Skocz do zawartości
banan575

owoce na wino

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luckywasak    15

masseyferguson6140, mówisz o "sklepie rybnym i nie tylko"? tamte drożdze są świetne. Ale ostatnio robiliśmy wino z białej porzeczki bez żadnych drożdzy i tak sie przerobiło że wyszło mocne, wytrawne i bardzo dobre.

Wiadomość z agroFakt.pl

ansu    73

Najlepiej wychodzi mi wino z winogron ewentualnie z czerwonych i czarnych porzeczek. Mam beczkę 160l w której zachodzi (wstępna) burzliwa fermentacja potem do gąsiorków. Po niespełna roku już nadaje się do picia. Dróżdże mają wpływ na smak i zapach.

luckywasak    15

teoretycznie wino można robić z każdych owoców ale nie każde owoce mają dobre włóasne drożdże. Na przykład jarzyny trzeba sparzyć gorącą wodą żecy zabić te drożdże i robić na drożdżach winiarskich bo inaczej wino lipa wyjdzie. Dlatego pisałem że porzeczka jast dobra do produkcji wina - ma świetne drożdże

Nom zgodzę się wino nie mogą być przeznaczane byle jakie owoce i wytłoki. Najlepsze wino można zrobić ze świeżo zebranych i zdrowych owoców. Nieprzyjemny smak jaki czasem wyczuwamy w winie może być spowodowany niewłaściwym przechowywaniem owoców, pleśnią - takich owoców należy unikać. Do produkcji wina można użyć owoców, które są uszkodzone, obite, niewyrośnięte lub zniekształcone.

adamo91    7
witam wszystkich mój wójek robiłz pozeczek bardzo dobre tylko ze duzo cukru trzeba :) a mam pytanie robił ktoś może wino z Zyta?? bo słyszałem od znajomego ze tez sie robi wie ktos cos o tym jak smakuje

ja słyszałem ze z żyta robi się tak samo jak zwykłe wino a wychodzi bimber. Musze się kumpla spytać ten co mi mówił jak to dokładni zrobić :)

ania2728    0

najlepsze moim zdaniem jest wino z czarnej porzeczki a ostatnio znajomi zrobili wino z ryżu i jest super -bez dodatku białej :)

twardy12    1

Witam. Fajny temacik. :) Ja winko robie zazwyczaj z czereśni i wiśni razem, czasami z jabłek i ryżu. Raz zrobiłem z jabłek ale wyszło bardzo słabe jedyne 8%, a najlepszym sposobem na poprawę takiego wina jest zrobić parę literków z ryżu i wtedy nabiera mocy użytkowej. He he. A co do tego wina z żyta to musisz dodać dużo rodzynek, nie używaj zwykłych drożdży bo to one dają ten spirytusowy smaczek, możesz ten smak zabić też robiąc karmel i dodać do wina. Ale lepszy smak ma ryżowe niż z żyta moim zdaniem. A przy okazji tematu czy ktoś z was myślał o założeniu winnicy? Ja na razie na ogrodzie posadziłem winogrona w pasie o długości 15 metrów ponaciągałem druty i teraz czekam na jakiś efekt. Pozdrawiam. :)

bobytempelton    158

Kopiący temat :rolleyes: że go wcześniej nie znalazłem :lol: robię w tej chwili zacier-wino ze śliwek mam tego tyle w tym roku że drzewa się łamią, macie jakieś porady,przepisy, doświadczenia w tym temacie? robiłem już wino i zacier chyba ze wszystkiego ale ze śliwek nie :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się