markpp

ulepszanie redlic w poznaniaku 2

Polecane posty

markpp    1

Witam mam pewien pomysł jak usprawnić siewnik POZNANIAK 2 ponieważ irytuje mnie to że dużo zboża zostaje na wierzchu

o tuż mam na myśli przerobienie redlic czyli dospawanie takiego czubka na początku redlicy aby ona wbijała się w ziemię

załączam zdjęcie mojego pomysłu

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a0491786a7b80446

proszę piszcie co na ten temat sądzicie i podajcie jeśli macie jakieś lepsze rozwiązania

pozdrawiam :o


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Pewnie masz "ciężkie" gleby i redlice nie wchodzą bardzo w ziemie? Myślę, żę dobry pomysł chociaż trochę pracy. Ja mam za siewnikiem dorobione brony i zawsze ładnie przysypią i wyrównają. Choć mam problem inny (też siewnik poznaniak 1984r)-jak zatrzymam się w czasie pracy zaraz wszystkie redlice są zatkane! Podobno są jakieś stopki redlicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no brakuje ci ciężarków chodź i ja nie mam ,może dorób je z czegoś .Sąsiad ma ciężarki i zgrzebło i dobrze wszystko przykrywa, raz od niego pożyczałem zgrzebło i nie przeszkadzalo że ni mam ciężarków-dobrze kryło,masz zgrzebło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

ciężarków nie mam bo co kilka było dokupione to po jakimś czasie się pogubiły

a ziemie mam też ciężką straszna glina że pług ma robotę ale też mam i piochy na jednym koło lasu to jest 6z

za redlicami to są tylko te perzaki oryginalne to są takie zęby podobne jak w podbierakach przy prasie

chodzi mi oto aby zostawało maksymalnie 20% materiału siewnego na górze a nie 80% na glinie wtedy to bronkami też cieżko idzie


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

a nie ma w tym modelu docisku centralnego?? to powinno wystarczyc bo jak bedą ciezarki to na piachach bedzi trzeba sciagac je, a tak tylko reguluje sie... a co do redlic to one sa ok w standardzie pod warunkiem ze nie sa zajechane i równe z otworem musza byc zaostrzone i 1 cm wysokie... a sprawne i kompletne zgrzebło powinno załątwic problem na 100% tez mam ciezkie ziemie...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

niestety nie ma ten model docisku centralnego bo to jest model chyba z 85 roku


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja też mam model z bodaj 85 czy 86 roku i ma centralny docisk na śrubie z przodu. Co do stopek to mam takie dorobione ale działają one tylko jak opuszczasz siewnik ale jak się zatrzymasz a masz luzy na górnej śrubie i siewnik Ci się cofnie to i tak Ci się pozapycha. Co do Twojego pomysłu to zastanów się jaka będzie jego żywotność? Bo może wyjść tak że narobisz się a efekt będzie zerowy, zresztą jak chcesz je solidnie przyspawać do żeliwa? A może po prostu wymień przody bo są już wytarte.

Jak możesz to wrzuć zdjęcie zespołu wysiewającego będzie coś można więcej powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

nie mam możliwości dodania zdjęcia ale przyznaję że zespół wysiewający jak i cały siewnik jest dobity dlatego chcę go trochę podreperować przez okres zimy aby na wiosnę jakoś lepiej się spisywał jak dotąd

pomyłka moja jest to model z 1980r.

a nie wiecie może ile kosztują te przody??

wymieniłbym ze 22 a w 3 bym zrobił te czubki i zobaczył efekt


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Zadzwoń sobie do grene Ja tam kupuję większość części i będziesz wiedział ile co kosztuje i jak się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

dzięki chłopaki za rady

znalazłem dwa czubki od tych redlic w garażu i porównałem z tymi w poznaniaku to masakra normalnie tak zdarte że ho-ho nowe są gdzieś 2-3cm dłuższe a nowe są po 5zł tak więc jak będziemy z bratem robić agregat do niego to od razu się powymienia te czubki i lejki a także inne pierdoły


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj