Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Łódzkim, nie pytałem o parametry tyle zaoferowali przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Mazowieckie, pszenica konsumpcyjna 1000 netto, paszowa 980 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

święokrzyskie paszowka 100 zl brutto pytanie czy pojdzie cos jeszcze do gory czy to juz koniec i wszystko co od handlarzy bedzie mozna wycisnac do konca roku ??ciekawie mnie jak tak w wielkopolsce bo wiekszosc tam jedzie do paszalni....

cena nie jest zla zeby tylko nie powtorzyla sie sytuacja z poprzedniego roku ze pozniej nie wiadomo skad ludzie zboze wyciagali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

Stoisław za pszenicę płaci 1050zł/netto i kasa w 21dni,bądź tu mądry co robić,czy sprzedawać ,czy jeszcze czekać,bo jeśli wszystko przezimuje to będzie preteks do korekt w dół?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pszenica w zależności od miejsca 920 do 970zł brutto

jęczmień 750-820zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie rozumiem co niektórych tutaj. Macie cene prawie 1100 brutto i jeszcze marudzicie ze mało i czekacie nie wiadomo na co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

ja osobiście oczekuje ceny na pszenicę w okolicach 1100zł netto,w żniwa sprzedawałem po 950zł .Teraz najlepszą ofertę jaką mam to 1000zł netto odbiór z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaarassK    0

Za żyto płacą 856zł/t, a pszenżyto po 952zł/t. Ceny brutto.

 

a konkretnie gdzie w łódzkiem, podasz nazwę firmy? chodzi o żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nastąpiła pomyłka płacą 750 netto za żyto co się równa 802,5zł/t. Ja jeszcze chciałem od ceny brutto doliczyć kolejny VAT. Przepraszam za pomyłkę. Pozdrawiam.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Nie rozumiem co niektórych tutaj. Macie cene prawie 1100 brutto i jeszcze marudzicie ze mało i czekacie nie wiadomo na co...

jak pszenica była 2 lata temu po 500-600 zł to nie marudzili a teraz im żle 1100 :o chłopu nigdy nie dogodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tylko ja dokładnego roku nie pamiętam 199 kturyś za pszenicę paszową dostałem 670 zł i mogłem kupić z dwie tony saletry a dzisiaj dostanę za pszenicę 1000zł a za saletrę 1400 płacę inteligencjo miejska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak pszenica była po 400-450 z 4 lata temu to saletra była po 650-700. Ja tak pamiętam.Jak wchodziliśmy do Uni pszenica była po 400 i dopłata 100-150.

Przed 2000 rokiem była jeszcze w milionach.

Dokładnie chłopu nigdy nie dogodzi.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zboże jest bardzo drogie teraz na szczęście mam zapas dla bydła i w tym roku nie będę kupował. Miałem kilka ofert po 800-900zł ale podziękowałem. Pamiętam jak mleko było po 1,4zł saletra po 700zł ON po 3.5zł a pełnoporcjówka po 600zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Tomek 73 w jakich milionach przed 2000. Miliony były dokładnie przed 1995 r. Jak pamiętam to za 1 t. pszenicy zawsze szło kupic spokojnie 1 t. saletry. Po wejściu do Unii wszystko sie pogmatwało,środki do prod.rolnej drastycznie poszły do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Przez poprzednią zimę dużo pszenicy sprzedałem zaraz po żniwach po 1200, tylko puściłem przez wialnie. Myśle że resztę sprzedam jak będzie 1000zł a jęczmień 900.

Jak dzwoniłem do Zakrzewa to baba jeszcze troche a zaczełaby mi wmamiać że do Lublina dopływają statki ze zbożem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Nie rozumiem co niektórych tutaj. Macie cene prawie 1100 brutto i jeszcze marudzicie ze mało i czekacie nie wiadomo na co...

 

ja czekam na 1200 netto i wcale nie marudzę :)

Największy popyt na zboża bywa wiosną, luty, marzec to i ceny będą lepsze, jedynym ryzykiem jest spadający kurs euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

@gwozd gdzie sprzedałeś pszenicę po żniwach po 1200 ? I ile.

I dlaczego teraz po 1000 chcesz sprzedać.Czekaj na 1600.

Ja dopiero teraz sprzedałem po 98 netto, tylko dwa samochody, jeden pojechał na statek, a drugi za Berlin.

Po żniwach dawali po 85.

1200 oby, ale nie wiem czy wytrzymam psychicznie tak długo, bo jak do 1100 to już będzie rewelacja i wszystko sprzedaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

U nas też ceny super pszen.kon.1000 plus vat wiec kto miał kase nawozy kupił to saletra - pszenica 1:1 i nie narzekać ! oglądając tv to jeszcze nie widziałem by rolnik mówił że mu dobrze i ceny ok. zawsze coś mu źle i to mnie bawi bo takich dobrych czasów mój ojciec rocznik 1950 nie pamieta a wiodomo wszyscy chcą sie szybko dorobić a to trzeba czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Z tą TV, to sam udzieliłem kiedyś wywiadu w czasie dożynek. Ogólnie wypowiadałem się pozytywnie o sytuacji w gospodarstwie, a redaktorka ciągle dopytywała co jest źle, co można poprawic, więc wskazałem pare rzeczy. Jak potem zobaczyłem ten wywiad w Tv, to było tak zmontowane, że wychodziło że jest źle w rolnictwie i nic się nie oplaca. Tylko mój wywiad pokazali w Tv, chociaż rozmawiali z innymi ludźmi, pewnie za dobrze mówili i nie dało się tego zmontowac.

Jeżeli chodzi o ceny pszenicy, to młyny Chełm płacą po 101,65 brutto.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u nas pszenica paszowa już po 980zł/netto, kontraktujecie coś na przyszły sezon?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Dzisiaj dostałem ofertę na tegoroczną paszówkę 255 euro netto.

Na przyszły sezon na razie zakontraktowałem tylko żyto po 199 euro netto na podwórku.

Edytowano przez redek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj