Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ksiaze    234

a tam mozna bylo po 1000 lekkim haczkiem nawozy kupic we wrzesniu ale jak ktos nie mysli.. to sprzeda zboze po 800 na wiosne i kupi nawozu po 2k i paliwo po 6zl...gdzie we wrzesniu bylo po 5...ludzie myslenie nie boli ale nie myslenie musi bolec ;D

Edytowano przez ksiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

*ksiaze* pie***li żeby wszystko co urosnie zjeść w tym zboże to pewnie cały rok by było po 300 za tonę, po co taki burakdzieciak tu gryzmoli? a świniarze by się pastwili nad tymi co zboże sprzedają

Nie narzekaj na świniarzy, bo jak by przestali hodować to paszówka do pieca jedynie by się nadawała. A co do cen zboża , jeśli by wzrosły to nawozy zakłady chemiczne zaraz podniosą jeszcze bardziej. Nauczyli się żerować na rolniku i jak ma zysk to chcą jak najwięcej do siebie go ugryść. Proporcja ceny zboża-ceny nawozów są coraz mniej korzystne dla rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

wikus666 - w niedzielę rano o 8,45 włącz TV na opole i tam podają ceny srednie płodów rolnych,ostatnio pszenica była max o ile się nie mylę po 820zł,tylko nie wiem czy to brutto czy netto.A co do księciunia to po przeczytaniu jego postów to nie mogę opanowac śmiechu do tej pory.Facet ma niesamowite poczucie humoru,te jego celne uwagi, stwierdzenia - wyszczególnił je 7grudnia lukaczmarek i murtek -to perełki na forum.To jest taka jego przymiarka przed wystepem w kabaretonie,o którym mam nadzieję poinformuje nas we właściwym czasie.Książę!!! Nie zapomnij podać terminu i jedz wiecej produktów GMO,bo bardziej wyostrza ci sie dowcip.Trzymaj tak dalej! :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

@farmer w jakiej cenie i kiedy się pozbyłeś zboża? myślisz że już nie zdrożeje czy jakiś inny powód sprzedaży? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pszenżyto we wrześniu 700netto, październik pszenica 850netto i 810netto w grudniu. Powód sprzedaży? Prócz kasy? :lol: Popyt był to i zrobiłem podaż. Zdrożeje, ale to dopiero od marca, może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie narzekaj na świniarzy, bo jak by przestali hodować to paszówka do pieca jedynie by się nadawała. A co do cen zboża , jeśli by wzrosły to nawozy zakłady chemiczne zaraz podniosą jeszcze bardziej. Nauczyli się żerować na rolniku i jak ma zysk to chcą jak najwięcej do siebie go ugryść. Proporcja ceny zboża-ceny nawozów są coraz mniej korzystne dla rolnika.

 

 

Ostatnio coś gadali że Rosja ma wstąpić do WTO. Więc jakby tak zaczęły nas zalewać rosyjskie nawozy 2 razy tańsze to ciekawe co wtedy producenci naszych nawozów by zrobili :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My dostaliśmy propozycje na pszenice konsumpcyjna po 825netto .Narazie nie sprzedajemy nawozy azotowe mamy już praktycznie wszystkie kupione tylko musze kupić Polifoske 8 i Sól potasową ale jak zobaczyłem cene to za głowe się złapałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

kamil900830

Jakie parametry ma Twoja pszenica ? AgroAs zaproponował Ci taką cenę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

W Lubelli przyjmują z opadaniem 220 po 800zł brutto Za każde 20 opadania mniej 10zeta w dół.

 

Mam do Was prośbę, pisałem w innym temacie ale niestety nikt mi nie odpowiedział.

 

Zbadałem dziś swoją pszenicę, oto wyniki:

 

Parametry pszenicy:

Wilgotność - 13,5%

Zanieczyszczenia- 0,2%

Białko- 13,3%

Gluten- 27,1

Sedymentacja- 40

 

Niestety nie znam poziomu opadania ...

 

Dzwoniłem do Lubelli i w sumie łapie się jako tako na jakościówkę z tym że poziom opadania musi być co najmniej na poziomie liczby 150. Jak mogę jako tako oszacować jakie opadanie ma moja pszenica? Nie chciałbym się przejechać 12km w jedną stronę na darmo ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Masz wszystko a właściwie to nic nie masz. Badanie pszenicy zaczyna się od liczby opadania. Na oko tego nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

W piątek zawiozłem pszenice paszową (koszona jako ostatnia po deszczach), poszła po 800zł/t. Wziąłem od razu saletry po 1360zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zanieczyszczenia 0.2% chyba błąd masz kolego to wręcz niemożliwe


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

lamboR6, ale jaka ilosc? po 25 ton przyjada? mi około 30 ton jeczmienia jeszcze zostało na sprzedaz

Osadkowski -- 692432857 - Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witam kolegę Damiana :) ja sprzedawałem w czwartek najgorsza pszenice w cenie 690 netto. reszty nie ruszam czekam na cenę a osadkowski jak płaci za pszenice i jeczmien ?? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Wie ktoś coś, co się dzieje na rynku rzepaku? Są jakieś zapowiedzi, że cena pójdzie w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie to jak tam uważacie sprzedawać resztę teraz czy może poczekać na marzec luty bo różne zapowiedzi są jedni twierdzą ze będą zamiast wzrostów solidne spadki


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj