Skocz do zawartości
Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jurand210    0
Napisano (edytowany)

piszcie po ile jest u was pszenica paszowa???? u mnie w skupie spadła już do 800zł netto :/

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    50

pszenica u nas też 800 netto, a owsa to już ostatnie kilka ton zostało, z pszenicą zaczekam do połowy czerwca (albo wóz albo przewóz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    50
Napisano (edytowany)

żyto prosto z Rosji tiry robią około 3tys kilometrów, średnio przyjeżdża ich do nas na młyn około 12 w tygodniu , każdy po 20 ton .

Sam transport tego żyta kosztuje ponad 500zł za tonę, licząc w jedną stronę(gdyby miałoby być zza Uralu). inna sprawa, to Polska produkuje nie wiele mniej żyta niż Rosja. Pojęcie z Uralu jest dość ogólne, bo przebywałem tam(Magnitogorsk, Czelabińk) i ziemie miejscami były tak żyzne, że żyta tam nie siano.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

marks50    153

Tonokilometr kosztuje 20 gr tak więc przy 20 t ładunku jeden kilometr kosztuje 4 zł razy 3 tyś. km = 12 000 zł kurs jednego samochodu .Licząc że tam jakimś cudem udaje się kupić zboże po 500 zł /tona to tam za samochód 20 t trzeba było by zapłacić 10 000 zł a za sam transport 12 000 zł tak więc nawet gdy by udało się kupić cokolwiek po 500 zł (raczej nie możliwe) to i tak z transportem wyjdzie po 1100 za tonę więc gdzie tu biznes ?

Ceny bez zmian jak były po 900 -940 zł/t tak są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26
Napisano (edytowany)

już Ci wyjaśniam sprawę , żyta dobrego jakościowego w polsce nie ma , wszystko to prawie paszówka, maki dobrej z tego nie zrobisz ,z Rosji wożą jakimś transportem międzynarodowym , oni tak czy siak jadą na europę po inny towar, np ostatnio zabierali gdzieś koło mnie jakieś jabłka , następni jechali pózniej na niemcy po jakiś inny towar więc to nie jest tak że jadą tylko do mnie i wracają a cena żyta to 940 zł, jeżeli ktoś nie wierzy proszę się skontaktować z firma Rolpetrol.A jeżeli chodzi o to za Uralu to sam nie wiem dokładnie skąd to jest , wiem że robią do mnie około 3tys km. Pozdrawiam

Edytowano przez elku87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    153

Nawet przy założeniu że płacone jest w jedną stronę to i tak jest 6 000 zł czyli 300 zł za tonę .Jako potencjalny importer zdecydował bym się na przywóz ale gotowej mąki .Kazachstan posiada dobrą bazę przerobową więc po co wieść żyto jak można mąkę której przerób za granicą jest tańszy .Na co wieźć "otręby" tyle kilometrów choć coś musi być na rzeczy bo potem otręby kosztują po wyżej 700 zł /tona , muszą odbijać sobie koszty .

Co do Rolpetrol to dopiero firma która chciała stanowić podstawę rynku terminowego razem z WGT ale gdy się dowiedziano jak tam wszystko jest ustawiane nikt na to nie pójdzie .

Radził bym jednak zainteresować się skąd jednak są te dostawy by potem ten Ural nie okazał się np.Czarnobylem :).I znowu afera jak tania sól,tani proszek jajeczny ,tanie ryby co tam ostatnio było chyba jakiś ołów w Czechach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    3

Panowie czytając wasze posty na temat transportu żyta z uralu po cenie 12000 , śmiech mnie bierze ,żaden samochód tam specjalnie nie jedzie po to żyto tylko zabierają je na powrocie a koszt takiego transportu nie przekracza 5000, a coś na ten temat wiem bo zimową porą dorabiam sobie jako kierowca międzynarodowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Kilka tygodni temu po przymrozkach handlarze przyjeżdzali w nasze strony i skupowali jarke po 900-1000 zł nastepnie sprzedawali w polsce po 1500.. za 3 tyg bede mial 2 samochody jeczmienia lomerit jak kto zainteresowany kontakt na pw pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    50

Panowie czytając wasze posty na temat transportu żyta z uralu po cenie 12000 , śmiech mnie bierze ,żaden samochód tam specjalnie nie jedzie po to żyto tylko zabierają je na powrocie a koszt takiego transportu nie przekracza 5000, a coś na ten temat wiem bo zimową porą dorabiam sobie jako kierowca międzynarodowy .

Co to za przewoźnik, który jedzie po niepełny1,7zł za kilometr, nawet powrotem?

A w spedycjach niemal same powroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    326

Widze, że co niektórzy myślą że spedycja na ural wygląda jak normalna spedycja na telefon w firmie. Proponuje zadzwonić i zamówić transport na ural. Gwarantuje,że za powrotną też zapłacicie. Wiadomo, że jak tam ktoś samochód pośle to na powrotną weżmie za jakąkolwiek stawke. Bo inaczej to mogą tam mieśiąc kwitnąć, albo i dłużej. Na tej zasadzie wozili mojemu znajomemu samochody z belgi za 300 zł od szt. Na samochód z przyczepą miesciło się pięć to mieli koło zł za km. A jakby nie on to wracali by na pusto bo samochody były przystosowane do wożenia eksluzywnych mebli. Były wielkości solo + przyczepa a ładowność miały kilka ton tylko więc żadnego innego ładunku powrotnego by nie znależli. Więc nie można liczyć tego jako zwykłej spedycji.Która wozi max ładunek po normalnych terenach.

Ogólnie zboże delikatnie w dół o 20 zł, ale wielkich obniżek bym się nie spodziewał. Pewnie w najbliższym czasie będzie krążyć w okolicach 1000 netto za pszenice. Jęczmień miałem oferte za 940, ale szybko miałem się zdecydować, a się nie zdecydowałem. Znaczy za tyle chcieli mi przywieść na podwórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
murtek    122

Proponuję pisać o cenie zbóż, a nie Uralu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurand210    0
Napisano (edytowany)

Właśnie, może na chwilkę zarzucicie temat uralu i spedycji i podzielicie się cenami zbóż jakie są u was w regionie. W świętokrzyskim cena 800zł netto za pszenicę paszowa ogólnie kicha bo miesiąc temu była po 920zł netto, co daje spory spadek.

Edytowano przez Jurand210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    112

Około dwa tygodnie temu w Lubelskiem w Bychawce skupowali pszenicę paszówkę po 940zł/t , cena na dziś to 880zł/t także jeszcze sobie poczekam, nie śpieszy mi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurand210    0
Napisano (edytowany)

Kolego ale netto czy brutto bo to różnica jest dla osób rozliczających się z vatu na zasadach ogólnych???!!!

 

Cytowanie poprzedniego posta! Zapraszam do lektury naszego regulaminu!

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    8
Napisano (edytowany)

sprzedana do emplex-u po 980zł/t brutto pszenica z białkiem dobrym i glutenem ale słabe opadanie a ogólnie to płaca za pszenice kons. 1000zł brutto paszową 970brutto a w kwietniu oferowali po 1050zł/t tak wiec lekki spadek

Edytowano przez agrouki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kujawiak14a    0
Napisano (edytowany)

A płacą w terminie? Rok temu jak zawiozłem im rzepak to zapłacili po 4 miesiącach.

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    8

kujawiak mi zawsze z małym poslizgiem wypłacali tak dwa trzy dni po terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

raczej cen wyższych się nie ma co spodziewać co większy młyn ma silosy pełne i czeka na żniwa , czerwiec cena może się utrzyma ale raczej będzie tendencja spadkowa, ale jak zwykle różnie to może być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    26

Pamietam jak w 2008 30 czerwca jechalem na chorwacje to co niektorzy na wegrzech juz slome belowali czyli juz poczatek lipca jest mozliwy eksport z poludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0
Napisano (edytowany)

Około dwa tygodnie temu w Lubelskiem w Bychawce skupowali pszenicę paszówkę po 940zł/t , cena na dziś to 880zł/t także jeszcze sobie poczekam, nie śpieszy mi się :)

Kolego ale netto czy brutto bo to różnica jest dla osób rozliczających się z vatu na zasadach ogólnych???!!!

 

Cytowanie poprzedniego posta! Zapraszam do lektury naszego regulaminu!

jeśli chodzi o to, to była cena brutto, mi w lubelli wyszła po 882 netto wiec wyszło jako tako:) i chyba nie ma co sie spodziewać podwyżek jak narazie (przynajmniej w mojej okolicy) bo całkiem spory ruch teraz jest z pszenicą.

a cena jęczmienia w Bychawce to 800 brutto jeśli dobrze pamiętam

Edytowano przez marcin99023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×