Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralf3635    72

pszenżyto 750 netto loco gospodarstwo,chyba coś drgnęło ??

A gdzie taka cena ,jakie woj.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mllodyyy    1

Jęczmień paszowy i pszenica paszowa po 760 netto. :/

Dymek27051992 napisz gdzie można po tyle kupić jęczmień :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Mój sąsiad kilka dni temu sprzedawał pszenice do kurników za 830 zł netto. Tyle mu oferowali w skupie po sprawdzeniu parametrów ale wstąpił do pobliskiego kurnikarza i dawali mu 810 zł ale potargował się i dali mu tyle co w skupie czyli 830zł w dodatku było dużo bliżej. Ilość ziarna jaką odstawiał wynosiła ok. 6 t więc nie aż tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z 6 tonami wogóle chcieli gadać na temat negocjacji ceny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Sąsiad oprócz tego, że ma gospodare już od paru lat handluje sobie cielakami więc ma dobre gadane wiem bo dobrze z nim żyje i sam nie raz widziałem, że ma ręke do handlu. Ten kurnikarz troche się krzywił ale jednak zgodził sie na tą cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Zajmują sie produkcją brojlerów na ubój, znajduje się w województwie kuj-pom, w jednej wsi jest chyba trzech bądż czterech gospodarzy specjalizujących się właśnie w tej produkcji, nie jest to jakieś zagłębie drobiarstwa. Dodam że w tamtym roku do tego samego człowieka w podobnym okresie odstawiłem ok. 20 ton paszówki w cenie 900 zł/t, a pare tygodni później cena poskoczyła jak się nie myle do 950 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Rozmawiałem ostatnio z handlarzem i powiedział mi że jego koledzy co skupują pszenicę już chodzą po domach i pytają czy nie mają do sprzedania. Płacą za jaką by nie była po 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

to jak by do mnie przyszli to 15t od razu a jak by dali 85 to 24t by poszły tylko u mnie 740 zł/t za paszową i więcej dać nie chcą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Rozmawiałem ostatnio z handlarzem i powiedział mi że jego koledzy co skupują pszenicę już chodzą po domach i pytają czy nie mają do sprzedania. Płacą za jaką by nie była po 800 zł.

Ale żyta to chyba u was nie brakuje . na piaskach trudno o pszenicę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie jutro ma pójść 5 ton pszenżyta za 710 zł. Dają więcej ale to idzie do znajomego, który "podrzuca mi" klientów. A w piątek ostatnie 3 tony żyta paszowego po 770 i będę miał ten ryż z głowy. Zostanie mi tylko 3 tony jęczmienia i 3 tony owsa. Reszta dla bydlaków. Pozdrawiam i życzę wysokich cen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Ale żyta to chyba u was nie brakuje . na piaskach trudno o pszenicę .

 

U mnie w okolicy żyta nie widziałem już bardzo długo. Nie ma gdzie go sprzedać. A, ziemia nie jest taka zła. W moim gosp. większość to klasa 3a i 3 b a tylko jakieś 8% to 4 więc nie jest źle. Co prawda to nie jest to klasa 1 czy 2 ale 4-5 ton pszenicy idzie zebrać w dobrym roku. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wywiozłem pierwszą partię pszenicy konsumpcyjnej wilgotność 12,5, gluten 29, białko 14, gęstość 77, opadanie 310 - 860zł netto, chyba jeszcze nigdy wcześniej nie robiłem transakcji po cenie najbliższego kontraktu na matif ale to raczej przejściowa sytuacja, magazyny są pełne tylko u podmiotów, które prowadziły pełną parą skup w żniwa i oferowały godziwą stawkę, a takich jest tylko niewielki odsetek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jestem na etapie szukania kupców na zboże i jak widze w innych rejonach jest lepiej :( najlepsza oferta to za pszenice paszowa 750 netto mam jakies 40t, zyto paszowe 650netto mam 35t i tu powinno byc wiecej według srednich cen, przenzyto 720 netto jakies 15t, owies 550netto około 20t tu tez powinno byc troszke ponad 600 według sredniej :(

 

obdzwoniłęm wszytko co sie dało i drozej nikt nie chce dac. Po mieszalniach pasz jeszcze taniej. Głownei boli to zyto i owies bo jedna duzo taniej daja niz jest rynkowa na giełdach. Pszenica i pszenzyto to tak w miare do przyjecia.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie mówie ze złe ale jak sie widzi srednie z giełdy koło 100zł wiecej to cos nie tak. W sumie mam klinta na zyto co da 710 netto ale tylko patelnia i umowa ze jak porostu ponad 5% to obcinaja 30-50zł a u mie tam gdzie trzymam zyto tylko solówka i przyczepa wjedzie :(

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Gdzie masz średnie ceny 100 zł?? Za tyle na dzień dzisiejszy nie sprzedaż zboża o żadnych parametrach o paszówce nie mówiąc. Jak ci dają 800 zł brutto za pszenice to jest bardzo dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To tanio te żyto się ceni. U mnie jest droższe. W ogóle jak patrze na te ceny to nie chce mi się do żadnych firm sprzedawać. Prywatnie dają u mnie więcej. Dużo żyta sieje się u mnie ale nikt nie sprzedaje. Jak tak dalej pójdzie to zlikwiduje bydło i będę zboże produkował. Narazie nie narzekam jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jak waszym zdaniem zachowa się cena pszenicy przy spadającym kursie euro. Dziś kolejna bariera pękła. ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Paszówka pod 780zł/t + vat


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

kolego gdzie taka cena??? jak z transportem i kasa ???? za taką cenę to bym sprzedał 24t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

złoty niech się umacnia, jest to niwelowane wzrostami na matifie - pszenica na marzec 201euro, czyli cały czas w okolicach 860zł,

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj