a porównaniu z cenami pare lat temu 280 zl za pszenice glutenowa to jest dobrze a plon u mnie bynajmniej taki sam

 

U nas w lubelskim to standardowe praktyki, skup po jak najniższej cenie jako ogólnoużytkowa, a później dzięki dojściom i znajomościom upychanie tej samej pszenicy jako konsumpcyjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    23

Elewarr Gądki - ceny z wczora (netto)j:

pszenica konsumpcyjna - 890 zł/t

żyto - 830 zł/t

jęczmień paszowy - 770 zł/t

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×