Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Lepiej za 120zł za tonę oddać wszystko niż przebierać i sprzedawać po 150zł. Zresztą... kto to kupi? 0 ruchu na ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Jaka cena taki ruch. Ja także za 150zł minus worki i koszty przebierania nie mam zamiaru się ich dotykać. Dopóki nie zaczną rosnąć to krowy będą jadły a później jak nikt nie kupi to dzikom do lasu- niech chociaż tym pasożytom się na coś przydadzą.

I to chyba będzie koniec uprawy ziemniaków w naszym gospodarstwie. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie tylko u Ciebie... Coraz mniej nas, uprawiających ziemniaki będzie. Rosja staje się coraz bardziej samowystarczalna pod tym względem, do tego dochodzi mniejsze spożycie i oto efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

źle się dzieje jeśli bardzo wczesny ziemniak jak i wczesny nie zostaje wykopany w czerwcu, lipcu i zostaje do jesieni, do tego dorzucić to, że ludzie coraz mniej jedzą ziemniaka, bo przecież frytki w mc donaldzie nie są z polskiego ziemniaka, a paczek czipsów to pewnie umieja już wyprodukowac 10 z jednego ziemniaka :D po za tym w tamtym roku narobiło się mnóstwo takich producentów wiem po sobie po 0,5-1-2-3 ha w myśl zasady nabrali tyle kasy w zeszłym roku to zasadze trochę nawet jak nie mam busa to sprzedam w mieście znajomym, tylko nikt nie pomyślał ze z takich 2 ha było prawie u każdego po 100 ton ziemniaka,,,,,,, :D

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

i jaka jest puenta tej wypowiedzi szanowny kolego? :lol:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regge1478    0

Drodzy koledzy hmmm Powiem tak Było by ok -_- z ziemniakiem w PL gdyby Niemcy nam ich nie dawali > Typ parę km od mojej wioski dostaje ziemniaki z Niemiec za darmo tirami . On je sortuje i tirami na Wrocka po 3zł /worek (15kg) Do niego przychodzi parę tirów w tygodniu tak min 200ton . Czyli tacy rolnicy Bata kręcą na producentów :unsure: . Bo co z tego ze jedni do gorzelni wiozą jak inny z Niemiec zarzuci rynek. Niemcy cwaniacy nie chcą płacić za utylizacje bo u nich sie na pola nie wywozi i do lasu tez nie to do Polski bo Polacy mało maja ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

skąd jesteś @regge?

W makro młody jest po 1,49. Ostatnio myty był po 30 groszy. Ale najlepsza jest biedronka. Żydowskie pyry non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Spotkał sie ktoś z odmiana Cyprian? jesli tak to prosze o info.

http://www.granumfn.pl/pokaz_druk.php?p=cyprian

gladki (nadaje sie do mycia), nie ciemnieje po ugotowaniu, smak zalezy od gustu

po swietach przywoze 1,5ton w ca wiec jesienia bede wiecej wiedziec


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

Drodzy koledzy hmmm Powiem tak Było by ok -_- z ziemniakiem w PL gdyby Niemcy nam ich nie dawali > Typ parę km od mojej wioski dostaje ziemniaki z Niemiec za darmo tirami . On je sortuje i tirami na Wrocka po 3zł /worek (15kg) Do niego przychodzi parę tirów w tygodniu tak min 200ton . Czyli tacy rolnicy Bata kręcą na producentów :unsure: . Bo co z tego ze jedni do gorzelni wiozą jak inny z Niemiec zarzuci rynek. Niemcy cwaniacy nie chcą płacić za utylizacje bo u nich sie na pola nie wywozi i do lasu tez nie to do Polski bo Polacy mało maja ;[

 

jakby nie było tyle ziemniaków z zagranicy to cena naszych by na pewno była wyższa a nie jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to nie pisałeś o tym z okolic Nowego Miasteczka? On ziemniaki przewala już sporo lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Koledzy ponad miesiąc temu Ruszyła Gorzelnia w Niechlowie ludzie 2tyg (zapisy ) czekają w kolejce ze by przywieść Ziemniaki do nich w cenie 0.12gr/kg Wiara myka z tym nawet po 300km <_<

 

cena nie zależy od zawartości skrobi? ja tez mam prawie 300km w jedną stronę, czyli po odjęciu kosztów transportu zostałoby 20zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

peunta jest taka, że z poźnego ziemniaka nikt jeszcze niczego się niedorobił oprócz garba...... jeden rok płaci, trzy nastepne trzeba dokładać, z tego co widze po okolicy to płaci co rok tylko wczesny i bardzo wczesny najlepiej spod włókniny, tylko ciężko go uprawiać.....

 

ktoś uprawiał ziemniaka dla mc cain bo miałem okazje zasadzić, jaki minimalny areał uprawy wymagają i jakie maja warunki ??

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

cena dalej lipna na wiosce, 1-1,5za 15kg. a ludzie sadzą ile się da, dużo zboża wymarzło i sadzą w to miejsce pyry.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

peunta jest taka, że z poźnego ziemniaka nikt jeszcze niczego się niedorobił oprócz garba...... jeden rok płaci, trzy nastepne trzeba dokładać, z tego co widze po okolicy to płaci co rok tylko wczesny i bardzo wczesny najlepiej spod włókniny, tylko ciężko go uprawiać.....

 

jak masz juz garba od pyrek to zalecam troche odpoczynku ;)

ten kto ma zbyt jakos nie narzeka. ja również, a handluje 10-11 miesięcy w roku, więc i wczesny i nie wczesny, pozny i pozniejszy :P

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Dobrze widzisz, poł worka trzeba sprzedac zeby sie za opakowanie zwrocilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

1-1,5pln za 15kg ziemniaka ??? czy cos zle widzę ??

dobrze widzisz , tą cenę u mnie w okolicy słychać już dosyć długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regge1478    0

Mam też inny wątek Rolnik Rolnika sam dobija . Koledzy Jeśli dajecie ziemniaki Rodzinie w Mieście to oni nie bd ich kupować . Jeśli nie bd ich kupować to na rynku nie bd ruch no i sami z resztą wiecie jak jest teraz . Mam pytanie jak w tam tym roku ziemniaki były drogie to dawaliście je za darmo rodzinie????

Edytowano przez Regge1478

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj