Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

lugill    0

Witam. Ze względu na powiększenie produkcji tuczników jestem zmuszony do zakupu zbóż. Chętnie podjał bym nawet współpracę z producentem zbóż. Obecnie potrzebuje 25 ton pszenżyta. Zainteresowanych prosze o kontakt: lugill@go2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ze względu na dokładanie do produkcji trzody od dwóch lat z 200 sztuk hoduję tylko 2 sztuki dla siebie.

A pszenica od 380-400 do 450 w jednym skupie w Żarowie brutto albo nie chcą wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

lugill a skad jestes ja mam do sprzedania pszenzyto ok 10 ton i pszenica ok 15 ton. nie wspomne o owsie ale dla swin to akurat marna pasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie ceny jeczmienia i pszenzyta leca na leb za tone chca 320zl...zenada :lol: jak tak dalej pojdzie to przed zniwami(o ile ich zapowiedz bedzie dobra) cena spadnie do 300zl/t a po dobrym zbiorze w granicach 250 ;[ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

MartineZ też te prognozy słyszałem...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tzn ja od nikogo tego nie slyszlaem :lol: ale tak sie przygladam rynkowi, cenom i tym jak sie zachowuja.. do tego mozna zerknac na pola i stwierdzic ze bedzie tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Trzeba poczekać na jakiś kataklizm u naszych sąsiadów i będzie dobrze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

o czynm wy mo0wicie chcecie kataklizm ale jak by sie to wam przydazylo to tez bys chcial stracic caloroczna prace i nic nie miec z tego a zyc gtrzeba oplacac i obsiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Kataklizmu nie będzie deszczyk pada zboża pięknie przezimowały,co niektórzy są już po drugiej dawce nawozu(w planach mają następne razem ok 170kgN/ha)do tego co najmniej dwa zabiegi fungicydowe plony będą rekordowe.Choć na jeden kataklizm się zanosi cenowy ,ale to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Łukasz, wiadomo ze nikt nie chce aby jego zboża szlak trafił ale biorąc pod uwagę to że obsiewane jest coraz więcej ziemi i zwiększa się wydajności a eksport w Polsce jest mały i raczej z tendencją zniżkową niż zwyżkowa to to nie jest dobra wróżba dotycząca ceny.

 

Oczywiście że można przewalać setki ton zbóż tylko jakim kosztem i po co jeżeli na czysto będziesz miał tyle ile byś zarobił podczas złego plonowania zbóż i sobie odbił to w przyszłym roku.

 

Niestety moim zdaniem zły rok(pod względem plonów) jest często bardziej potrzebny niż ten dobry.Może jest to trochę popadanie w skrajność ale cóż....życie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja osobiscie nawoze w tym roku jak nigdy i odzrywki bede stosowal i fungicydy 2 razy bo chcem miec rekordowe plony

i jak co roku nawozu kupuje wiecej ale i tak braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A ile minimum tonowa partia, aby przyjęli ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tam kupowalem po 400 zl za tone pszenzyto paszowe bardzo dobrej jakosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Pszenica -cena na dziś 460+vat .Wytwórnia pasz Krąplewice Kuj-Pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Słyszałem że w porcie dobrze płacą za żyto i mam pytanie czy ktoś zna ceny oraz namiary na firmy które skupują?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja 10 maja oddałem w Lubelskim do Agropolu Motycz po 410+vat. Woj. Lubelskie B)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A możecie napisać jak stoi jęczmień browarniany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj