Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Waldco    0

Nie sprzedajcie w żniwa bo psujecie rynek :)

Kto ma gdzie przechować niech lepiej przetrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Nie sprzedajcie w żniwa bo psujecie rynek :)

Kto ma gdzie przechować niech lepiej przetrzyma.

 

Po pierwsze trzeba mieć gdzie przechować,po drugie w żniwa zawsze potrzeba gotówki,po trzecie ceny to inni ustalają a nie rolnicy,po czwarte do spłaty są także kredyty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Edziu, w pewnym sensie masz racje ze w zniwa wydatki sa duze itp. chodz moj dalszy sasiad tak sie rzadzi ze nawoz na przyszły rok ma juz kupiony miesiac temu a gospodarstwo nie ma jakies wielkie około 60 ha. tak wiec kwestia jak to sie rzadzi i jaka przyjmuje taktyke działania. płynnosc finansowa gosciu ma ok wszystko pieknie spłaca 3/4 sprzetu nowego , czesc zakupiona na fundusze , czesc na kredyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jak myslicie cena zbóz będzie rosnąć. Zboża w tym roku będzie mało, więc myślę że powinna. U mnie jęczmień w skupie po 650zł/tona netto, niby ogólnie mało nie jest, ale ja uważam że za mała cena, jak na ten rok. Co myślicie czy wzrośnie? zastanawiam się czy zboże na magazyn wrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

Głośno myślisz ;) więc głośno pomyślmy... masz magazyny to trzymaj a nie w trakcie żniw , ponieważ podaż ziarna w tym czasie jest kolosalna. A jeśli chodzi o trendy globalne to zaglądnij na stronę giełd towarowych i poczytaj. Ja zawsze przeglądam łódzkie Rolpetrol.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

W Połczynie Schaap-Pol pszenica paszowa po 1200/t


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

1200 paszowa? az tyle? do mnie dzwoniła babka z młyna i proponowała 860 zł/t za konsumpcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

MIXT Góra cena wyjściowa 800zł netto za pszenicę konsumpcyjną. Termin płatności 45 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Fermy Drobiu Woźniak Wołów - Wąsosz ceny: - Pszenica 700 + vat - Pszenżyto 650+ vat - Jęczmień 550 +vat


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Mosso Sielec rzepak do 9% wilgotności i zanieczyszczenia 1,9% cena brutto 2107 zł termin płatności 3 dni (kontraktowany).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Fermy Drobiu Woźniak Wołów - Wąsosz ceny: - Pszenica 700 + vat - Pszenżyto 650+ vat - Jęczmień 550 +vat

 

 

a mi pani powiedziala 700 brutto...to jak to w koncu jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
provegeta    0

u nas za paszowa w kurnikach 660 za pszenżyto, 710 za pszenice a oglądałem agrobiznes to za pszenice 880-950 ;p także to jest jakaś pomyłka


Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachu    7

ja sprzedawałem pszenice z tamtego roku miesiąc temu ok 10 ton za 1000 woj. Łódzki powiat zduńska wola

Edytowano przez rachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

ksiaze teraz poprawka cena z godziny 15.00 pszenica 800zł pszenżyto 750zł jęczmień 650zł a skad ty jesteś skoro oddajesz do tego samego skupu?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Mądre głowy już wyliczyły ile zbierzemy a tu d... ciągle pada żeby kupić pszenicę trzeba dać już 1300zł a na nową na razie nie ma co liczyć ciągle pada u mnie pszenica w wodzie stoi nie wiem co to będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

pszenica 830zł netto rzepak 1850zł netto woj Opolskie powiat Prudnicki

 

Jutro zaczynam pszenice kosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

U was żniwa trwają- a przynajmniej zaczęliście a w moich terenach tylko jeden facet swoje 2 ha rzepaku skosił 2 tygodnie temu i od tamtej pory cisza. Drugi zasiał koło 10ha rzepaku i chyba nic nie skosi bo widać że wjechał 50 metrów w pole kombajnem i wycofał do drogi...

A ja nawet obornika na pole nie mogę z płyty wywieźć bo już przy pierwszej przyczepce siadłem. <_<

Woj. mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

To tak jak u mnie (centralne Mazowsze) rzepaki pościnane, a reszta stoi, a po tych opadach to do poniedziałku nie warto wjeżdżać w pole, bo mokro. Sąsiad nie dosuszył rzepaku chciał ciąć jak wszyscy cieli bo było kilka dni pogody a tu lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Słyszałem od sąsiada, że za pszenice w młynie w Dysie z nowych zbiorów dostał 1000zł.netto . Zastanawiam sie czy to możliwe?

Edytowano przez andrzejB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj