Polecane posty

pawelol111    1342

Powiem Ci szczerze - sprzedałem ze 3 t na paszę. I to w ten sposób że: 2x ogłoszenie do tygodnika siedleckiego i ktoś się ulitował. Telefonów było mało, jak powiedziałem 150 zł za tonę to w dwóch czy trzech przypadkach była odpowiedź: co tak drogo? Żebym to ja odbierał telefon to odpowiedź zwrotna byłaby następująca: To sobie k*** h*** posadź i sprzedawaj taniej!! Człowieka krew zalewa. Zainteresowanie było marne - dla krów ktoś wziął dwa razy i więcej się nie pokazał. Na szczęście zostało tyle ze moje krowy i byki zjedzą zanim się zmarnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Krowom będę dawał jeszcze kilka dni a potem na trawę i po ptakach bo łączenie trawy i ziemniaków grozi rozwolnieniem - jedynie byki i jałówki dostaną. 2-3 t... to jak raz możesz jeszcze z hektar posadzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Nieee :D W tym roku 40 arów tak aby w razie kiepskiej ceny odrobić na mleku :P Właściwie to ja już bym ich nie sadził ale tata "jeszcze ten rok" i tak co roku :lol:

Z tą trawą masz rację. Wygląda na to, że krowy w tym roku późno wyjdą na łąki. Zwykle wychodziły po skoszeniu pierwszej trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

czy to możliwe że ziemniaki są teraz po 1,30 za worek 15 kg sąsiad tak ostatnio mi gadał , czy to prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wszystko możliwe. Masz 50 ton albo więcej - zalegają na przechowalni. Co robisz? Na przyczepę i do lasu czy sprzedajesz za tyle za ile kto da zmniejszając w ten sposób przynajmniej część strat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ja swoje ziemniaki wprawie wszystkie już spasłem zwierzętami , a ten co mi to mówił ma z 5 ton ziemniaków a pytam dlatego że chce się dowiedzieć czy mówił prawdę czy sieje propagandę jak to ma w zwyczaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja sprzedałem 100 woreczków po 2 zł a okoliczni handlarze biorą po 1,5 zł za woreczek ....., gorzelnie 7-9 gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja sprzedałem 100 woreczków po 2 zł a okoliczni handlarze biorą po 1,5 zł za woreczek ....., gorzelnie 7-9 gorszy

 

macie jeszcze ziemniaczane gorzelnie? u mnie w żadnej nie chcą słyszeć o ziemniaku i jadą na kukurydzy (mimo prawie dwukrotnie większego kosztu surowca), w Słupsku na płatki przy 16% skrobi proponują 8gr/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

Namysłów woj.opolskie, ale na pograniczu z dolnośląkim, ktoś reaktywował zakład, który kiedyś był ponoć jednym z najwiekszych w Polsce i stało to puste kilkanaście lat......, w sumie to nawet nie wiem co tam robią

 

Milicz woj. dolnośląskie, na pograniczu z Wielkopolskim i tam chyba robią spirytus........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

macie jeszcze ziemniaczane gorzelnie? u mnie w żadnej nie chcą słyszeć o ziemniaku i jadą na kukurydzy (mimo prawie dwukrotnie większego kosztu surowca), w Słupsku na płatki przy 16% skrobi proponują 8gr/kg

Wydajność kolego http://docs7.chomikuj.pl/373429155,0,1,Surowce_gorzelnicze.doc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Wiesz Xemit jak ktoś kupi ziemniaki na gorzelnię po 9 groszy to i wydajność może być mniejsza ważne żeby + wychodził na spirytusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wydaje mi się, że dostatecznie opanowałem operacje matematyczne na tym poziomie, stąd pozwolę sobie przytoczyć szacunki:

 

ziemniaki - cena 100zł/t - wydajność 100l/t, czyli 1zł/l

kukurydza - cena 600zł/t - wydajność 350l/t, czyli 1,7zł/l

 

zatem troszeczkę przesadziłem z tą dwu krotnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

w tym roku zdarzało się i tak, kolego.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jadalne, jadalne, nawet przebrane. Z tym że musisz trafić na desperata który ma jeszcze dużo do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

Przez cały sezon sprzedałem ok 3 ton po 3,5 za worek. I tylko dlatego że to porządny handlarz. Ogólnie cena oscylowała wokół 5zł :)

 

 

 

Po ile jest młody na giełdach? Na targu widziałem po 3-3,2 zł

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

No młody od 2.30 do 3.50


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

chyba importowany


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

właśnie że polski. Widziałem na dwóch targach. Import był w makro ostatnio poniżej 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Nie wiem ale coś mi się zdaje że to był import sprzedawany jako polski. U nas wszyscy narzekają że krzaki ładne a pod krzakiem ziemniaków nie ma. nawet ci którzy w tunelach foliowych mieli posadzone nie kopią bo drobnica.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ziemniaków pod krzakiem brak a to co sprzedają młodego to zapewne nie jest polski każdy może sobie sprawdzić ceny z rynków hurtowych tutaj wrocław http://www.targpiast.com.pl/index.php?action=prices

a tutaj reszta http://www.agroworld.pl/content/rynki-hurtowe

 

właśnie że polski. Widziałem na dwóch targach. Import był w makro ostatnio poniżej 1 zł

także uwierz kolego że ten ziemniak to tylko z nazwy polski jest


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

W ubiegłym tygodniu kupiłem 7 ton wybranego ziemniaka jadalnego za 700,-. Ziemniaki były przygotowane do sprzedaży tj. workowane,sprzedający dowiózł mi je na własny koszt ok 9km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj