Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    73

jeżeli zboża dobrze przezimują to nasadzeń rekordowych nie będzie. Wtedy w przyszłym sezonie cena będzie normalna. A dla mnie normalna jest 40-50 groszy.

POL1    28

Pawelec taki parszywy to chyba na paszę dla zwierząt.To u Ciebie wychodzi 25zł /100kg.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelec    85

gdzieś tam poszedł. ale na pewno na konsumpcję. bałem się że będzie marudził że aż czarne od parcha, ale nic, aby dawaj :D. paszowe 10-15gr.

Elizówka lublin 60gr, ciągły wzrost.

saszeta    73

Zjazdowa: w piątek i dzisiaj 8 wołają ale za7nie chcą sprzedawać

A to aż tak sprzedaż wzrosła czy dopiero poszli po rozum do głowy?

Spekulacja działa. Ciekawe co takiego wydarzyło się w ciągu ostatniego tygodnia że aż taj cena się dźwiga? I znowu będzie płacz że import będzie na wiosne

Edytowano przez saszeta

lukasx21    125

Nie wiesz jak to jest, ze stodół i garaży powypychali przechowalnie pozamykane zainteresowanie w miare jest to podnoszą, jakby nagle się okazało że rumunia wprowadza jakieś embargo albo coś w tym stylu to zaraz się przechowalnie pootwierają i będzie 4/15

POL1    28

W moim regionie dziś jeżdzili za żółtym handlarze i płacili 8 zł za 15kg. :blink:

czyżby nie było ziemniaka?

POL1    28

Podejrzewam że okres styczeń-luty będzie bardzo udany :rolleyes:

Teraz płaczą Ci co po wykopkach za bezcen sprzedawali ziemniaki :lol:

przemol87    43

A to aż tak sprzedaż wzrosła czy dopiero poszli po rozum do głowy?

Spekulacja działa. Ciekawe co takiego wydarzyło się w ciągu ostatniego tygodnia że aż taj cena się dźwiga? I znowu będzie płacz że import będzie na wiosne

trzymaja cene bo jest ich kilku

Na gieldzie normalna reakcja na to co sie dzieje w centrum. U nas brakuje ziemniaka a przechowalnie pelne

Jak na razie daja max. 8zl 45+z przeznaczeniem na Rumunie

Edytowano przez przemol87

tobago    6

Dziś widziałem w netto ziemniak 'młody' 0,99zł/kg ale nie wiem gdzie był trzymany bo kły miał już prawie centymetrowe, to jeszcze chyba 'młody' z czerwca ;) Ale cena nawet jak n a netto to wysoka. Luz 99gr, pakowany wychodzi po 1,2-1,5zł/kg. Swoją droga nie wiem jak sie opłaca tesco sprzedawać po 0.29zł/kg.

kissmy...    57

jakby nagle się okazało że rumunia wprowadza jakieś embargo albo coś w tym stylu to zaraz się przechowalnie pootwierają i będzie 4/15

Rumunia to UE, jeść raczej również nie przestaną, jest jeszcze iskierka nadziei, że i u nas ruszy eksport o ile nie skończy się wyłącznie za zapowiedziach w kwestii racjonalizacji walki z cms

saszeta    73

trzymaja cene bo jest ich kilku

Na gieldzie normalna reakcja na to co sie dzieje w centrum. U nas brakuje ziemniaka a przechowalnie pelne

Jak na razie daja max. 8zl 45+z przeznaczeniem na Rumunie

znaczy zmowa cenowa :D To zaraz UOKiK się pojawi

A import skąd, skoro wszędzie droższe/ w tej samej cenie?

A to jak droższe to nie można importować? Jedyny problem to czy ludzie to kupią ale jaką żywność mają promować nie polskie markety?

Szarlej    68

Ale w całej Europie nie ma dużo ziemniaka, wszędzie cena jest dobra, więc jeśli nasz kochany rząd nie wymyśli czegoś, co skomplikuje obecną sytuację na rynku, nie widzę powodów, dlaczego markety miałyby sprowadzać droższego ziemniaka z poza granic.

Ale każda spekulacja nt. załamania eksportu i ceny wpływa dobrze na rynek, bo ludzie zaczynają panikować i wypychać wszystko póki jest zejście, więc za 2 miesiące cena będzie jeszcze lepsza. Oby tak dalej.

pawelol111    713

Kluczowym czynnikiem "wypychania na siłę" w ostatnim czasie była... pogoda. Nie każdy ma przechowalnię a często mróz łapał już w połowie października. Wielu przytrzymałoby dłużej swój towar tyle że ryzyko za duże.

tobago    6

Czy ja wiem. Do tej pory wszystko trzymałem w kopcach i przezimowanie było bardzo dobre. Minusem jest przestój w handlu gdy zasypie i przymrozi. Ale jeśli chodzi o jakość na wiosnę to chciałbym mieć taką w przechowalni.

pawelol111    713

Z przechowalni wyrzucisz w styczniu na tira i gra gitara. Z kopca nie takie proste. Chodzi mi głównie o tych co nasypali po stodołach, przebrali i poszło za ile kto dał.

Szarlej    68

A jak na dzisiaj się ceni ziemniak? Bo miałem 3 telefony dzisiaj i handlarz proponował 7,5 zł z miejsca, kaliber 5+.

Czyli jeśli on tyle zaoferował, to 8 zł za 15 kg spokojnie pewnie można wziąć. To okolice Sieradza. Oczywiście pytam o ilości tirowe.

kissmy...    57

na igrit piszą, że w Łodzi 10zł dzisiaj,

@tobago ile produkujesz ziemniaków rocznie i jakie masz wymiary kopców?

saszeta    73

mi 8 zł oferowali w poniedziałek. Cena poleci jak się duże mrozy zaczną bo tiry przestaną wozić. Może nie do poziomu początkowego ale trochę spadnie

Szarlej    68

Cena poleci jak się duże mrozy zaczną bo tiry przestaną wozić. Może nie do poziomu początkowego ale trochę spadnie

Zanim duże mrozy się zaczną, to już wszystko wywiozą :P

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez ansu
      Jakie s są u was ceny paliw?
      Czy jeszcze będzie taniej? Dzisiaj 200-01-20 ON na stacji około 3,5zł/l, a większa ilość z dostawą do domu 3,20zł/l woj lubelskie