Skocz do zawartości
Piters182

Zetor- Zapowietrzanie się

Polecane posty

DarekD    56

w tych ciągnikach ,żeby wyeliminować zapowietrzanie , musi być spełniony podstawowy warunek ; wszystkie połączenia na ssaniu i przelewie muszą być idealnie szczelne !

sebe1033    62

A pompką ręczną zaciągniesz paliwo ze zbiornika? Bo ja zawsze jak zapowietrzony czy cuś to musiałem sam zaciągać ze zbiornika a potem przewód na pompkę i pompuje okazalo się że zaworek się zużył teraz to sam zaciąga ze zbiornika o to mi chodzi

jacus    100

zaloz stara pompke zasilajaca,bo nowa pewnie jest do niczego-sam tak mialem

rozbierz i wyczysc korek wlewu paliwa

jak masz oryginalne weze paliwowe to ich nie wymieniaj bo nowe to szajs i co roku wymagaja wymiany-pekaja,ja zpowrotem zalozylem stare

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    156

jacus i tu się mylisz właśnie niech powymienia wszystkie węże paliwowe bo ze starości pewnie już spękały ja wymieniłem 3 lata temu i jak na razie jest święty spokój ... pompka paliwowa to tylko i wyłącznie boscha cena nie mała bo ja dawałem 270zł ale jest święty spokój... kolejnym powodem zapowietrzania może być rurka która idzie z baku taka metalowa... u mnie w 7211 od nowośći kiedy tylko wyjechał ojciec z placu ;) ciągnik po zgaszeniu zaraz się zapowietrzał.... powód?? rurka która idzie z baku miała malutką dziurkę na mocowaniu poprostu fabrycznie niedospawali i łapał lewe powietrze...

Apista    6

Miałem to samo w swoim zetorze i nic nie dało że zaworek dobry, wszystko szczelne i brak uchybień.

Kurek od zbiornika paliwa miałem nowy ale nie przepuszczał powietrza, tak więc to co pompa pobrała paliwa ze zbiornika to zaraz w zbiorniku robiło się podciśnienie. Efektem było to że ściągało powietrze z pompy i starczyła chwila aby się układ zapowietrzył.

Kurek od baku rozłożyłem i w jednym miejscu gdzie była mała uszczelka zrobiłem malutki rowek gdzie powietrze mogło do baku się przedostać. Złożyłem kurek i teraz jest wszystko dobrze, nawet jak naleję paliwo do pełna to nic mi się tam nie wylewa, nie cieknie a nawet po kilku dniach nie pompuję pompką bo nie trzeba, nawet z tydzień by ciągnik postał to paliwo mi nie zejdzie.

tedi2    0

Musisz sprawdzić szczelnosc układu sam sie o tym przekonałem codziennie rano trzeba było pompowac układ był nieszczelny przewód od filtra do pompy nie był dokrecony az wkoncu zaczeło sie saczyc wiec załozyłem nowe opaski skreciłem i po problemie

wiec tak już doszłem co było przyczyną, sprawdzałęm według waszych podpowiedzi więc tak do przewodów sie nie odzywałem bo stwierdziłęm że jeszcze nadają sie do użytku ale okazało sie ze to jest wina pomki którą kupiłem za 100 z paroma groszami okazał sie szajstwem wiec musiałem wymienic tą ręczna pompkę na starą i wreście zaczełe ciagnąc paliwo a drugą przyczyną to było takie śruto które jest z tyłu pompy w takim czyms okrogłym to sluży do wyrównania ciśnienia i miedzy innymi odpowiedzialne jest za nie cofanie sie paliwa

Dzięki wam wszystkim!!!!

mackov    3

czasami w starszych zetorach jak mój montowali zaworek zwrotny powrotu paliwa do baku jest to ten kruciec wkręcony u góry baku na przelewie on ma puszczać tulko paliwo do baku i zatamować aby sie powietrze nie cofnęło zobacz może akurat ten kruciec na pierwszy rzut oka nie wygląda na zaworek a nim jest

merkator50    1

Zobacz w przewodzie do od baku do pompki paliwowej może jest zatkany lub jest na nim jakiś osat u mnie tak było pozdrawiam

Krystian7745    18

Witam mam zetora 7745 i jak sie jeździ to drugiego dnia bez odpowietrzania nie da sie go odpalić może wiecie jaka jest tego przyczyna....I gdy sie go zgasi postoi godzine to tez go trzeba popompowac bo zchodzi mu paliwo....Z góry dziękuję za odpowiedź

dawciu22    9

u mnie przy 7211 to też tak miałem, wymieniłem pompke zasilają, wyczyściłem wężyki od paliwa i nic to samo, a się okazało że taka mała rurka z tyłu pompy paliwowej była dziurka mała i temu się paliwo cofało

DarekD    56

wszystkie połaczenia ,łącznie z przelewem na wtryskiwaczach ,muszą być idealnie szczelne . Wymień i dobrze dociśnij podkładki miedziane na wszystkich połączeniach -to podstawowy warunek !!!

sakos2803    3

U mnie było pekniecie na obudowie filtra paliwa i to była przyczyna zapowietrzania sie. Zapowietrzał sie na wysokich obrotach przy ciezkiej robocie.Na wolnych obrotach chodził normalnie. Sprawdz tez uszczelke pod filtrem.

Edytowano przez sakos2803

jacus    100

odkrec zaworek zwrotny za pompa paliwa i wymien w srodku srot na wiekszy moze byc nawet od rowera i to powinno rozwiazac problem, druga rada-korek wlewu paliwa rozkrec i wyczysc,

moja rada to wywal odstajnik paliwa bo może jest już wyrobiony tam gdzie jest śruba mocująca z pąpką zasilającą i załurz filterek.

podeśle zdjęcia jak u mnie to zrobione

Edytowano przez dzikizetor4011

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez kolo5ful
      witam szukam schematu bezpieczników do  zetora 5011
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś?