Skocz do zawartości
DOMIN

Ustawienie pluga

Polecane posty

szczypka    58

znajomy miał chwilę i podjechali z suszarką i wyszło że orzę z prędkością 9-10 km/h  według was powinienem zwolnić ?

AlaCapone    3575

Tak, jak pisałem gdzieś wcześniej, dla tego pługa prędkość optymalna waha się w granicach 7-9 km/h.

Prędkość orki jest uzależniona od jej głębokości, wilgotności i struktury gleby.

karolr2    180

Kupiłem nowy pług 3 skibowy GB RC4 ustawiony jest na 50cm skiba rozstaw kół w ciągniku 104cm. Niestety w instrukcji obsługi do tego rozstawu kół nie ma podane na jaką długość ustawić cięgno od szerokości pierwszej skiby. Orałem nim i wszystko ok tylko że żeby ładnie szło pierwsza skiba bierze około 30cm i nie wiem czy tak ma być czy dalej kręcić?

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    3575

Rozstaw kół jest zdecydowanie za wąski - trzeba powiększyć.

Proponowałbym do minimum 120 cm przez co zwiększy się stabilność ciągnika na uwrociach i podczas obrotu.

Edytowano przez AlaCapone

karolr2    180

Można powiekszyć ale wtedy opona wyjdzie sporo poza błotnik,nie wiem jak by to wyglądało i pewnie bardzo by błoto chlapało po szybach.

karolr2    180

Ok  rozstaw zmieniony na 134cm inaczej się nie da . Zeszło się z 3 godziny bo obciążniki trzeba było zwalać. Śmiesznie teraz wygląda pół opon wystaje poza błotniki. W instrukcji podane jest rozstaw kół 120cm długość śruby 634mm rozstaw kół 140 długość śruby 615mm pewnie trzeba to wyśrodkować i resztę w polu poprawiać. 

AlaCapone    3575

Ok  rozstaw zmieniony na 134cm inaczej się nie da . Zeszło się z 3 godziny bo obciążniki trzeba było zwalać. Śmiesznie teraz wygląda pół opon wystaje poza błotniki. W instrukcji podane jest rozstaw kół 120cm długość śruby 634mm rozstaw kół 140 długość śruby 615mm pewnie trzeba to wyśrodkować i resztę w polu poprawiać. 

Dokładnie. Śrubę ustaw na 625 mm a resztę na polu.

karolr2    180

Ok już tak ustawione oby przestało padać będzie próba.

Ciągnik to nh td5050  opony 480mm

karolr2    180

ok :)  ustawione tak jak pisałeś i idzie ok nic na polu nie poprawiałem

AlaCapone    3575

Po zakończeniu orki na wszystkich polach w gospodarstwie możesz wrócić do poprzedniego rozstawu kół.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się