Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

tomaszpa1    0

hehe no ciekawe co by powiedział. ja tylko raz pamietam taka sytuacje ze na wiosne było zboze tansze wiosna niz po zniwach , zawsze tak to wzrastała cena. ja nawozy kupuje jak dostaje płatnosc za buraki cukrowe , paliwo za czesc otrzymanych dopłat, no i miedzy czasie sprzedaje troche zboza bo mam poprostu za grubo nasypane , sprzedaje około 240 - 250 ton zboza rocznie. samej pszenicy około 80 - 90. w tam tym roku było sprzedane nawet niecałe 100t tego zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Osobiście będę czekał nic gorszego sprzedawać gdy cena leci w dół zreszta widze ze to u nas popularne kiedy ceny rosna każdy czeka bo może będzie drożej a handlowcy by ruszyć handel ceny korygują w dół i wtedy wiekszość panicznie wyprzedaje. Zapasy porobione wiedz moge poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

dokladnie , spekulanci , zmowa okolicznych handlarzy to czynnik ktory czesto wpływa na cene. ja tez sobie poczekam jeszcze do nastepnych zniw pozostało około 9 miesiecy:D. niech tylko przyjdzie ostra zima i czesc ozimin wypadnie , niech bedzie susza w maju to zobaczycie co sie bedzie dzialo, sa to czynniki pośrednie ktore tez wpływaja na cene takze Panowie zachowac spokoj. jak na rynek zacznie wpływac coraz wiecej towaru z obnizki cen to wtedy ceny jeszcze nizej to juz potem wszyscy sprzedaja bo sie boja ze bedzie taniej;] , tak samo jest ze świniami. rynkiem w duzym stopniu kieruja zachowania psychologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

W południowo wschodniej Polsce wschody ozimin są bardzo złe do fatalnych, a więc szanse na prawidłowe przezimowanie maleją z tygodnia na tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u nas przyzwoite wschody ale nie jest i tak jak byc powinno takze roznie moze sie to potoczyc , wiekszosc moze oczekiwała ze pszenica bedzie 1000 zł po zniwach skoro w zniwa płacili po 900 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Dziś obdzwoniłem po pszenżyto i wszedzie cenią 700zł może ktoś ma taniej wezmę całego tira?? najlepiej łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

kolego spoźniles sie sprzedalem niedawno 10 t po 680 zł i reszta pszenzyta juz zamówiona ale jeszcze bez ustalenia konkretnej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

i kto pierwszy radzil sprzedawac??....

dzisiaj pszenica na matif-ie 193,5e na zamknieciu ,najwyzszy kurs od 6 tygodni, zobaczymy kto mial racje ;p

 

edit : na koniec tygodnia juz 196e , a euro po 4,36 na te chwile 854 zl/t

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

Panowie nie wiadomo co tu robic cena albo podskoczy albo nie, mam samą pszenice paszówkę :mellow: nie wiem czy opylac po 675zł brutto czy czekać chyba juz wiecej nie stracę.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja dziś sprzedałem pszenice paszową za 700zł netto, miała 17% wilgotności, trojszczyka i rozkruszka... nie było co czekać dłużej, po gazowaniu szybko wywiozłem, lepsze to niż by miała mi w BINie zgnić, bo cena po nowym roku na pewno będzie wyższa... ile to nikt nie wiem, ale niższa nie będzie na pewno, mamy jeszcze 100 ton pszenicy paszowej i 40 ton żyta, z tym czekamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Elewarr Gądki - pszenica paszowa 660 zł/t netto; konsumpcyjna 770 zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak na dzień dzisiejszy kształtują się ceny owsa paszowego? bo jakoś nie mogę tego doczytać z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

ogłoszenie z Nowej Trybuny Opolskiej: kupię pszenicę 800,pszenżyto 670,jeczmien 720,owies 550,żyto 800 z vat.odbiór min 12t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

ogłoszenie z Nowej Trybuny Opolskiej: kupię pszenicę 800,pszenżyto 670,jeczmien 720,owies 550,żyto 800 z vat.odbiór min 12t

kolego prosilbym o namiary na PW bo nie moge w necie znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

tel. 77-419-12-09 i 608-021-677 nie wiem kto to jest, ogłaszał się też w poprzednim półroczu.Pojawiają się też inni ale nie podają ceny.Ja sprzedaje do ROL-POL w Białej Prudnickiej bo mam blisko lub Jasienicy Dolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Witam.Czy ktoś z "obecnych " handlował zbożem z p.Iwańskim - jakie wrażenia?

Może moje pytanie nie w temacie ale trudno było znaleźć lepsze miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zawiozłem próbę do młyna i od razu laborantka zapytała o robale w próbce,70% przywiezionych próbek ma robale i to w takich ilościach że ziarno samo rozłazi się,rolnicy są zdziwieni bo nigdy nie mieli rozkruszka,a tu taka plaga i wilgotność też w granicach 15%.U mnie na razie jest dobrze wilgotność 14,5%,tylko cena blada 750 brutto.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jeżeli ten post będzie nazbyt odchodził od tematu to proszę o skasowanie. Wie ktoś gdzie w Lublinie można zrobić badanie pszenicy ? Poziom opadania, zawartość glutenu itp ... Chciałbym odwieźć pszenicę do Lubelli lecz nie chcę przejechać się z pszenicą na darmo 20km by sprzedać ją tak samo jak w okolicznym skupie... A w Lubelli nie zrobią mi badania próbki ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

W Lubelli zrobią, ale jak zawieziesz dopiero :P na uczelni doradzali mi pojechać do zakładów paszowych chyba w bełżycach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Firma której nr podał JPH2 to Agroplon z okolic Namysłowa .Cena 800 za pszenice jest maksymalną ceną brutto.

Miał ktoś z nimi styczność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

u nas też niestety wszyszto w dół pszenica paszowa 65,jeczmien 70 kukurydza sucha58 mokra 46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U mnie pszenica konsumpcyjna w tamtym tygodniu 820zł, dzisiaj 840zł. Pewnie podpuszczają ceną żeby ludzie sprzedawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj