Piters182

Zetor- Zapowietrzanie się

Polecane posty

DarekD    70

w tych ciągnikach ,żeby wyeliminować zapowietrzanie , musi być spełniony podstawowy warunek ; wszystkie połączenia na ssaniu i przelewie muszą być idealnie szczelne !


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A pompką ręczną zaciągniesz paliwo ze zbiornika? Bo ja zawsze jak zapowietrzony czy cuś to musiałem sam zaciągać ze zbiornika a potem przewód na pompkę i pompuje okazalo się że zaworek się zużył teraz to sam zaciąga ze zbiornika o to mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

zaloz stara pompke zasilajaca,bo nowa pewnie jest do niczego-sam tak mialem

rozbierz i wyczysc korek wlewu paliwa

jak masz oryginalne weze paliwowe to ich nie wymieniaj bo nowe to szajs i co roku wymagaja wymiany-pekaja,ja zpowrotem zalozylem stare


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

jacus i tu się mylisz właśnie niech powymienia wszystkie węże paliwowe bo ze starości pewnie już spękały ja wymieniłem 3 lata temu i jak na razie jest święty spokój ... pompka paliwowa to tylko i wyłącznie boscha cena nie mała bo ja dawałem 270zł ale jest święty spokój... kolejnym powodem zapowietrzania może być rurka która idzie z baku taka metalowa... u mnie w 7211 od nowośći kiedy tylko wyjechał ojciec z placu ;) ciągnik po zgaszeniu zaraz się zapowietrzał.... powód?? rurka która idzie z baku miała malutką dziurkę na mocowaniu poprostu fabrycznie niedospawali i łapał lewe powietrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Miałem to samo w swoim zetorze i nic nie dało że zaworek dobry, wszystko szczelne i brak uchybień.

 

Kurek od zbiornika paliwa miałem nowy ale nie przepuszczał powietrza, tak więc to co pompa pobrała paliwa ze zbiornika to zaraz w zbiorniku robiło się podciśnienie. Efektem było to że ściągało powietrze z pompy i starczyła chwila aby się układ zapowietrzył.

Kurek od baku rozłożyłem i w jednym miejscu gdzie była mała uszczelka zrobiłem malutki rowek gdzie powietrze mogło do baku się przedostać. Złożyłem kurek i teraz jest wszystko dobrze, nawet jak naleję paliwo do pełna to nic mi się tam nie wylewa, nie cieknie a nawet po kilku dniach nie pompuję pompką bo nie trzeba, nawet z tydzień by ciągnik postał to paliwo mi nie zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

Musisz sprawdzić szczelnosc układu sam sie o tym przekonałem codziennie rano trzeba było pompowac układ był nieszczelny przewód od filtra do pompy nie był dokrecony az wkoncu zaczeło sie saczyc wiec załozyłem nowe opaski skreciłem i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiec tak już doszłem co było przyczyną, sprawdzałęm według waszych podpowiedzi więc tak do przewodów sie nie odzywałem bo stwierdziłęm że jeszcze nadają sie do użytku ale okazało sie ze to jest wina pomki którą kupiłem za 100 z paroma groszami okazał sie szajstwem wiec musiałem wymienic tą ręczna pompkę na starą i wreście zaczełe ciagnąc paliwo a drugą przyczyną to było takie śruto które jest z tyłu pompy w takim czyms okrogłym to sluży do wyrównania ciśnienia i miedzy innymi odpowiedzialne jest za nie cofanie sie paliwa

 

Dzięki wam wszystkim!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

czasami w starszych zetorach jak mój montowali zaworek zwrotny powrotu paliwa do baku jest to ten kruciec wkręcony u góry baku na przelewie on ma puszczać tulko paliwo do baku i zatamować aby sie powietrze nie cofnęło zobacz może akurat ten kruciec na pierwszy rzut oka nie wygląda na zaworek a nim jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator50    1

Zobacz w przewodzie do od baku do pompki paliwowej może jest zatkany lub jest na nim jakiś osat u mnie tak było pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian7745    18

Witam mam zetora 7745 i jak sie jeździ to drugiego dnia bez odpowietrzania nie da sie go odpalić może wiecie jaka jest tego przyczyna....I gdy sie go zgasi postoi godzine to tez go trzeba popompowac bo zchodzi mu paliwo....Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawciu22    9

u mnie przy 7211 to też tak miałem, wymieniłem pompke zasilają, wyczyściłem wężyki od paliwa i nic to samo, a się okazało że taka mała rurka z tyłu pompy paliwowej była dziurka mała i temu się paliwo cofało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

wszystkie połaczenia ,łącznie z przelewem na wtryskiwaczach ,muszą być idealnie szczelne . Wymień i dobrze dociśnij podkładki miedziane na wszystkich połączeniach -to podstawowy warunek !!!


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Zaworek zwrotny na pompce kolego;) ale na wszelki wypadek zobacz czy filtry masz db dokręcone


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sakos2803    3

U mnie było pekniecie na obudowie filtra paliwa i to była przyczyna zapowietrzania sie. Zapowietrzał sie na wysokich obrotach przy ciezkiej robocie.Na wolnych obrotach chodził normalnie. Sprawdz tez uszczelke pod filtrem.

Edytowano przez sakos2803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

odkrec zaworek zwrotny za pompa paliwa i wymien w srodku srot na wiekszy moze byc nawet od rowera i to powinno rozwiazac problem, druga rada-korek wlewu paliwa rozkrec i wyczysc,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja rada to wywal odstajnik paliwa bo może jest już wyrobiony tam gdzie jest śruba mocująca z pąpką zasilającą i załurz filterek.

podeśle zdjęcia jak u mnie to zrobione

Edytowano przez dzikizetor4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj