Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszpa1    0

no ja w poniedzialek jade z pszenica po 850zł netto. około 13 ton odstawie , pozostałe 60 zostawiam do nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

W mojej okolicy pszenica chodzi po 650zł brutto, cena troche wzrosła ale i tak mało :(

Przecież ta cena pachnie wyzyskiem. Przy takich różnicach cenowych warto dołożyć kilka złotych do transportu, a nie nabijać portfel cwanego pośrednika, który ma podpisany kontrakt po 900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

BlackMamba, nie mozna tego nazwac wyzyskiem . pośrednikowi nie musisz sprzedawac. ja dzis pszenice sprzedałem po 830 zł netto. wszystkie parametry ponad norme takze bez problemu ją sprzedalem . jeszcze około 55 ton zostawiam do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Nie można? A jak inaczej to nazwać? Jak inaczej nazwać sytuację, gdzie w regionie jest niewiele miejsc skupowych, a sprzedawcy do tego między sobą się dogadują odnośnie ceny? To jest czysty wyzysk, jeśli rożnica od realnej ceny wynosi 50%, w momencie gdy nawozy kosztują 2000 zł, paliwo 5 zł, a rok wcale nie jest rekordowy. Pośrednikowi mały rolnik musi sprzedać, bo nie ma wyjścia, i ten pierwszy doskonale o tym wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

konrad19941

 

Daj namiary ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokosowy    0

Kruszwica przez telefon podała 750/t+vat

właściciel ziemi zszedł z 900/t na 800/t za dzierżawę (podobno ma kupca za 1000/t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Taaa jasne <_< Poszybowała nagle prawie 300 zeta w górę :lol:


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

paszowa 750 jest 850 koncumpcja...nic od zniw sie nie zmieni...a jak zloty sie umocni pszenica z niemiec nas zaleje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ksiaze , co ty za głupoty piszesz , niemcy maja o 6 % nizsze plony niz w ubiegłym roku z jakoscia u nich tez bez rewelacji. póki co to euro sie umacnia i nie opłaca sie importowac wrecz przeciwnie sprzedawac zboze na eksport . dzis w radiu analityk finansowy stwierdził ze euro do konca wrzesnia moze osiągnać kurs nawet 4,60 , nie mam nic przeciwko poniewaz biore dopłat około 80 tys takze przy takiej kwocie kazdy grosz kursu ma dla mnie spore znaczenie ;) w tam tym roku było cos około 4.25 kurs do dopłat. czyli w przypadku osiągniecia 4.60 dopłaty wzrosna o jakies 8 % . czyli od kwoty 80 tys mamy 86 tys;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jak wynika z prostej matematyki więcej sprzedajesz niż kupujesz :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

U nas dostępna jest tylko pszenica paszowa.. Troche dziwne ale cena przez tydzien podskoczyła z 620zł za tone do 680-700 zł za tone brutto. A kolejek nie widac czyli nie ma tego zboża :rolleyes: :rolleyes: Czekamy na 850 zł za tone - pszenica paszówka. To przy tych kosztach produkcji wcale nie są kokosy ;) ;) Pozdrowienia z Lubelszczyzny wschodniej :D


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj