Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasx21    165

Pojedz na giełdę to zobaczymy po ilu dobach pękniesz

 

Albo godzinach... Każdy jest mądry jak siedzi w domku przed komputerkiem...

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

@lukasx21 Tak sie składa ze ja wcale nie handluje ziemniakami.

Ale chyba sam przyznasz ze jesli handlarz dzis kupi 15kg za 1.20 a jutro pojdzie do innego i powie: Panie co taka cena , wczoraj kupowałem po 1.20 i pewnie od tego rolnika tez za tą cene wyciagnie


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Wtedy mówisz że po tyle to były wczoraj a dzisiaj jest inaczej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longer17    0

Nie ma co pekac po ilus tam godzinach czy dniach tylko trzeba mniej sadzic i problem z glowy;D zygac mi sie chce jak widze rolnikow proszacych się na targpiascie zeby ktos kupil od nich ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Nie dziw sie :D polski chłop ma mentalność ,,dziada'', ktory jest w stanie oddać za co może, byle tylko pozbyc sie ladunku...ale to na rękę handlarzykom, bo to oni potrafią cenic swoją ,,cięzka' pracę i trzymac cene w detalu, bez wzgledu na podaż. Tak dalej Panowie, nie bedziecie mieć niedlugo nawet na dziurawe buty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Produkuję ziemniaka 15 lat i na moich rynkach zawsze pojawiają się rolnicy którym się spieszy.Niezależnie od ceny on opuści ,sprzeda za psie pieniądze a co najgorsze bałamuci klientów ,których latami człowiek uczy że jakość musi kosztować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Wole je wyj...ć tam gdzie rosły aniżeli pakować w wory i podawać za grosiki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jaki jest sens tam stać i sprzedawać po takich cenach talerzówka i heja


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Dobrze kolego mówisz,orka czy talerzowanie wyjdzie taniej niż wykopać,zobaczymy teraz może cena pójdzie do góry,bo więkoszość pajaców(bo inaczej nie można ich nazwać) z centralnej polski,już wykopała wczesne.poczekamy zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Nie obrażam tylko mówie jak jest,oczywiście nie dotyczy to wszystkich.Jak cię uraziłem to Przepraszam.Ale tak jest że wy macie lepszy klimat cieplejszą wiosnę,warzywa są u was wczesniej niż na pomorzu i to Wy dajecie cene.Nie chciałem nikogo obrażić,ale załamujemy ręce widząc jak przywozą całe naczepy ziemniaków kupionych w Kaliszu po 2 zł za worek,bo handlarz woli jechać pół polski,zamiast kupić u gospodarza w okolicy.Nie zrobi tego,bo rolnik chce 4zł.czyli 2 razy drożej niż w centralnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

coś w tym jest u mnie sąsiad ma jakieś 3 ha ziemniaków to już połowę wykopał i sprzedawał po 2.5zł za worek. :/ gdzie tu opłacalność?? Jeszcze na domiar złego jeździ na bronisze i sprzeda może ze 100 worków na jeden wjazd, a paliwo sam wjazd to koszta rzędu 40zł. Jak nic się nie ruszy to sporo ludzi przeżuci się albo pójdzie do pracy gdzieś. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Trzeba być wytrwałym ,od dawna warzywa płaciły w określonych cyklach Jeden rok w plecy ,dwa na zero ,czwarty może piąty zapłaci za wszystko.Potwierdza się to od lat ,spokojnie ,powoli ,każdy zdąży się dorobić. B)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dokladnie ZF9641

@transporter niestety ale musisz jeszcze poczekac bo "pajace" z centrum polski beda jeszcze kopac, poniewaz maja niszczyka. Moim zdaniem cena ruszy dopiero jesienia, wowczas okaze sie ile jest czego jakiej jakosci..wiec nie spiesze sie z kopaniem,wykopalem lekko ponad 1,5ha z 2,2 przykrytego ziemniaka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak mają niszczyka to raczej nie powinni kopać bo to kwarantannowa

dzisiaj usiłowałem kopać :wacko: . Pierwsze kopanie kombajnem w tym sezonie. Vineta sypie dosyć dobrze ale kombajnu uciągnąć za bardzo się nie da. Mokro. A kopałem w najsuchszym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Trzeba być wytrwałym ,od dawna warzywa płaciły w określonych cyklach Jeden rok w plecy ,dwa na zero ,czwarty może piąty zapłaci za wszystko.Potwierdza się to od lat ,spokojnie ,powoli ,każdy zdąży się dorobić. B)

 

 

Bardzo mądrze mówisz kolego,u nas wszyscy od zawsze powtarzają te słowa;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

dokladnie ZF9641

"pajace" z centrum polski beda jeszcze kopac, poniewaz maja niszczyka.

 

I pekina muszą sadzić ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

a wiecie co to za odmiana volumia jest bardzo plenna , bardzo wczesna i bardzo nie dobra. choć to nie tylko od tego te pyry są nie do jedzenia, druga sprawa to nawożenie. a takie głównie gówno w okolicach Sieradz blaszki sadza a potem jadą na giełdę i sprzedają jak najtaniej bo trzeba kapustę sadzić, a nie spomne o innym holendeskim badziewiu co jest podobne do tamtej odmiany. ale konsumenci zaczynają sie pomału uczyć, widzę bo jeszcze w zeszłym roku wołali ccc czyli cena czyni cuda, a teraz jakoś podaje ziemniaka dobrego na gwarancji za 6zł, i jakoś jest ok, i pytają czy to ten sam.. a dlatego że sprzeda się więcej mając dobry ale ciut droższy towar niz zapchać sklep tanim badziewiem które do krów bym wywiózł. takich kilku cwaniakółw jest gdzie miałem zbyt na jednym sklepie na poziomie 30-40 worków tygodniowo, a teraz po zmianie właściciela. to ciężko 6 sprzedać bo przywozi szajs z giełdy ale tani, kopłem go w d*pę i już nie wożę do niego tylko do sąsiedniego sklepu i sprzedaż leciutko wzrosła, ale na zaufanie klienta trzeba pracować latami a taki spaślak popsuł to w ciągu miesiąca. a dodam że ci klienci co tam chodzili pomalutku przenoszą się do sąsiada. :lol: :) . uczciwym być i umieć cenić swoja pracę. bo garba masz tylko jednego. :D :D :D a i ten syzyfowy żywot też.

  • Like 1

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

qr** 30-40 worków chłopie czym ty się chwalisz, opłaca ci się z taką ilością wogóle z domu ruszać? A co do odmiany volumia i innych to ci tylko powiem tyle że jeżeli jest bardzo wczesna plenna i ładnie wygląda to zawsze się sprzeda bo ludzie wbrew temu co piszesz kupują oczami a nie smakiem. Jak byłem wczoraj na lokalnym bazarku to na każdym stoisku mieli vinete i orlika, tylko że na każdym stoisku ta vineta i orlik inaczej wyglądały, jedne podłużne drugie okrągłe, trzecie z gładką skórką a czwarte z chropowatą...

  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

 

Kup sobie odnowiona bile,zasadz i sprzedaj w hurcie lub na giełdzie a nie bazarku to pogadamy..

Jeśli chodzi o volumie to powiem krótko:O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE.

Na wczesnym liczy się tylko wielkość i kolor a nazwa odmiany jest drugorzędna

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ubyło trochę tej pyry w waszych okolicach?

Co do ceny... znajomy handlarz powiedział że z ziemniakami będzie coraz gorzej bo umów z Rosją nie mamy podpisanych a sami się zasypiemy swoim towarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Piszę to co usłyszę i może ktoś to zweryfikuje. Myślisz że jak zaczniemy lamentować że ziemniaka mało to cena skoczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj