marcinek16marcin

Nowy opryskiwacz z 18m opryskiwacz z hydraulicznie rozkładaną belką?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

rau ikarus profesional 2800/18 dobra maszyna prosty komputer i swój rozdzielacz hydrauliczny


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4

Ja mam Moskit 2018 z hydrauliką, był najtańszy w swojej klasie, trochę belka nie dopracowana, poza tym jest ok. Od wiosny komputer pokazuje blisko 500ha opryskanych, mogę polecić. Poza tym Tadlen nieźle się prezentuje i w rozsądnej cenie. Krukowiak i Pilmet to już wyższa półka cenowa, maszyny zachodnie są jeszcze droższe.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Krukowiak w podobnym wyposażeniu i podobnej klasie wielkościowej jest droższy od niektórych marek zachodnich a jaością niestety odstaje.

 

Dziwie sie kto to kupuje ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
opryskałem na razie 60 ha i nie mam nic do zarzucenia

No toś sie napracował... Pojeździj jeszcze z rok i cos napisz.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

tak dokładnie to nie powiem :) ale na pweno mniej niż 100k i wiecej niż 60k :o (bez vatu)

@JaJacek to mole lepiej nic nie napisac albo napisac to samo co Ty czyli to co jest w moim poscie wyżej? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie ma najmniejszego problemu.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

jesli ma byc nowy dobry i za rozsadne pieniadze to SKOTARKA 2018 lub 2518

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@FAZI - usmiałem sie do łez :) - zabawny jesteś :) - nowy, dobry i za rozsądne pieniądze - SKOTAREK :):):) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

deer a co tu znalazles takiego smiesznego które slowo tak cie poruszylo - nowy a moze dobry i za rozsadne pieniadze ?? bo jedyna zabawna osoba to ty tu jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@FAZI może ten opryskiwacz jest nowy ale czy dobry i za rozsądne pieniądze radzę Ci popytać użytkowników :).

 

A tak swoją drogą może kolega wykupi płatną reklamę na AF ^_^ . I wtedy z kryptoreklamą skończy ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

deer jak ty starasz sie byc blyskotliwy ale zgadzam sie z toba w 100% niech wypowiadaja sie uzytkownicy jesli jestes jednym z nich to ok wiesz co mowisz ale jesli nie ( najwieksze prawdopodobienstwo) to pod wzgledem ceny i jakosci tych maszyn masz chyba najmniej do powiedzenia jesli nie mam o czyms pojecia to sie na ten temat nie wypowiadam poniewaz jak mozna cos oceniac skoro sie na tym nie pracowalo ? na podstawie oceny innych to jest ich zdanie a nie twoja wiec nie wypowiadaj sie w imieniu innych tylko w swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

my osobiscie użytkujemy też "SKOTARKA" no i muszę cię zmartwić ale 3 lata które u nas pracuje jest niezawodny żadnej poważnej usterki! Jedynie o ile pamiętam to jakieś nieliczne pęknięcia węzy :) NIe jest to oczywiscie duży model bo tylko 600l ale to chyba chodzi o konkretny model lecz o jakosc firmy :)

 

Moim zdaniem opryskiwacze godne polecenia


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja mam kolege który handluje takim mniejszym sprzętem rolniczym, sprzedał kilka takich 400L opryskiwaczy i powiedział ze już więcej nie chce tym handlowac.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

a właśnie kolega fazi idzie na tapete - nie podoba mi się jego monotematycznosc - jak tak dalej pojdzie to go bedziemy cenzurowac za takie najezdzanie forumowiczów tym skotarkiem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

wiesz co deer tobie to ja juz za wypowiedzi dziekuje kolega powiedzial to a inny tamto ty po prostu siejesz zwykle ploty niczym nie poparte bo ktos tam cos powiedzial jezeli cos na czyjs temat mowisz to przynajmniej miej mocne dowody a tak sam sie stajesz zabawny kolega powiedzial normalnie przedszkole hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Rozlatujace się pompy na wale, przecierające się węże wskutek wadliwego montazu, pękające belki, poziomowanie które nazywa się poziomowaniem a jest sprężynką ze śrubą ne spełniającą swego zadania.

 

To co mam ci ten opryskiwacz w zebach przytachać, może dokumentację dowodową ?

 

Ok to są ploty bo ja takiego opryskiwacza nie mam (nie jestem aż tak zamożny by sobie na niego pozwolić), przegrałem w tej dyskusji z kretesem.

 

Na twoje argumenty cięzko mi odpowiadać (a raczej ich brak).

 

Pochwal sie jakie twoja firma ma wyróżnienia, atesty, patenty ? A moze znak jakości Q ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
my osobiscie użytkujemy też "SKOTARKA" no i muszę cię zmartwić ale 3 lata które u nas pracuje jest niezawodny żadnej poważnej usterki! Jedynie o ile pamiętam to jakieś nieliczne pęknięcia węzy :D NIe jest to oczywiscie duży model bo tylko 600l ale to chyba chodzi o konkretny model lecz o jakosc firmy :lol:

 

właśnie też szukam sobie opryskiwacza ale ma być nie gorszy niz poczciwy agrmechanika kranji z 1986 roku w którym pierwszy wąż poszedł po roku 2000!!

jeżeli w 5 letnim sprzęcie idą węże to o kant 4 liter można taki sprzęt rozbić. we wspomnianej przeze mnie agromechanice do dziś zostały wymienione 2 -3 węże a sprzęt dostawał sporo bo tato pryskał nie dość że u siebie to i u kilku ludzi we wsi (jedyne awarie to pourywane końcówki jak się o coś zachaczyło no i w tym roku zawiasy w lancach trzeba poprawić bo jednak sprzęt po ponad 20 latach pracy ma prawo się wyrobić <_< ).

moge zrozumieć że ktoś prostu urwał wąż z głupoty ale jeśli stało sie to podczas pracy lub składania czy rozkładania to sorki -> taki sprzęt to złom za wady konstrukcyjne.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

Nikita, czy ty liczysz ze sprzet z obecnej dystrybucji bedzie taki sam wytrzymałościowo jak sprzet 20 czy 30 letni?

zycze powodzenia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Wiesz Jacek - nie twierdze że ma być lepszy niz ten produkowany 20 lat temu ale nie może być gorszy <_<

Mamy teraz lepsze technologie obróbki, projektowanie komputerowe, malowanie proszkowe (bardzo dobre primery/podkłady czy jak to się zwie).

Po coś te wszystkie normy jakościowe testy itp są. Poza tym ja nie twierdzę, że stokarek tadlen czy bury to złe opryskiwacze ale czasem widziałem w nowych sprzętach rozwiązania takie że węże się urywały dlatego że ktoś nie przemyślał jak dany elemet będzie pracował na etapie projektowania.

 

Ja wiem też, że jakość kosztuje ale może warto próbować zakupów z PROW'em? Sam się nad nim zastanawiam bo trzech rzeczy o ktorych myślę nie kupię za swoje - max dwie i to z dużym bólem.

 

Sorki dla autora za OT :lol:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

popatrz jak chodza do dzis ciagniki z lat 80 a jak chodza obecne, to samo tyczy sie kazdej innej maszyny, popatrz na tv? mam w domu philipsa z 96 roku i tyra, kupiłem inny lepszy bardziej wypasiony w elektronike w 2003 i juz dawno szlag go trafił <_<


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj