Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

darek16    25

dzis przejezdzalem obok punktu skupu noi pustki czyzby w Bielsku Podlaskim zboza nie skupuja?

a jak ceny pozostalych zboz bo przewaznie to tylko o pszenicy slychac.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie leząca bogatka w dodatku swojak 2 letni sypal lepiej niz stojący C1 Akteur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzis sprzedałem 7 ton Ludwiga poszła jakko konsumpcja po 699.60. Gestosc 75 białko 13.9 liczba opadania 245 gluten 32.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zebrana przed deszczem? Nie złe parametry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Parametry jak na ten rok wręcz niespotykane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

akurat tutaj była stojąca bo po moddusie laborantka tez sie zdziwiła,była zbierana na samym koncu bo wczesniej zbierałem to co lezało wiec deszczyk zaliczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

W mojej okolicy pszenica ma niezłe parametry, ja zawoziłem Fregatę to miała wilgotność 13,6 białko 13,8 gęstość 75 opadanie 232 gluten 30,0 i poszła po 752 z VAT:P

 

Ale przede mną był gościu tirem, co miał pszenicę :) gluten 36 opadanie 320 białko 14,6 gęstość 78 :) to nie bzdury, widziałem wydruk z próby bo porównywaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Łódzkie młyn Burzenin pszenica po 640+vat gluten 28 wilgotność 15%


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Młyn Jelonki 750zł netto, + zwracają kase za dowóz , narazie wszystko tam idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubi :) a jakie parametry? Po tyle Wam wychodzi, czy taka cena wyjściowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko nie.... :) hehe... gestosc 85 białko 13,2 liczba opadania 300 gluten 28,5 wilgotność 14,2% rozpływalność 8.

Bobek@ taka cene nam zaproponowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Hubi a skąd ty wziołeś taką gęstość :) .Musze zbadać swą ale umnie myśle że gęst 74 a opad ze 300min, białko mam 14.7 a gluten 33.Jak myślisz podarują mi tą lekko za małą gęstość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Witam podaję ceny w okolicy Lublina : pszenica paszowa 640 zl, pszenica jakościowa 740 zł, jęczmień paszowy 530 zł, pszenżyto 500 zł (wszystkie ceny z Vat)a tak apropo skąd do skupu jescze nikt nie przywizół konsupcyjnej, zrobiłem badania swojej pszenicy :wilgotność 13 %, białko 15 %, gluten 36 %, gęstość 75, sedymentacja 40 %, opadanie 200 i jak narazie nikt lepszej jak sam stwierdził nie przywiózł na badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Powidzcie mi, kto Wam robi te badania? U mnie robia sami mlynarze i nigdy nie mowia parametrow, mam spore obawy co do ich bezstronnosci;) Czasem jeden mowi, ze super pszenica a drugi majac ta sama probke mowi, ze do kity, ale taniej moze kupic...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Pszenzyto na nasiona sprzedawałem odrazu z kombajnu po 70zl/q, natomiast wczoraj sprzedalem grykę po 150zl/q, takie ceny to ja rozumiem :D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Badania niezależne robinp.elewarr.Jak masz znajomości to gratis lub jesteś ich klientem a jak nie to bulisz ok.30zł i dostajesz fakturę za usługę i na wydruku wszystkie parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

FarmerMF@ sam jestem zdziwiony ze ma takie parametry. Może wina nawożenie :D 300kg saletry na start i 150 mocznika 2 dawka....i na tym koniec

Badania robione w Elewarze Bielsk Podlaski, młyn Jelonki oraz Provimi Białystok... wszedzie podobne,

Dzis Jelonki 760zł/t kolejne kursy lecą tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak netto... sprzedajemy wszytko bo cena jest dobra- tak mysle ze wiecej nie bedzie. Młyn z Jelonek odebrał kilka Tirów a reszte wozi znajomy Tirem i naszą naczepą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj