Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Dzisiaj na Matif 700 [tak mi powiedzieli]Rzepak spada.28 samochodów pszenicy z Słowacji miało koło mnie przyjechać.Pośladu nie pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Pszenzyto 600, jeczmień 600 netto- do portu podobno. Zaczyna się robić ciekawie(info od firmy z która handluje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

to niezłe te ceny ja dzisiaj byłem się pytać to pszenica kons. była za 630, paszowa 580, żyto 420, jęczmień 430.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dzisiaj poszedł jęczmień po 480 z kontraktu zeszłotygodniowego, a wczoraj zamówiłem 2 tira już po 490. Po pszenżyto mają przyjechać po 510, a inne ceny to żyto 450, pszenica pasz. 570, a kons. 620. Wszystkie ceny są cenami netto.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Kto ma gdzie przechować i nie jest zmuszony finansowo do sprzedaży to niech czeka!!!,cena powinna rosnąć?.Ja będe czekał!!!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

witam ja dziś sprzedałem[mazowieckie pow płocki] pszenżyto 430 netto pszenica paszowa 560 netto, ceny rosną ale pewnie spadną bo u nas to zboża ozime plonują dobrze a nieliczni koszą więc jak się żniwa zaczną na dobre to pewnie cena w dół obym się mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

pszenica na matif z wczoraj 830zł, oj bedzie sie działo z cenami.Po wykoszeniu 80ha na podlasiu musze stwierdzić że takiego nieurodzaju to od 10 lat niepamientam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Panowie to co się obecnie dzieje na giełdach to czysta spekulacja. Giełdy dostaly sygnał o nieurodzaju w Rosji i wschodnich krajach (Ukraina, Kazachstan) i tak zareagowały a na takich giełdach jak MATIF producentów rolnych i przetwórców jest jak na lekarstwo. Po drugie producenci podniosą ceny na swoje wyroby i larum ucichnie a ceny wrócą na normalne poziomy (czytaj - mało opłacalne dla rolnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Pszenica konsumpcyjna 620-640 netto, co do urodzju u naszych sąsiadów to u nich też nie bardzo różowo jest, inf. z pierwszej ręki - w Niemczech mniej plonu o 30%, wschód wysuszony, a Czechy, Słowacja nie w lepszej sytuacji niż my, bo u nas również spadek plonu o 30%, inf. z telewizji. Już straszą podwyżkami chleba itp. U nas biorą pszenicę na konsumpcyjną taką, że rok temu nie chcieli nawet na nią patrzeć - wniosek - mało towaru. Efekt, kto może ten magazynuje, tyle, że nawozy już idą w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pszenica na matif z wczoraj 830zł, oj bedzie sie działo z cenami.Po wykoszeniu 80ha na podlasiu musze stwierdzić że takiego nieurodzaju to od 10 lat niepamientam.

 

Chodzi Ci o zboża czy rzepak? My wczoraj ukosiliśmy 92t pszenzyta z 18 Ha = 5,1t/ha Plon pszenicy liczę na 6-8t/ha

 

Farmer rejon Hajnówki jeśli chodzi o zboża wygląda obiecująco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Po wykoszeniu kilku gorszych kawałków średni plon mi spadł do 7,7t/ha przy wilgotności 12-13% pszenica sypie od 7,2 do 8t/ha, majowe deszcze sporo obniżyły paramerty: 12,8% białka i 29,4% glutenu.

Ceny na wczoraj w gospodarstwie: pszenica paszowa 600zł, kukurydza 590zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

pszenica konsumpcyjna jak narazie po 560 netto :D , widać każdy się tak napala na tą cenę i karze trzymać...... tylko co będzie jak większość z magazynuje?? ;) , i tak liczycie już te złotówki a bynajmniej u mnie 95% pszenicy jeszcze na polu z czego znaczna większość jest polegnięta ..... a pogody brak jak narazie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

@marekgizio Twój ostatni post był dziś w agrobiznesie ;)


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

U mnie dają za pszenżyto paszowe 475 brutto, o pszenicę nie pytałem.

W Agrobiznesie były dziś Wasze cytaty, między innymi @marekgizo i @Trevorfarm ;)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Chodzi Ci o zboża czy rzepak? My wczoraj ukosiliśmy 92t pszenzyta z 18 Ha = 5,1t/ha Plon pszenicy liczę na 6-8t/ha

 

Farmer rejon Hajnówki jeśli chodzi o zboża wygląda obiecująco...

Hubert ja wiem że wyglondają (25km do hajnówki) ale niestety wtym roku wyglond nie odzwierciedla plonów.

I radze co niektórym nie pisać o 8t bo to wcale niepomaga w handlu a już nie daj boże jak to w agrobiznesie pokażą.Myślcie troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Pszenica konsumpcyjna od 610 do 660 netto.

Młyny w Szczepankach koło Łasina.

 

Po rozmowie z rolnikami, którzy wstępnie zaczęli wymłacać pszenicę, nie rokuję na wysokie plony oraz parametry ziarna.

 

Wilgotność od 13,5 do 18%, z glutenem oraz gęstością w tym roku masakra. Plon w granicach 4,0-5,5 t/ha.

Przedplon rzepak ozimy, 3 dawki N, ochrona fungi min. jeden zabieg.

Ciągłe opady deszczu pogarszają i tak już nieciekawą sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Tylko że ja sobie nie przypominam niczego co bym napisał z tego co było w agrobiznesie.

Nie wiem skąd oni wzieli ten cytat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Pszenica konsumpcyjna 650 netto Elewar Malbork Osadkowski Pasłek 600

netto Co do jakosci pszeniczki nie za ciekawie plon 7 ton gestosc 74-75 białko 14,8 opad 281 odmiana Ostka strzelecka i Luciusz reszta odmian zapowiada sie troche lepiej


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Przyłączam się do głosu kolegi "farmerafm "- pokażcie mi ktora firma na forum internetowym prezentuje swoje aktywa i pasywa ! żadna ! a my rolnicy opisujemy jakto świtenie wygladają uprawy lub ile to to ton zebrano z hektara, apeluję o rozsądek, na forum Agrofoto bywają osoby z firm skupowych i starają się wyczuć jakie plony będą czy jest dużo zboża u rolników a którego brakuje. Rzeczywiste plony wymieniamy poza forum w e-mailach prywatnych i to do osób które znamy. Co do cen na terenie lubelszczyzny, pszenica 570 zł/t paszówka, pszenica jakościowa 600 zł/t. pozdrawiam jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie wiem czy kosić już pszenicę ;) U nas w większości nie skupują, mam odmianę Tonacja, nie wiecie gdzie w łódzkim skupują i można uzyskać jak najlepszą cenę?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj