Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    6

Moze byc jak piszesz kilka działek po 100ha. Są to juz firmy które pewnie maja dawno zaklepany zbyt, niekoniecznie w okolicy. Ja z obserwacji tylko powiem że bardzo mało jest małych powierzchni. Wielki wyśle towar gdzies dalej a lokalny rynek zazwyczaj zalewają drobni. Tutaj mało takich więc możliwe że ziemniaka mało. Śledze co się dzieje w centralnej i na południu i zastanawiam sie czy nie drygnąć ceną w górę. Obecnie w domu 50gr/kg, za mało?

Arturo    35

tak jak mówicie pomorze uprawia ziemniaki nie tylko na frytki w lemborku leysy są krojone kontraktują nawet do 100km ale wtedy musi być wiekszy obszar od 50ha w góre a tak to w okolicach firmy mają przeważnie po 200ha ja sąsiaduje z celbowem momorsko mazurska hodowla ziemniaka mają ok 1500ha z tego 500ha pod sadzeniaki ojciec kiedyś też produkował sadzeniaki dla centrali ,gdzie się nie spojrzy to rzepak ziemniaki i zboża, na pomorzu ziemniaka nie brakuje bo zbiory jakie były to każdy wie ale z ceną potrafimy sie dogadać i ze zbytem nigdy niema problemu a i cena jest zawsze większa niz w głębi kraju więc spokojnie możecie podnosić ceny bo mrozy idą na wiosne cena będzie 1-20 1-50

Edytowano przez Arturo

Wiadomość z agroFakt.pl

kissmy...    57

w Bydgoszczy chłopaki schodzą już po 8zł, ciekawe kiedy się pojawią kolejne wzrosty

http://www.ierigz.waw.pl/publikacje/rynek-rolny/1352737125 jak się okazuje eksportujemy więcej frytek, chipsów i suszy niż importujemy, a wzrosty eksportu są w ciągu ostatnich lat powtarzalne i znaczące, także może warto przerzucić się na przetwórstwo - ciekawe czy tutaj też Cms ma jakieś znaczenie

k61wp    0

ja sprzedaję sklepikarzowi z podwórka po 6PLN/15kg 2-2,5 t tygodniowo (Pruszcz gdański)

kissmy...    57

ja się z podwórka nie ruszam

ja też się nie ruszam, ale nigdy nie sprzedaję taniej niż hurtownicy na giełdzie, obecnie do 8zł możesz dostać na eksport, więc dlaczego schodzisz z towarem taniej?

igrit sprzed 3 dni

Kupie ziemniaki 5+ z czystej ziemi z województwa pomorskiego i zachodnio pomorskiego najlepiej ilości całosamochodowe 11,50/15 kg 667834765

saszeta    73

bo nie pomyślał że psuje cenę albo przyzwyczajenie z lata że za grosze trzeba oddać

Max83Max83    2

6 pln/15 kg??? Na dzień dzisiejszy to nienormalne. Hurtownie mają po 9-11 zł. Jak ktoś tak piep..y ceny to nie ma się co dziwić że pośrednicy robią co chcą,zawsze znajdą jelenia który im sprzeda. Ja mam stałego 250 worków tyg. płaci 9 zł , wcześniej było 8 zł.

9 zł płaci dopiero od tygodnia

rafi1999    55

a produkcja ziemniaka nieopłacalna ;)

U mnie na wiosce prawie każdy sadzi i nikt z tego nie rezygnuje ja w sezonie 2013 zadzić bede 2,5ha i nie ważne jaka cena i tak sprzedac bydzie trzeba

Edytowano przez rafi1999

POL1    28

ja sprzedaję sklepikarzowi z podwórka po 6PLN/15kg 2-2,5 t tygodniowo (Pruszcz gdański)

6 zł to drogo sprzedajesz proponuje byś spuścił z ceny na 4 zł :blink:

Brak złów ziemniak poniżej 8.0 zł/15 nie spada a ten po 6.0 sprzedaje.A sklepikarz po 12.0 zł za 15 sprzeda i zadowolony bo znalazł najwnego .Ehhh brak słów.

I jak tu w Polsce ma być dobrze.

Edytowano przez POL1

kafar001    0

Jakbym chciał to by do mnie do domu po ósemce przyjechał hadlarzyk i wziął i też by mi bus odpoczął ale sobie poczekam narazie z towarkiem. :D

Max83Max83    2

Co wy opowiadacie! Dajecie się po prostu wykorzystać. Handlarze na samym przeżucie zarabiają 3- 4 zł na worku, nie można im dac tyle zarobić. A jak bierze sklepikarz to zarabia 7-9 zł na worku. Na dzień dzisiejszy to 2 zł więcej powinniście się cenić.

pawelec    85

byłem teraz tydzień w paryżu. cena mytego w siatce w różnych marketach, sklepach oscyluje od 2,5 do 3,5 euro za 2,5kg.

Max83Max83    2

koszyk_maly1212.jpeg

Ziemniaki sa też, Ta cena z L.Leclerc to chyba była jakaś promocja, bo nie widziałem jej w sklepie.

Średnia ziemniaków 0,90 zł/Kg.

Małe warzywniaki u nas mają po 0,90-1,00 zł/kg.

ZF9641    16

W tej chwili w biedronce w Lipnie 2,5 kg ziemniaka 3,99 ,cena stała od 2 tygodni

szzone    0

do tej pory sklepy,restauracje, stołówki 8zł/15 a indywidualni odbiorcy 10zł/15. Od tego tygodnia 10zł pierwsi a drudzy 12zł. Zobaczymy czy mocno będą się krzywic, ale wzrost ceny jest nieunikniony. Legnica hurt 12zł/15kg.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez ansu
      Jakie s są u was ceny paliw?
      Czy jeszcze będzie taniej? Dzisiaj 200-01-20 ON na stacji około 3,5zł/l, a większa ilość z dostawą do domu 3,20zł/l woj lubelskie