Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moim rejonie z roztopionego śniegu zawsze powstaje woda :P .W tym roku ziemia nie jest zbytnio zmarznięta,więc powinno wsiąkać,a wchłonięta przez ziemię woda uzupełnia zapasy glebowe.W przypadku głębokiego zmarznięcia gruntu,woda nie wsiąka,tylko spływa w niżej położone tereny lub do rzek i zamiast pożytku może przynieść szkodę.

Ciekawie może się zrobić,gdy przyjdą mrozy w marcu,a po pokrywie śnieżnej nie będzie śladu.Ale to już gadka na inny temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Byłem dziś przy studzience drenacyinej i powoli ale już woda idzie rurami czyli jak śnieg powoli będzie sie topił to wszystko ładnie i nabieżąco zciągnie.Gożej z działkami niezdrenowanymi a takich mam z 40ha i jak raptownie będą rozstopy to gleba nie będzie wstanie wchłonąć tak dużej ilości wody.A wiadomo że rośliny po kilku dniach pod wodą z braku tlenu obumierają.Unas pierwszy wjazd na pole zawsze po 1 kwietnia.Co do przymrozków to 2 lata temu miałem 7 czerwca -5 i rzepak dostał po d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Oni wszystko najlepiej wiedzą,aby tanio wyrwać od nas towar.Dam przykład rok 2006 pszenica do końca maja wyglądała ok. Póżniej dwa miesiące bez deszczu i zamiast spodziewanych 6-7 ton z ha,zabrałem ok 3 ton,a specjaliści wtedy na wiosnę mówili to samo co teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zboże będące przedmiotem dzisiejszego handlu przeżyło suszę wiosenną w 2009r,przez niektórych opisywaną jako katastrofalna.Niestety, dzisiaj otrzymywana cena nic o tej suszy nie mówi i co raz mniejsza szansa by wpływ ewentualnej suszy 2010, na ceny w następnym sezonie był jakiś znaczący.Zresztą ja osobiście przestałem łapać o co chodzi na krajowym rynku zbożowym,wśród rolników panuje euforia inwestowania,a z czego ona wynika nie mam pojęcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ceny zbóż województwo Lubelskie,powiat Lubelski,gmina Konopnica

Agropol Motycz

Pszenica-410zł+vat

Pszenżyto-360+vat

 

:P


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

W tej chwili jest panika na rynku wszyscy chcą sprzedawać,więc kupujący chcą zarobić.

pszenica paszowa 490zł /t netto Cargil-ale nie dla każdego(duże partie,stali dostawcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a wie ktoś jaka jest cena bobiku siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

xemit

Dzierżawa po 1000 za/ha,ziemia z ANR po 30 tyś,Wielotysięczne kredyty na 8%,przy spadku cen rzędu 50%,20 ha gospodarstwa z inwestycjami wartymi 10-letnią produkcję brutto.Nie jest żle ,ale na 90% będzie gorzej.

Masz racje widze że nie tylko u mnie w okolicy jest tak różowo.Mam kolege który na 27ha (głównie uprawa zbóż) kupił nowego Jaśka 6430 Premium.Ale co szpan to szpan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarusek    1

U mnie tragedia pszenica 380+vat,jęczmień i pszenżyto 280+vat,żyto ok 240 co te szajbusy wyprawiają?Co z tego że nawozy staniały jak zboże jeszcze bardziej.Dużo ludzi w moich stronach zboże ma siać tylko na dopłatę i jak zakwitnie to pług i orka!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

xemit

Dzierżawa po 1000 za/ha,ziemia z ANR po 30 tyś,Wielotysięczne kredyty na 8%,przy spadku cen rzędu 50%,20 ha gospodarstwa z inwestycjami wartymi 10-letnią produkcję brutto.Nie jest żle ,ale na 90% będzie gorzej.

Masz racje widze że nie tylko u mnie w okolicy jest tak różowo.Mam kolege który na 27ha (głównie uprawa zbóż) kupił nowego Jaśka 6430 Premium.Ale co szpan to szpan :)

To w moich stronach jest też taka , chyba moda i pęd do inwestowania. Mam kolegów, którzy mają po 20 parę ha i kupują ziemię i maszyny za naprawdę grubą kasę. No, ale cóż, to już ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja dzisiaj wsparłem (jak prawdziwy patriota biggrin.gif ) polski przemysł gorzelniczy-sprzedając im żytko po 320 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja również, spożywając produkty tego przemysłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

jaro będziemy o tobie pamiętać spożywając ten produkt... :)


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

W jakiej cenie jest obecnie w waszych rejonach owies, bo mam klienta i nie wiem ile mu powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

to co to za owies??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Owies po 500 zł/t ? Hmm ciekawe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

Ja powiedziałem gościowi 300 i przystał na taką cenę. Dodam że na skupie powiedzieli mi po 170.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Sierpc, Bieżuń, Skwirlno tam na targu nie kupisz taniej jak po 450-500zł za tone

owies 450-500 jeczmien 500 pszenica 500-550

a tydzien temu w Strzegowie za owiesto po 600 chcieli

ale za pszenzyto ozime 350-400 i zyto 300-350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj