Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akaku    79

Pszenica podobno osiągneła maksymalną cenę, jak wracam ze szkoły to widzę, że masowo ludzie odstawiają, nawet małe kolejki. A na rzepak jest duza szansa żeby zdrożał. W styczniu kolega odstawiał do Kruszwicy to cena 2000 zł/t


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Przeważnie o tej porze rolnicy co magazynowali sprzedają zboże. Widzę po znajomych, którzy potrzebują gotówki na zakup oprysków, nawozów, paliwa czy opłaty różnego rodzaju. Dodatkowo czynnikiem na to wpływającym są spekulacje, które skupione są głównie na rekordowych zbiorach w Australii, a uciszono sprawę przetrwania ozimin m.in na Ukrainie.

Póki co mam wszystko zakupione i czekam do czerwca. Albo wóz albo przewóz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

witam ja dziś sprzedałem jęczmień po 800 brutto a pszenica była po 770 brutto w Bychawce Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na matifie i cbocie codziennie tanieje więc raczej pszenica nie podrożeje wątpie w to ja zakończyłem sprzedaż w piatek zostało niewiele pewnie juz do żniw

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

brat odwiozł dzisiaj do osadka 25 ton. Normalnie kolejka cena 775 netto przy parametrach cargillowskich


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

osad taki potentat a nie płaci za ciekawie a środki i nawozy ma chyba najdroższe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dawny pzz w MARKUSZOWIE dzisiaj skład nawozów -lubelskie

pszenica paszowa 73zł-netto

konsumpcja trochę wyżej dokładnie nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

A to taki dowcip, z pewnego portalu.

Jest to swego rodzaju opis, skąd biorą informację przedsiębiorstwa prognozujące cenę i ilość zboża na rynku.

 

Przychodzi Indiańskie plemię do szamana z pytaniem jaka będzie zima ?Szaman pomachał totemem puścił dyma z fajki pokoju po czym stwierdził że zima będzie mroźna i zalecił zbierać chrust.Ale zima okazała się ciepła .

Taka sytuacja powtarzała się przez trzy lat .Wkurzeni Indianie zbieraniem niepotrzebnego opału przed czwartą zimą pytają szamana jaka będzie zima ale zastrzegają że jak znowu się pomyli to go oskalpują .Szaman przestraszony kazał przyjść dopiero następnego dnia a sam pośpiesznie by nie strzelić gafy udał się do instytutu meteorologicznego by podali mu dobrą prognozę .Tam uzyskał dane że zima będzie bardzo mroźna .Zachwycony szaman już miał wychodzić ale jeszcze zapytał skąd mają takie dane na czym je opeirają ?Usłyszał odpowiedz;

-Zima na pewno będzie mroźna bo Indianie już trzy lata chrust zbierają > :)))) .

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nairda    1

Gdy się patrzy na agrobiznes to ma się wrażenie że właśnie tak jest :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

te ceny które podajecie są przesadzone i nierzetelna lobbujecie na rzecz tych firm które potem jak sie okazuje wcale tyle nie płacą

 

te ceny które podajecie są przesadzone i nierzetelna lobbujecie na rzecz tych firm które potem jak sie okazuje wcale tyle nie płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Dzisiaj u mnie pszenica poleciała 30 zł na tonie (z 830 na 800) , nie wiem czy zacząć sprzedawać czy czekać może jeszcze podskoczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

emplex-słupca cena podana przez tel 830-brutto paszowa 860-brutto chlebowa jak bedzie jak zawioze zobaczymy po ile wypłacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a kolego sprzedawałeś już tam kiedyś zboże, jak z płatnością? Jakie jeszcze znasz firmy skupujące zboże w okolicy Słupcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

tak odstawiałem juz tam kilka razy pszenice płatnosci nie były jak dobrze pamietam w terminie ale jak sie do nich zadzwoni to na drugi dzien już kasa była wiec ja tam odstawiam nadal jescze jest ferma drobiu woźniak-kleczew płatnosc 30dni i firma szmid-ślesin emplex płaci najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

pow lubelski cena na dziś pszenica pasz 700 netto jęczmień 730 netto

agrobiznes w tvp robi swoje na wszystkich okolicznych skupach 20 zł do dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A na giełdach powróciły plusy. Ale co z tego, Agrobiznes każe obniżać, więc obniżają. Przestałem już oglądać to niewiarygodne "rolnicze" źródło informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

masz racje z tym "agrobiznesem" oni lobbują na rzecz duzych koncernów bo oni ich program sponsoruja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Lobbują albo też nie ale to nie znaczy że trzeba sprzedawać!! Wystarczy nie podpalać sie na te ceny przetrzymać zboże i od razu cena pójdzie w górę! Jak nie będzie podaży to i cena podskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

panczo1922

 

Zgadza się, tylko nie każdy trzeźwo myśli. Ja przyjmuję ich informacje z uśmiechem na twarzy, lecz wielu rolników (znam osobiście) to panikarze. Po takiej informacji w Szajsobiznesie natychmiast ładują towar na przyczepy i pędzą do skupów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj