DOMIN

Ustawienie pluga

Polecane posty

Gość   
Gość

znajomy miał chwilę i podjechali z suszarką i wyszło że orzę z prędkością 9-10 km/h  według was powinienem zwolnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak, jak pisałem gdzieś wcześniej, dla tego pługa prędkość optymalna waha się w granicach 7-9 km/h.

Prędkość orki jest uzależniona od jej głębokości, wilgotności i struktury gleby.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kupiłem nowy pług 3 skibowy GB RC4 ustawiony jest na 50cm skiba rozstaw kół w ciągniku 104cm. Niestety w instrukcji obsługi do tego rozstawu kół nie ma podane na jaką długość ustawić cięgno od szerokości pierwszej skiby. Orałem nim i wszystko ok tylko że żeby ładnie szło pierwsza skiba bierze około 30cm i nie wiem czy tak ma być czy dalej kręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Rozstaw kół jest zdecydowanie za wąski - trzeba powiększyć.

Proponowałbym do minimum 120 cm przez co zwiększy się stabilność ciągnika na uwrociach i podczas obrotu.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Można powiekszyć ale wtedy opona wyjdzie sporo poza błotnik,nie wiem jak by to wyglądało i pewnie bardzo by błoto chlapało po szybach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

A Ty chcesz orać, czy podziwiać piękny ciągnik? - musisz wybrać.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ok  rozstaw zmieniony na 134cm inaczej się nie da . Zeszło się z 3 godziny bo obciążniki trzeba było zwalać. Śmiesznie teraz wygląda pół opon wystaje poza błotniki. W instrukcji podane jest rozstaw kół 120cm długość śruby 634mm rozstaw kół 140 długość śruby 615mm pewnie trzeba to wyśrodkować i resztę w polu poprawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ok  rozstaw zmieniony na 134cm inaczej się nie da . Zeszło się z 3 godziny bo obciążniki trzeba było zwalać. Śmiesznie teraz wygląda pół opon wystaje poza błotniki. W instrukcji podane jest rozstaw kół 120cm długość śruby 634mm rozstaw kół 140 długość śruby 615mm pewnie trzeba to wyśrodkować i resztę w polu poprawiać. 

 

Dokładnie. Śrubę ustaw na 625 mm a resztę na polu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ok już tak ustawione oby przestało padać będzie próba.

Ciągnik to nh td5050  opony 480mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tylko nie wjeżdżaj w  błoto. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Po zakończeniu orki na wszystkich polach w gospodarstwie możesz wrócić do poprzedniego rozstawu kół.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0

Witam , może pomożecie z ustawieniem pługa? mam pług 2 skibowy grudziądz do tego mf 255, niby ustawiam że skiby idą równo ale między 1 a 2 skibą zostaje zielone, dlaczego? może ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak powinienem ustawić pług? wiem że ten temat jest wałkowany non stop ale dzisiaj orałem i za chiny nie mogę go dobrze ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0

Nie mam jak bo jedno zaorałem (z marnym skutkiem ale o tym za chwilę) a drugie dopiero do zaorania, chodzi mi co powinienem w jakiej kolejności zrobić, a czego nie robić. Więc tak, jadę pierwszy przejazd ustawiając pług równo, rozumiem że dopiero po drugi,-trzecim przejeździe będę mógł prawidłowo ustawić pług?  po zaoraniu tego pierwszego pola pierwsze co się rzuca w oczy to widać każdy przejazd, każdą skibę, drugi problem to między pierwszą a drugą skibą (pług 2 skibowy) zawsze jest "zielone" czy inna słoma na wierzchu, jak się pozbyć tych problemów? Wiem że dla wielu moje problemy mogą wydawać się śmieszne ale mam nadzieję że wytłumaczycie mi co mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2355

dlaczego cała odkladnia nie pracuje w glebie w pługu identycznym jak agromasz pj4 kont natarcia ustawiony jak najbardziej plasko i jest deko lepiej lecz wraz jest źle prędkość na piachu 7-9 glina max 6


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Zagląda tu ktoś? Można trochę pogadać o ustawieniu pługa?

Czy obrotowym trójką można orać z wykorzystaniem siłówki? 

Czy da się orać obrotowym tylko na kole kopiującym z tyłu pługa tak żeby przód pługa był tylko oparty na TUZ, czyli żadnych zabaw ustawień dźwigienkami 

Problem jest taki, że na początku i końcu pola gdzie ciągnik wychodzi na płaski teren z bruzdy  razem z nim wychodzi pierwsza skiba bo się wypłaca. Trzeba ręcznie opuścić głębiej i po chwili wrócić do pozycji. Zastanawiam się czy jest sposób żeby to ominąć 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0

Witam, może pomoże mi ktoś w moim problemie. Pług UG 2, podczas orania druga skibaladnie wykłada ziemię a przy tym odkładnia jest czyściutka, a pierwsza skiba tak jakby przepychała tylko ziemię a nie ja wykładała no i do tego odkładnia jest cała oblepiona w ziemi. Druga sprawa to nie jestem w stanie zaorac żeby nie było widać przejazdów, nie przykrywa mi zielonego. Proszę o pomoc bo orac trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Jest rodzaj gleby, dokładnie torf który  lepi się do pługa. Żeby dobrze odwracał, odkładnice muszą być idealnie czyste i wytarte. Jeżeli masz chropowate to może być to powodem. Nawet nieco szorstkie lub skorodowane i już klei. Druga sprawa to ustawienie pługa. Trzecia to skrzywienie Słupicy 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0
12 minut temu, ravoj napisał:

Jest rodzaj gleby, dokładnie torf który  lepi się do pługa. Żeby dobrze odwracał, odkładnice muszą być idealnie czyste i wytarte. Jeżeli masz chropowate to może być to powodem. Nawet nieco szorstkie lub skorodowane i już klei. Druga sprawa to ustawienie pługa. Trzecia to skrzywienie Słupicy 

Gleba to piachy, dzisiaj była pierwsza orka lecz druga skiba po paru metrach ładnie się "wytarła", pierwsza podczas orania całego pola miała i ma na sobie warstwę 1 cm ziemi. No właśnie myślę że to może być wina ustawienia pluga, lecz nie wiem co w tym przypadku zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
22 godziny temu, ravoj napisał:

Zagląda tu ktoś? Można trochę pogadać o ustawieniu pługa?

Problem jest taki, że na początku i końcu pola gdzie ciągnik wychodzi na płaski teren z bruzdy  razem z nim wychodzi pierwsza skiba bo się wypłaca. Trzeba ręcznie opuścić głębiej i po chwili wrócić do pozycji. Zastanawiam się czy jest sposób żeby to ominąć 

Ja w Case 856 mialem taki sam problem ale odkad eksperymentalnie przełączyłem na regulację siłową to problem z wyskakiwaniem pierwszej skiby od razu zginął. Podnośnik idealnie kopiuje wszystkie nierówności i idealnie poziomuje cały pług niezależnie od warunków. Oralem ostatnio nową dzierżawę, która ma sporo bruzd na polu i najlepiej bylo to widać podczas orki poprzeczniaka, ciągnik jechał przez bruzdy w górę i w dół jak okręt na wzburzonym morzu a podnośnik cały czas sam się automatycznie regulował i idealnie równo wszystko przykrył, każda skiba była cały czas równo zagłębiona. Więc po prostu polecam korzystanie z siłowej.

 

IMG_20210929_132208.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Im więcej pracuje z tym podnośnikiem, tym bardziej myślę nad przerobieniem go na taki jaki ma Władek, nawet z zamontowałem od niego rozdzielacza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik9020    0

Dlaczego pierwsza skiba mi nie wykłada ziemi tylko ja pcha no i odkładnia jest cała oblepiona w ziemi (próbowałem czyścić itp ale po paru metrach znów cała oblepiona) ? Orka wychodzi tak że pierwsza skiba tylko przepycha ziemię a druga ładnie wykłada i przerzuca ziemię za pierwszą skibę, efekt taki że wygląda to jakbym ziemniaki posadził, każdy przejazd to jeden wielki kopiec. Pomocy. Wiem że przyczyną może być złe ustawienie pluga lub skrzywiony np elementy pluga ale doradźcie jak sobie z tym poradzić, co powinienem zrobić. 

Edytowano przez janosik9020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj