Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

tomaszpa1    0

Slomek, jak za paszowe zboze i kasa do reki to bardzo dobra cena.

 

z wieloma rolnikami co rozmawiam to okazuje sie ze maja zboze do marca i do zniw juz beda kupowac zboze. ja bym spokojnie wyczekał tak do lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Kupię jęczmień paszowy,łódzkie.

ja mam ale na wiosnę dopiero muszę pszenżyto spożytkować wtedy będę miał jak zabrać się za jęczmień mowa o ozimym


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@Slomek jeśli to cena netto, to jest dosyć dobra, w kujawsko-pomorskim 730zł/t netto za paszówkę to dobra cena, chociaż za 720zł/t można srzedać z gospodarstwa ilości całosamochodowe;

 

orientujecie się jakie jest źródło "notowań cen" Wielkopolskiego ODR na ich stronie internetowej http://www.wodr.poznan.pl/

śmiem przypuszczać, że pochodzą z zeszłego sezonu, ale jestem ciekaw dlaczego publikują to w tygodniku rolniczym, przecież takie źródło wygląda prawie tak śmiesznie jak analizy MinRolu

 

http://www.barchart.com/commodityfutures/Matif_Milling_Wheat_Futures/ML?_dts1=volume rajd świętego Mikołaja raczej nie ma się ku końcowi

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wreszcie coś drgnęło, a styczniowy kontrakt na pszenicę (matif) przebił dziś 200euro/t

 

podobno "idzie jakiś większy import" ze wschodu i południa, jednak raczej nie jest to pszenica chlebowa, na co wskazują chociażby ceny oferowane przez Lubellę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Szukają jeleni, 60 dni płatności.

wszystkie podmioty w słabej kondycji mają takie terminy płatności, przy tej skali i strukturze akcjonariatu można być raczej pewnym otrzymania płatności, ale terminu już niekoniecznie

 

odnośnie do Lubelli to spotkałem się z cenami 810-860zł/t (jeśli mnie pamięć nie myli, bo teraz nie mogę znaleźć źródła), stąd proponuję bezpośredni kontakt http://www.lubella.pl/pl/Dla_dostawcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

niestety na CBOT już pojawia się korekta, jedyna nadzieja w dalszym umacnianiu się dolara wobec euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XNarni    0

Korekta w trendzie wzrostowym to bardzo dobrze .

Jeśli kapitał spekulacyjny zrealizuje zyski na Węgrzech, a zacznie inwestować w surowce rolne to możemy mieć duże wzrosty.

Ponadto duże możliwości eksportowe Rosji to czas przeszły.Obecnie Rosja blefuje kontrolowanym eksportem,aby nie dopuścić do gwałtownych wzrostów cen zboża na świecie[to mają gdzieś]ale i u siebie.To akurat władzom w obecnej sytuacji potrzebne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

są jakieś tam szanse, że pszenica za kilka lat może sporo kosztować, mam na myśli tyle że rolnik mógłby w końcu żyć na wysokim poziomie, tylko najgorsze jest to że nigdy tak nie będzie, bo jak rolnik ma na zbożu dobrze zarobić, to środki ochrony rośli + nawozy + ropa+ podatek + maszyny+surowsze przepisy a z nimi sankcje, wzrosną równomiernie z wzrostem cen zboża, i zmieni się tylko większy obrót pieniędzy a w kieszeni rolnika zostaną dalej ochłapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ktoś ci po tyle sprzedał to współczuje chyba szybko potrzebował kasy ceny w porównaniu z rynkowymi zniżone


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XNarni    0

,,suzuki21l,,

W pełni popieram Twoją opinie .Przykładowo rolnik przez dwa lata ze względu na cenę wychodzi na 0 lub z niewielkim zyskiem, w trzecim roku gdy zboże drożeje, to nawozy 100% w górę-co nie ma odzwierciedlenia w kosztach produkcji.Podobnie podatek rolny oparty na cenie żyta wzrósł ok 70%.Ale czy wzrosły dochody rolników? W poprzednich latach ,załóżmy zbiór na poziomie 5t|ha*450=2250 przychodu,obecny rok 2,5t|ha*900=2250.

Jeśli ktoś zebrał 4-5t|ha,to niech odejmie od przychodu koszty produkcji[nawozy,śr.ochrony,paliwo,podatek]w obecnych cenach. W ten sposób obliczy "dochód".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a ja sie zastanawiam, kto nabija takie ceny ziemi... kto sklada te wszystkie wnioski na mgr i kupuje tak drogie maszyny...??!! hmmm... rolnik to to napewno nie jest, bo oni sa biedni.... ksieza?? NIE! Ksiadz, na kombajnie czy trakotrze? Nie mam pomyslu, ale moze wy mi pomozecie??


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A wiesz co to kredyt? :) A do tego nie od zawsze tak jest. Tylko po prostu jest coraz gorzej w rolnictwie i niedługo nie będzie z co spłacać tych kredytów jeśli nie nauczymy sie oszczędzać badziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

kissmy...

Dlatego takie skupy trzeba omijać szerokim łukiem 14dni to max. ;).Wystarczy popatrzeć co w Bodaczewie się działo . :(

xsc

Zazdrość ;) .Mnie tylko ciekawi jak kredyty preferencyjne się skończą .Nie ma szans zakupu większej ilości ziemi na kredyt ponieważ odsetki wykończą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

a ja sie zastanawiam, kto nabija takie ceny ziemi... kto sklada te wszystkie wnioski na mgr i kupuje tak drogie maszyny...??!! hmmm... rolnik to to napewno nie jest, bo oni sa biedni.... ksieza?? NIE! Ksiadz, na kombajnie czy trakotrze? Nie mam pomyslu, ale moze wy mi pomozecie??

No spróbuje ci pomóc cene ziemi głownie nabijają osoby lokujące w niej kapitał jest to dobra inwestycja poniewaz ziemia nie tanieje, może kosztować tyle samo albo zdrożeć poniewaz juz jej nie produkują swój udział w tym procesie mają również deweloperzy i ceny ziemi u naszych zachodnich sąsiadów. Kto składa wnioski o fundusz unijne ludzie do których jest skierowana ta pomoc robią to dlatego ,że nie ma możliwosci przy tej opłacalności kupić maszyn za gotówke a czymś trzeba pracować kto nie inwestuje ten ginie. Przecież te wszystkie sprzęty rodem z prl-u kończą juz swój żywot pozatym diametralnie zmniejszyła się liczba osób pracujacych w rolnictwie a areał raczej sie nie zmienił. Rolnicy to specyficzna grupa ludzi posiadają duży kapitał ale mają inną mentalność niż miejscy biznesmeni dla których najwazniejszy jest mercedes i wczasy cztery razy do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a ja sadze ze jednak jest opłacalność w rolnictwie...mało w tym prawdy ze jak ktos inwestuje to siedzi w banku...z tego co wiem to jednak w wiekszości rolnicy kupują ziemie a w dodatku przebija jeden drugiego a z maszynami gdyby faktycznie było tak źle to ludzie kupowaliby (na dopłaty) jakieś do 5lat czy wschodni badz krajowy sprzet a jak widzimy chociaż i na AF jest zupełnie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj