Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz Xemit jak ktoś kupi ziemniaki na gorzelnię po 9 groszy to i wydajność może być mniejsza ważne żeby + wychodził na spirytusie

Tak się składa że koszt surowca to jedynie część kosztów produkcji spirytusu.. i rozumiejąc takie zależności niewielu używa do ogrzewania domu trocin, bądz wysuszonego łajna krowiego, większość dostaje fazy po spożyciu destylatu, miast kosztować surowy zacier, a do pracy dojeżdża choćby motorowerem, zamiast chińską damką napędzaną siłą własnych mięśni.

Zgodnie ze starym powiedzeniem-"tanie mięso psy jedzą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Zgadzam się w 100 % że surowiec to jedynie częśc kosztów.

Prawdopodobnie ponad 90% działających w Polsce gorzelni cały sprzęt pozwalajacy na przerób ziemniaków na %%% ma dawno wycięty i sprzedany na złom. Jednak myślę że ci co mają dostęp to taniego surowca i sprzęt który umożliwia załadowanie gorzelni kartoflem przynajmniej spróbują, a zboże jeśli spełnia jakiekolwiek parametry spieniężą by coś tam zarobić.

Ziemniak jako surowiec dla gorzelni jest kłopotliwy wielce bo szybko ulega zepsuciu.

 

A ze starym powiedzeniem w pełni się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zjazdowa:młody podobno 4zł/kg


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

kalisz 3,5. Przewiduję cenę 40-50 groszy na ten sezon o ile nie wyższą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
Napisano (edytowany)

Pod warunkiem że nie zacznie padać... :huh:

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jeszcze daleko do konkretów odnośnie ceny ziemniaka jesienią i zimą. Na chwilę obecną warunki bardzo dobre (przynajmniej u mnie), ciekawe co na Ukrainie i w Rosji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

w sobotę byłem na targu i ziemniak późny był po 3zł za worek 15kg , wczesnego na targu nie widziałem :P sporo aut w tedy było z ziemniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Ten sezon nie będzie już taki urodzajny, u hobbystów bardzo słabe krzaczki.Tylko brane z centrali są naprawdę ładne.Oby plony wróciły do normalności,a z nimi i ceny.Kończący się sezon był najgorszy od 15 lat,ale trzeba robić swoje i nie oglądać się na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
Napisano (edytowany)

cena podobna do ubiegłorocznej. Oczywiście w kaliszu. Na targpiaście ciut wyższa

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9
Napisano (edytowany)

w łodzi na zjazdowej kupowałem po 57zł za 15 kg w piątek ale młody wyglądał jak kiepski stary. Nieprawdopodobne były te ziemniaki, w sklepie poszly w 3 godziny :)

Edytowano przez limusine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja dziś na targu wczesnego sprzedawałem po 3zł za kg a po ile na giełdzie są to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zjazdowa wczoraj 20zl/15kg


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

w kaliszu 1.4. Przemol jak jest z tą wagą dla ciężarówek na zjazdowej zamontowali w końcu czy nie?

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

nic nie widzialem po drodze i nie jezdze jeszcze przeladowany, od kwietnia jest aktywna waga na ulicy Zgierskiej a w przyszlosci ma byc budowana na Brzezinskiej.Podobno obie wagi maja rozpoznawac rodzaj samochodu ;[ przeczytaj http://www.tircenter.eu/na-zgierskiej-w-lodzi-zaczelo-sie-wazenie-tirow

 

w sieci pod haslem"preselekcyjny system wazenia pojazdow" jest sporo informacji na ten temat

slyszalem ze krokodyle czesto poluja w sieradzu na wylocie na ZDW,slyszales o tym?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No tam właśnie jeżdżę, bardzo często na moście obok mosiru (nie wiem czy kojarzysz gdzie to jest) jest spory parking także nawet 3 ciężarówki naraz nieraz trzepią. Zresztą nie ma się co dziwić skoro w sumie niedaleko mają swój oddział to po co mają daleko jeździć...

 

Dzisiejszej nocy podobno z deka dowieźli na zjazdowej i zrobił się korek, masz jakieś świeże wieści?

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

obecnie 15-18zl worek


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

w carrefour kg importu ok 1,2/kg -własnie je wcinam i rewelacji nie ma. Jednak jeszcze z miesiąc, nim urosną własne angliki.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

U mnie małopolska okolice Wadowic 3.5 w detalu nowy a 8zł/15kg stary. W markecie są nowe z importu ale nikt ich nie kupuje bo są jak gąbka.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Kolego 1,40 na kaliszu to była wczoraj dzisiaj to była cena 60 gr do zapłaty czyli 9 zł za 15 kg 60% towaru pojechało do domu. Pozdrawiam producentów nie tylko mi ktoś nie napisze żeby sie ludzie opamietali z taka cena bo go wysmieje poniżej. cene dyktuje klient a nie producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na cenę składa się wiele czynników. Główną rolę odgrywa ilość towaru na rynku. Towaru było mało, klient jak chciał jeść musiał płacić. Z wczesnym ziemniakiem problem polega na tym że długo nie poleży, co wykopane trzeba szybko sprzedać. Z tego co pisali na forum wynika że na wczesne rzuciło się wiele osób bo w tamtym roku dało się na nich zarobić efektem czego jest owa, marna cena.

Jeszcze jedna ważna uwaga warta wspomnienia: stary ziemniak jest tani, młody nie dość że jest drogi to i nawozu w nim do oporu więc jadany jest najczęściej w niedzielę na obiad jako "rarytas". Moi znajomi młode ziemniaki kupują pod koniec czerwca bo teraz smakują jak mydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

E tam, w tej produkcji jedynym czynnikiem kształtującym cenę jest relacja popytu do podaży.

A to ze teraz tak jest nałożenie się kilku czynników:

W zeszlym roku o tej porze mlody miał lepsza wydajniosc(mimo mrozu na poczatku maja) niz obecnie a cena byla wieksza poniewaz stary oscylowal w okolicy zlotowki a mlody kosztowal ok1,3..a przy tej roznicy ceny wiekszosc stolowek itp kupowala juz mlodego. W tym roku tego nie ma co automatycznie zmiejsza konsumpce mlodego

W tym sezonie wszyscy wszedzie mogli wjechac wiec wiekszosc arealu bedzie kopana w tym samym czasie(moim zdaniem pierwsza polowa czerwca) fatk nie wszyscy maja nawadnianie ale nie dotyczy to dawnego woj. sieradzkiego.

 

Jesli zapytasz sie teraz sieradzakow dlaczego kopiom to wiekszosc odpowie::"bo kapuste trzeba sadzic" i to moim zdaniem od X lat psuje cene.

Bodajrze w 2004roku(ale nie jestem pewien) mlody z pod wlokniny byl po 5zl/15kg a od lipca cena byla powyzej 7zl....tak wiec wszystkie scenariusze sa możliwe

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

w 2010 pod kaliszem na koniec czerwca po 2-2,5zł za 15 można było wyrwać od chłopa z domu. Dopiero w lipcu zaczęła cena iść do góry. U mnie dzisiaj nad ranem 0 było :blink: ale pyrkom nic się nie stało :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

E tam, w tej produkcji jedynym czynnikiem kształtującym cenę jest relacja popytu do podaży.

A to ze teraz tak jest nałożenie się kilku czynników:

W zeszlym roku o tej porze mlody miał lepsza wydajniosc(mimo mrozu na poczatku maja) niz obecnie a cena byla wieksza poniewaz stary oscylowal w okolicy zlotowki a mlody kosztowal ok1,3..a przy tej roznicy ceny wiekszosc stolowek itp kupowala juz mlodego. W tym roku tego nie ma co automatycznie zmiejsza konsumpce mlodego

W tym sezonie wszyscy wszedzie mogli wjechac wiec wiekszosc arealu bedzie kopana w tym samym czasie(moim zdaniem pierwsza polowa czerwca) fatk nie wszyscy maja nawadnianie ale nie dotyczy to dawnego woj. sieradzkiego.

 

Jesli zapytasz sie teraz sieradzakow dlaczego kopiom to wiekszosc odpowie::"bo kapuste trzeba sadzic" i to moim zdaniem od X lat psuje cene.

Bodajrze w 2004roku(ale nie jestem pewien) mlody z pod wlokniny byl po 5zl/15kg a od lipca cena byla powyzej 7zl....tak wiec wszystkie scenariusze sa możliwe

 

Weź jeszcze pod uwagę to że wielu ludzi po ubiegłym sezonie ziemniaczano warzywnym finansowo jest na minusie i chociaż nie mają co kopać zbytnio to i tak kopią co jest bo nie ma za co żyć.... :unsure:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj