Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

farmermf    80

Xemit, ja zawsze słucham twych rad, mam jeszcze 100kg pszenicy i również powstrzymam się z sprzedażą. :D

Co do prognozy zbiorów to pszenżyt u nas nie ma na polu, nawet nie wiem czemu? Wysmalenia? Liczę na 2t średnio.(Nie odsiewam bo susza). Pszenice jako takie, ale bez rewelacji. Rzepak, gdzie nie wymokł to jakiś jest, gdzie wymokł to goła ziemia.Ja prognozuję że rzepak w żniwa 1700zł, pózniej tylko do góry.Pszenica w żniwa 700-800 pózniej tylko w górę. paszowe 650 i tylko w górę. :lol: Czy ktoś oprócz @metoporatora7 się ze mną nie zgodzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

No ja mam jeszcze do sprzedania pszenice, i po świętach majowych chcę ją sprzedać, ale chyba się wstrzymam, co mówicie? Cena oscyluje u mnie w granicach 1050zł netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

farmermf, piszesz że pszenżyta u was nie ma a pszenica jako taka. My mamy niestety odwrotnie - pszenica marna, pszenżyto całkiem ładne. Rzepak to podobnie jak u Ciebie. Jak w poprzednie lata o tej porze można było liczyć na spokojne 4t z hektara tak teraz to z 1000kg:/

Tyle że co do ceny rzepaku to liczę raczej na lepsze ceny od Twoich, chyba że doczekamy się deszczów i ceny będą wg prognoz jednego z forumowiczów:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Rozmawiałem ostatnio z właścicielem skupu i On przewiduje na rzepak cenę w okolicach 2000 zł/t. Prawdę mówiąc to nie bardzo chce mi się wierzyć w te przewidywania, w moim rejonie rzepaki ładne i podejrzewam że będzie w okolicach 1700-1800 zł/t.

A na pszenice już dziś można podpisać umowę na 750 zł/t netto w PZZ.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1
Napisano (edytowany)

Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć fajfusie. Powinienes czyscic ludziom buty a nie marzyć o tytułowaniu cie panem. Piszesz o idiotyzmie innych, a ja powiadam najpierw sam z niego wyrośnij, bo ja nigdzie nie spekulowałem na temat przyszlych cen, wspomnialem ze jestes zbyt cienki w uszach, zeby cokolwiek przewidzieć. To kolejny dowód na to ze nie jestes zbyt rozgarniety, o czym swiadczy brak umiejetności czytania ze zrozumieniem. Koniec dyskusji na tym jakze ci dobrze znanym bagiennym poziomie. Sayonara ty nasz intelektualisto

 

Obrażanie innych użytkowników - %

 

Widzę że moderator który śledzi ten dział nie odbiega daleko poziomem od @matoperatora7. Nie ma to jak obiektywność.

Edytowano przez BlackMamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Rzeczywiście, jest za co sypać procentami. A nawet jak by napisał coś obraźliwego to dajcie już spokój z obroną czyjeś psychiki. Wątpię żeby ktoś przeżył jakąś traumę z powodu nazwaniem go fajfusem (według mnie zasłużył sobie na to w 100%, i dawno powinien zostać pogoniony za zaśmiecanie tematu).

 

A wracając do ukarania BlackMamba to straszna głupotą jest próbować wywalić kogoś z niezaprzeczalną wiedzą o rolnictwie z forum gdzie 99% procent użytkowiników to gimnazjaliści lub ludzie ze śladową wiedzą i to często mylną robiących masę błędów.

Tych od których można się czegoś wartościowego dowiedzieć można policzyć na palcach jednej ręki i na pewno nie oni stracą na tym jeśli opuszczą to forum ale cała reszta.

Takich ludzi powinno się starać utrzymać żeby forum trzymało pewien poziom wiedzy intelektualnej ( bo nie oszukujmy się ale na razie przede wszystkim jest to miejsce gdzie dzieci mogą pochwalić się zakupem nowego rozrzutnika przez tatusia, a nie miejsce gdzie można zasięgnąć fachowej wiedzy o rolnictwie i wymienić się spostrzeżeniami o niuansach produkcji roślinnej czy zwierzęcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Rzeczywiście, jest za co sypać procentami. A nawet jak by napisał coś obraźliwego to dajcie już spokój z obroną czyjeś psychiki. Wątpię żeby ktoś przeżył jakąś traumę z powodu nazwaniem go fajfusem (według mnie zasłużył sobie na to w 100%, i dawno powinien zostać pogoniony za zaśmiecanie tematu).

 

A wracając do ukarania BlackMamba to straszna głupotą jest próbować wywalić kogoś z niezaprzeczalną wiedzą o rolnictwie z forum gdzie 99% procent użytkowiników to gimnazjaliści lub ludzie ze śladową wiedzą i to często mylną robiących masę błędów.

Tych od których można się czegoś wartościowego dowiedzieć można policzyć na palcach jednej ręki i na pewno nie oni stracą na tym jeśli opuszczą to forum ale cała reszta.

Takich ludzi powinno się starać utrzymać żeby forum trzymało pewien poziom wiedzy intelektualnej ( bo nie oszukujmy się ale na razie przede wszystkim jest to miejsce gdzie dzieci mogą pochwalić się zakupem nowego rozrzutnika przez tatusia, a nie miejsce gdzie można zasięgnąć fachowej wiedzy o rolnictwie i wymienić się spostrzeżeniami o niuansach produkcji roślinnej czy zwierzęcej).

 

Wedlug mnie jeszcze troche i kolego na ciebie trzeba bedzie uwazac zeby nie sypnac procentem. Po pierwsze nie jestes mna ani ja toba skad wiesz jak moglbym sie poczuc kolego ???

Po drugie kultura obowiazuje na forum ciekawe jakbys sie ty czul jakby ciebie obrazal i wyzywal jakis po podstawowce!!!!!Musisz sie jeszcze duzo nauczyc zeby to zrozumiec mam nadzieje ze moderatorzy czuwaja pozdrawiam ich serdecznie:)

 

Widzę że moderator który śledzi ten dział nie odbiega daleko poziomem od @matoperatora7. Nie ma to jak obiektywność.

 

 

Znowu prosze moderatora jak mozna siebie tak obrazac ??? ten forumowicz powinien dostac dozywotniego Bana za takie cos moim zdaniem trzeba dac przyklad innym zeby mogli sie zachowac przyzwoicie.

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

pozdrawiaj, pozdrawiaj a sam dostaniesz % :D za zaśmiecanie tematu, mi została jeszcze taczka pszenicy, młyn CHełm płaci po 1050 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Wedlug mnie jeszcze troche i kolego na ciebie trzeba bedzie uwazac zeby nie sypnac procentem. Po pierwsze nie jestes mna ani ja toba skad wiesz jak moglbym sie poczuc kolego ???

Po drugie kultura obowiazuje na forum ciekawe jakbys sie ty czul jakby ciebie obrazal i wyzywal jakis po podstawowce!!!!!Musisz sie jeszcze duzo nauczyc zeby to zrozumiec mam nadzieje ze moderatorzy czuwaja pozdrawiam ich serdecznie:)

 

 

 

 

Znowu prosze moderatora jak mozna siebie tak obrazac ??? ten forumowicz powinien dostac dozywotniego Bana za takie cos moim zdaniem trzeba dac przyklad innym zeby mogli sie zachowac przyzwoicie.

Myślę że tegoroczne plony rzepaku nie zaspokoją potrzeb na surowiec potrzebny do produkcji wazeliny.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiaj, pozdrawiaj a sam dostaniesz % :D za zaśmiecanie tematu, mi została jeszcze taczka pszenicy, młyn CHełm płaci po 1050 brutto.

 

 

to sprzedaj taczke pszenicy po tej cenie :):) widze ze za nic ma dla ciebie godnosc ludzka szkoda gadac nawet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy proszę o rozmowę na temat bez obrażania bo % polecą. Koniec OT.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

elwis2,gdzie po tyle płacą Wielkopolsce

 

Młyny mixt, ale musi mieć parametry no i termin płatności mają długi. Jeszcze troche poczekam ze sprzedażą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

młyn zamość 1150 brutto, wie ktoś ile płaci Bryła i Kapka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niema czym się cieszyć,znowu śmieci nawiozą, okoliczne młyny za konsumcje po 1080 brutto płacą.

 

śmieci ??? chcialbys miec takie klasy ziemi jak oni tam maja nawet bez nawozu beda mieli dobre plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Jak ja uwielbiam te naiwne prgnozy przed zbiorami, kiedy wszystko sie może jeszcze zdarzyć... Oszacowali na podstawie rozkrzewionej pszenicy ile są w stanie wyciągnąć. Jeszcze bardziej uwielbiam naiwniaków ktorzy w to wszystko wierzą. YHY bedzie pszenica po 300, dziękujemy ze nas uświadamiasz. Jestes naszym mentalnym GURU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Już to kiedyś pisałem w tym temacie ale się powtórzę. Jakie będą zbiory to możemy oszacować dopiero gdy mamy zboże w stodole. Co z tego że urośnie piękne jak przyjdzie deszcz i nie będzie można go zebrać albo grad i wymłuci wszustko w polu..

Czasami to mi aż żal ludzi którzy tak prognozują a jeszcze bardziej tych co w te prognozy wierzą..

We Francji już słyszałem że susza a to przecież początek maja jeszcze ponad 2 miesiące do zbiorów u nas tak więc bardzo wiele może się jeszcze wydarzyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

To nic, jest grupa osób w Polsce która ma tylko i wyłącznie za zadanie sianie propagandy na rynku zbóż by jak najniżej zbić cenę i namącić nam w głowach argumentami wyssanymi z palca. Widziałem sam prognozy z kwietnia gdzie ktoś mądry napisał że odbudujemy w tym roku zapasy i jeszcze nadwyżka będzie bo plon przewidywany jest o 100kg z ha wiekszy niz w ubiegłym roku. :lol: Żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Co roku sa spekulacje teraz to dopiero zauwazyles ??? bedzie w Polsce wiecej zboza rok temu za duzo ulew bylo i powodz a przy suszy beda wieksze plony na dobrych ziemiach

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ja Pie**ole... :blink: Człowieku pleciesz trzy po trzy... To co piszesz się kupy nie trzyma! Jaką masz pewność że nie będzie i w tym roku powodzi?? No jaką ?! W kuj-pom macie raczej dobre ziemie i co?? Jest susza większość osób z tamtego rejonu pisze, że zimowe usychają a ty wyskakujesz o zaje**stych plonach nawet przy suszy. Radzę przyjmować leki które Ci lekarz zapisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj