daron64

Kupie ciagnik <110KM, <40tys zl

Polecane posty

Maniek101    144

szkoda że półbieg zaspawany bo to podstawa w tych ciagnikach ale niech służy masz jakieś zdjęcie albo ogloszenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Nigdy nie jezdzilem ciezka seria, wiec o zolwiu ciężko mi się wypowiedzieć. Zobaczymy jak będzie. Jutro albo w sobotę przyjeżdża. Z olx już zdjęte ogloszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Ehh jeszcze nie kupilem, a już problemy.
Bylem w starostwie spytac, co mi potrzebne jak będzie na fakturę ciągnik kupowany, czy sama faktura i dowód. No i okazalo się, ze pan kupil ciagnik na fakturę, ale będąc ryczaltowcem jeszcze i w dowodzie ma wbite wlasciciel Jan Kowalski. A teraz jak sprzedaje na fakturę to musi jako Gospodarstwo Rolne Anna i Jan Kowalscy. No i w starostwie już to nie przejdzie. Pani powiedziala, ze sprzedający musi być ten sam dokladnie co wpisany w dowodzie, bo inaczej mi go potem nie zarejestrują. No i czekam, ma pan jechać do siebie do starostwa cos się dowiedzieć. Także w tym tyg ciągnika nie będzie. Ciekawe czy w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Zetor 7011, i c 360 te mam. Innymi w zasadzie jako kierowca nie jezdzilem, no może poza trzydziestka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ehh jeszcze nie kupilem, a już problemy.

Bylem w starostwie spytac, co mi potrzebne jak będzie na fakturę ciągnik kupowany, czy sama faktura i dowód. No i okazalo się, ze pan kupil ciagnik na fakturę, ale będąc ryczaltowcem jeszcze i w dowodzie ma wbite wlasciciel Jan Kowalski. A teraz jak sprzedaje na fakturę to musi jako Gospodarstwo Rolne Anna i Jan Kowalscy. No i w starostwie już to nie przejdzie. Pani powiedziala, ze sprzedający musi być ten sam dokladnie co wpisany w dowodzie, bo inaczej mi go potem nie zarejestrują. No i czekam, ma pan jechać do siebie do starostwa cos się dowiedzieć. Także w tym tyg ciągnika nie będzie. Ciekawe czy w ogóle.

 

Wg mnie proste rozwiązanie.

Pan będąc VATowcem sprzedaje Ci ciągnik aby zdjąć go z Ewidencji Środków Trwałych oraz zapłacić skarbówce 23% VAT. Sprzedaje Ci na fakturę.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby napisał Ci do tej faktury umowę kupna-sprzedaży (na dane z dowodu rejestracyjnego). Na umowie nie pisze nic że umowa jest do faktury ble ble, zwykła umowa K-S.

Faktury nie pokazujesz w WK, tylko umowę ot co.

Znajomy tak zrobił jakiś czas temu i przeszło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Przy umowie płaci w skarbówce wzbogacenie,a jak ma fakturę idzie prosto zarejestrować-nie wiem jak twój znajomy zrobił,radzisz mu żeby narobił sobie kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja mu nie doradzam żeby tak robić ;)

Po prostu wiem jak kumpel to zrobił.

 

Owszem.

Mając fakturę nie płaci podatku.

Mając umowę k-s płaci 2% wg umowy.

 

Wg mnie jest jeszcze jedno rozwiązanie ale to trza byłoby dopytać w Wydziale Komunikacji - oświadczenie sprzedawcy że sprzedaje jako Gospodarstwo blebleble położone pod adresem xxxx. Ktoś mi coś tak tłumaczył kiedyś ale po prostu nie pamiętam.

 

Jak dla mnie (co zawsze piszę) to problem sprzedającego bo jemu zależy sprzedać i ma tak to zrobić żebym nie bujał się z kwitami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja majac w kieszeni 30-40 tys szukał bym coś z zachodnich ciagnikow który jest zarejestrowany lub ma wystawioną fakture i zrobione pierwsze badanie techniczne np mf z serii 3070,3080,3090,jd ale z silnikiem 6 cyl które mają wygodne kabiny,dobre silniki i na których się nie traci dużo chcąc pożniej sprzedać i patrzeć czy lata ciągnika z papierów które ma są zgodne z latami jego modelu produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie doradzajcie mu takich opcji, żeby okradać go z pieniędzy. Jeśli doradzać to tylko z sensem.

 

Na sprzedającym ciąży przejrzystość transakcji. Jeśli są jakiekolwiek niejasności, czy wątpliwości nie kupuj.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Przy umowie płaci w skarbówce wzbogacenie,a jak ma fakturę idzie prosto zarejestrować-nie wiem jak twój znajomy zrobił,radzisz mu żeby narobił sobie kłopotów.

Na umowę nic nie placisz skarbowce ,bo ciągniki rolnicze i pojazdy rolnicze są z takowej opłaty zwolnione .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam taki problem kupiłem nie dawno valtre 6550 z 2001 r, na poczatku turbo ciagło w miare dobrze lecz ostatnio padło wiec dalem do regenerecji i po odbiorze i zamontowaniu traktor niema mocy,dodam ze filtry paliwa nowe i powietrza tez ,czy problem tkwi  gdzies w ukladzie paliwowym,bo niemam pomyslów juz...,czy w ukladzie paliwowum  w przewodach idacych od zbiornika sa jakies sitka prócz filtrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@up chyba się koledze troszkę pomylilo..

@kiko80
A najlepiej to go wziąć na testy, co nie? Pan nie mial do niego pluga, w zasadzie nie mial co do niego podpiąć, bo to u niego pomocniczy byl. Z mniejszych mial jeszcze mtz. A potem najmniejszy ciągnik to byl john 7710(jeśli się nie mylę). Na ile się dalo, na tyle ciągnik sprawdzony. I tak wszystko wyjdzie z czasem.

@ wszyscy pozostali :)
Z racji swojej pracy nie mogę mieć żadnych niejasności ze skarbówka, wiec takie troche kombinowanie nie wchodzi absolutnie w gre. Wolalbym poczekac, az sobie na spokojnie naprostuje sytuacje niz cos wymyslac, on zreszta tez, tym bardziej ze taka sytuacje mialby z kazdym z kupujacych, wiec w jego interesie przede wszystkim jest to naprostowac. Ale cale szczęście obeszlo się bez żadnych kombinacji. Rano pan zadzwonil, ze dostal ostateczna odpowiedz ze swojego biura rachunkowego i ze może sprzedać na zwykla umowę kupno-sprzedaz. I tak tez zrobilismy. Szybka akcja i ciagnik jest na podwórku już. Jutro pierwsze jazdy testowe :)

@robert
Normalnie placi się przy umowie. Pcc3 jak np przy samochodzie. Malo tego-pani powiedziala, ze nawet jak na fv jest kupiony, to i tak dobrze by bylo przejść się z ta faktura do skarbówki, bo jak to ujela roznie wystawiają te faktury i dobrze żeby ja zobaczyla, żeby nie bylo potem jakichś problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Tak przy kupnie samochodu tak trzeba characz do skarbowki oddać 2% ceny z umowy, ale jak kupujesz np;od chandlaza i on wystawi fakturę VAT to juz skarbowka cie nie obchodzi .
Niedawna rejestrowalem przyczepę rolnicza iz umowa poszedłem do skarbowki i powiedzieli mi to co wyżej napisałem,nie pisze rzecz wyssanych z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Przy umowie kupno-sprzedaż normalnie wypelniasz pcc3 i pani Ci nalicza należny podatek od czynności cywilno prawnej i żadne ciągniki i maszyny rolnicze nie sa od tego zwolnione. Jeśli masz kupione na fv to wtedy niby w ogóle możesz nie iść do skarbówki, z tym ze jak pisalem mi pani powiedziala, ze dobrze by bylo pokazać się z ta faktura żeby mogla ja zobaczyć czy wszystko jest ok. I tyle-jak jest ok to nic nie placisz. Umowa-placisz, faktura-nie placisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@ wszyscy pozostali :)

Z racji swojej pracy nie mogę mieć żadnych niejasności ze skarbówka, wiec takie troche kombinowanie nie wchodzi absolutnie w gre. Wolalbym poczekac, az sobie na spokojnie naprostuje sytuacje niz cos wymyslac, on zreszta tez, tym bardziej ze taka sytuacje mialby z kazdym z kupujacych, wiec w jego interesie przede wszystkim jest to naprostowac. Ale cale szczęście obeszlo się bez żadnych kombinacji. Rano pan zadzwonil, ze dostal ostateczna odpowiedz ze swojego biura rachunkowego i ze może sprzedać na zwykla umowę kupno-sprzedaz. I tak tez zrobilismy. Szybka akcja i ciagnik jest na podwórku już. Jutro pierwsze jazdy testowe :)

 

Gdzie pracujesz kolego ;)

 

A co do kupna, ciekaw jestem czy nie napisał z tobą umowy kupna-sprzedaży a sam sobie wystawił fakturę. Ty zarejestrujesz go bez problemu, on bez problemu zdejmie z Ewidencji Środków Trwałych ot co. Sprzedający odprowadzi VAT a Ty zapłacisz pcc od umowy kupna-sprzedaży. Teoretycznie pełen legal i to jest to o czym wcześniej pisałem. Przechodzi w US (bo dostają kasę), przechodzi w WK bo mają to co chcieli.

Póki państwo dostaje kasę jest OK ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Co on zrobi to juz jego sprawa-ja faktury nie dostalem. Mam umowe i nia sie posluguje. Z mojej perspektywy jest wszystko ok. Czy on wystawi fakture potem to nie wiem. Ale czy to tak ok, to tez pewnosci nie mam skoro w odniesieniu do jednej tranzakcji poslugujemy sie roznymi dowodami sprzedazy/zakupu. Ale to juz raczej jego problem. Tylko znajac zycie bedzie tak jak mowisz - nawet jesli potem sobie wystawi fakture, to urzad bedzie zadowolony ze dostal kase. A co do pracy, to mundurowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wystawił fakturę+umowę kupna bo do faktury można wystawić umowę która precyzuje pewne rzeczy ;)

Kumpel tak kupił przyczepę, fakturą VAT wniósł przyczepę do ewidencji środków trwałych a umową przerejestrował w Wydziale Komunikacji. Druga opcja to było oświadczenie do faktury że działalność miał najpierw zarejestrowaną w domu a potem przeniósł firmę poza miejsce zamieszkania i stąd rozbieżność w danych adresowych na fakturze i w dowodzie rejestracyjnym.

 

Mundurówka i NBR??  ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

a ile czasu trzeba posiadać ciągnik po przerejestrowaniu do czasu sprzedaży żeby nie mieć do czynienia ze skarbówką-przerejestrowałem w grudniu,a na fakturze miałem niską cenę zakupu i jak sprzedam na umowę to będzie różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@nikita

Nie chodzi o sam fakt wystawienia faktury do umowy, tylko o to, ze w odniesieniu do jednej tranzakcji ja poslugiwalbym sie umowa kupno-sprzedaz, a on fv. Mysle, ze o to us moglby miec jakies ale. A moze inaczej - nie chcialbym sprawdzac, czy skarbowka mialaby cos przeciw :) A c do pracy to pisalem, ze pare miechow siedzialem w Ketrzynie, wiec nie trudno sie domyslec o co chodzi :)

@benio

Kiedys bylo chyba pol roku. Biegly w tym nie jestem, ale cos mi sie te 6msc kolacze po glowie. Zawsze na umowie mozesz dac cene taka sama/nizsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

załapałem od razu ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Za 6tys zl ladna 3obrotowa z zabezpieczeniami non stop? Zarzuć jakimś ogloszeniem, bo chyba innego olx mamy :)
Patrzę na jakieś 3 większe, albo 4z możliwością odjęcia korpusu. U mnie 914 z kv 4 14" mial ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rekawice1
      Model: REES
      Wygodne rękawice poliestrowe, po wewnętrznej stronie dłoni pokryte marszczonym lateksem. Idealne do prac wymagających zwiększonej zręczności.
      Przykładowe zastosowanie: prace montażowe, prace remontowe, logistyka, budownictwo.
      Specyfikacja
      Dzianina: wytrzymała dzianina poliestrowa
      Nakrapianie: marszczony lateks
      Szeroki ściągacz zapewniający komfort pracy
      Produkt zgodny z normą EN 420 kat. I
      Kolor: czerwony/czarny
      Dostępne rozmiary: od 7 do 11
      Sposób pakowania
      Opakowanie zbiorcze: karton / 240 par
      Wymiary kartonu: 42x26x46cm
      Opakowanie wewnętrzne: worek foliowy / 12 par
      Każdy worek zawiera instrukcję użytkowania

      Sprzedajemy całe kartony - czyli zestaw 240 par.
      Oferowana cena jest kwotą netto - należy do niej doliczyć VAT 23%.
      Oczywiście realizujemy sprzedaż wysyłkową.
      tel. 604972 382



    • Przez slawek99
      Sprzedam sadzarkę kubełkową polską i kopaczkę elewatorową do ziemniaków, maszyny bardzo mało użytkowane, rocznie sadzone około 0,2 ha ziemniaków. Szczegóły na PW.
    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż kosiarkę listwową Honda gcv 135.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem a wiadomo jakie teraz mandaty 😉


    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż przekładnie kątową na wałek Rochling.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem z wiadomo jakie teraz mandaty 😉

    • Przez Nismo
      Witam. Kupię sortownik Remprodex do 17tys. Województwo Małopolskie Świętokrzyskie Śląskie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj