janioigienio

Przeróbka ursus 3512 aby wciskać pedały do przodu

Polecane posty

janioigienio    30

Witam,
Od zakupu mojego ursusa 3512 denerwuje mnie podłoga z której źle jest wsiadać i wychodzić z ciągnika. Mam pomysł aby pedały które są wciskane w dół przerobić tak aby były wciskane do przodu tak jak było to w nowszych 3512 z komfortową kabiną. Czy możliwe jest dokupienie pedałów i części aby to przerobić ? Proszę o komentarze, Pozdrawiam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest to możliwe wystarczy kupić odpowiednie części i je dobrze poskładać ale z pewnością nie obejdzie się bez przerabiania niektórych rzeczy spawania i wycinania nie wiem dokładnie jak to wygląda w Ursusie 3512, ale chciałem tak kiedyś zrobić w ursusie C-4011 to chciałem to zrobić na podstawie Zetora pompka+wysprzęglik+pedał+połączenie i powinno działać miało to działaś na zasadzie podobnej jak hamulce hydrauliczne po zaciśnięciu pedału miał załączać się wysprzeglik tak jak cylinderki hamulcowe i wysprzęglić traktor z pewnością jest to możliwe wystarczy tylko dobrze pomyśleć mieć czas i pieniądze. Pozdrawiam myślę, że pomogłem w razie czego postaram się jeszcze coś wyjaśnić gdybyś miał jakieś pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janioigienio    30

Dzięki bardzo za informacje, ale jeszcze chciałbym dowiedzieć się coś więcej od osoby która już to przerabiała, lub ma potrzebne części do sprzedania. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie chcesz zrobić pedały wiszące lub podwieszane.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym proponował albo taki pedał dorobić lub jeżeli by pasował to dać od Ursusa C-360, bo chcesz uzyskać właśnie coś takiego prawda? Tak jak to jest w C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To jest raczej na wzór mtz-ta przynajmniej część która przechodzi przez podłogę.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Zadzwoń do tego Gościa 513982414 ,może posiada części do przerobienia ,ale czy warto pchać się w koszty ? na moje oko to 500 zł

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janioigienio    30

Pedały od c360 nie będą pasować bo w c360 w drógą stronę wciska się sprzęgło(wałek patrząc z lewej strony prostopadle do silnika obraca się w lewo a w ursusie 3512 obraca sie w prawo ) ale chciałbym uzyskać taki efekt jak w c360. 


dzwoniłem do tego pana i ma zobaczyć co on tam ma do sprzedania. Dzięki za numer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby skombinować mechanizm który by odwracał właśnie wałek tak jak powinien? Na pewno to by szło tylko trochę czasu i cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janioigienio    30

Właśnie najbardziej problematyczny jest ten mechanizm ale myśle że jakby sie uprzeć to by zrobił. Ale ja na to nie mam zbytnio czasu i ewentualnie mógłbym kupić gotowy mechanizm do zamontowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym właśnie zlecił w takim przypadku komuś kto by się tym zajmował z pewnością ktoś by się znalazł tylko tanie to pewnie nie będzie. A i wnet bym zapomniał

Życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Dobrych plonów, sprzyjającej pogody w nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janioigienio    30

Dzięki za pomoc wszystkim a w szczególności za numer koledze JANCZAK1176. Myśle że coś z tego będzie,
Wesołych
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj