Polecane posty

pawelec    89

ja uważam że będzie tak samo lub lepiej.

zresztą ceny ziemniaka różnią sie w roznych regionach. piszecie ze łodz, kalisz krakow 3z/15kg, ja natomiast sprzedaję po 0,4 czyli 6/15kg. moze nie sa to astronomiczne ilosci (2 ha poszło), ale narazie spokojnie towar schodzi bez pospiechu, a cena na jesien i zima, patrzac na pogode u nas bedzie tylko lepsza.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

O byś miał rację bo przed nami okres(sierpień) najtańszego ziemniaka a plony zbliżone do zeszłoroczcych. Wszystko wskazuje na to że nie będzie znaczącego eksportu do Rosji,Bułgaria ma swojego ziemniaka w atrakcyjnej cenie.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

eksport do ruskich jest cały czas i to nie mały. Tyle że nie idzie bezpośrednio tylko bokami. I nie kupują na giełdach. Już to się skończyło

 

Ubyło trochę tej pyry w waszych okolicach?

Co do ceny... znajomy handlarz powiedział że z ziemniakami będzie coraz gorzej bo umów z Rosją nie mamy podpisanych a sami się zasypiemy swoim towarem.

A co ma ci powiedzieć? Nie sprzedawaj mi bo cena wzrośnie?

Nie zjedzą ruscy wszystkiego to zje zachód. Już są furtki

 

qr** 30-40 worków chłopie czym ty się chwalisz, opłaca ci się z taką ilością wogóle z domu ruszać? A co do odmiany volumia i innych to ci tylko powiem tyle że jeżeli jest bardzo wczesna plenna i ładnie wygląda to zawsze się sprzeda bo ludzie wbrew temu co piszesz kupują oczami a nie smakiem. Jak byłem wczoraj na lokalnym bazarku to na każdym stoisku mieli vinete i orlika, tylko że na każdym stoisku ta vineta i orlik inaczej wyglądały, jedne podłużne drugie okrągłe, trzecie z gładką skórką a czwarte z chropowatą...

30-40 worków po 6 zł to 3 razy mniej roboty niż ci co na giełdach po 2 zł oddają. A pieniądz nawet większy bo na workach zaoszczędzi

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Kup sobie odnowiona bile,zasadz i sprzedaj w hurcie lub na giełdzie a nie bazarku to pogadamy..

 

To do mnie czy tamtego wyżej?, ja na bazarkach nie handluje.. :huh:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Panowie cena idzie w gore. Mam tylko nadzieje ze polnoc polski nie przywiezie swojego zgnitego ziemniaka po 1zł worek na poludnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu0905    3

jak na razie to południe przywozi na północ i oddaje po 10 gr na hurtownie normalnie szkoda mi tych chłopków co nie umnieja chyba liczyć. ja na razie wykopałem 1 ha i nie narzekam 60-80 gr a gdyby nie południe to złotówka by była.

 

Panowie nie kopcie ziemniaków tylko zborze kosić cena lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Plony znacznie mniejsze niż w zeszłym roku - przynajmniej w mojej okolicy. Ziemia była mokra jak obredlali, upały zrobiły swoje i tym sposobem krzaki są marne i zainfekowane zarazą. Sporo lało, szczególnie po zasadzeniu - o 45-55t z ha można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przebieg opadów był w tym sezonie mało sprzyjający uprawie ziemniaków sucha jesień, zima i prawie cała wiosna oraz nadmierne opady od połowy czerwca - mało bulw, które nie zdążyły się prawidłowo wykształcić ze względu na nadmierne zagęszczenie i uwilgotnienie gleby, w kwietniu spadło u mnie 16 litrów, w maju 20, w czerwcu już 115,5 a w lipcu do dzisiaj 92,5 litra, wczesne odmiany już powoli kończą żywot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Panowie cena idzie w gore. Mam tylko nadzieje ze polnoc polski nie przywiezie swojego zgnitego ziemniaka po 1zł worek na poludnie.

 

 

 

Po jeden złotych za worek powiadasz? Ciekawe gdzie ci się to przyśniło,na północy kraju nikt ci tak tanio nie odda,cena za worek to 4-5zł najniżej.A z tym wożeniem na południe,to też niezłe brednie :rolleyes: Widziałeś żeby ktoś woźił drzewo do lasu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

 

 

To do mnie czy tamtego wyżej?, ja na bazarkach nie handluje.. :huh:

do tego wyżej.U mnie kto nawadmiał w maju i pilnował z opryskami ma wydajność jak rok temu o tej porze..


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W maju i czerwcu to je trzeba było "odwadniać" - przynajmniej u mnie. Ale jak widać co rejon to inny problem z pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

na Zjazdowej cena bez zmnian:zolty3 zl na wyjsciu,bialy 3-4zl worek

 

gielda w Łodzi wprowadzila rabat na bilety dla rolnikow przyjezdzajacymi z ziemniakami,doplata po drugiej dobie tylko 50zl(zamiast 100) oraz sklady placa jak za solówke(prawdopodobnie).Wiecej info na bramkach


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja wczoraj bardzo ładne ziemniaki kupiłem od rolnika z domu okolice sieradza 1.5zl/15 kg :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Może być. Widząc to co robią rolnicy w Kaliszu to nie zdziwie się jeśli będą gonić woreczek za darmo,ciesząc się jednocześnie że sprzedałem. Myślenie i liczenie jednych a myślenie i liczenie drugich robi dużą różnice.Pozdrowienia dla rolników - biznesmenów robiących interes życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

Sprzedałem dziś 540kg wykopane półtora tygodnia temu po 0,35/kg co dało marne 189PLN ale co zrobić, żniwa się zaczęły więc może nadgonię zbiorami z kombajnu zbożowego :]


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

Ja wczoraj bardzo ładne ziemniaki kupiłem od rolnika z domu okolice sieradza 1.5zl/15 kg :o

 

 

ooooo staryyy przepłaciłeś :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

japier**leCoZaŻycie


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

Dziś zamówione przez klienta, wykopane i sprzedane 50 woreczków po 5PLN. No jak tak by było to nie byłoby tragedii


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a po ile planujecie sprzedawać pyrki na tzw zimę klientom indywidualnym mam ich sporą ilośći myślę o 50 gr /kg


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj