Polecane posty

matti6    76

Jak tam u was ceny dzisiaj wyglądały bo ja sprzedawałem w dzisiejszą noc po 12za 15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Łodz:2 godziny temu bylo 9-9,5zl do zaplaty

 

jak u was z wydajnoscia?.. sieradz nie ma wydajnosci na ziemniaku gruntowym wiec nie bedzie ceny zbijal

ja nie kopie jeszcze gruntowego lecz znajomi i maja tylko 17-22t/ha z kielkowanego

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

22 tony z denara kiełkowanego ale sadzony 20 kwietnia i na pustyni :lol: . Lord kiełkowany porażka ok 15 ton. Sadzony na lepszym kawałku i w tym samym czasie. Jest więcej pod krzakiem ale nie taki duży jak denar. Nie podlewane a susza jak diabli ;[

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie mielismy pod okryciem w tym roku, narazie kopiemy rutę kiełkowaną i przeliczając na 1ha, wychodzi ok 18-20t. Lord sadzony w podobnym terminie i kawałku jest wyraźnie mniejszy.

Cena spadła i u nas. Obecnie 60-80gr/lublin


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ponoć cena się ruszyła. Targpiast koło 1 zł/kg. Potwierdzi to ktoś?

Dolało miejscami to będzie mniej nakopane.

Ja też nie okrywałem

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

i chyba niestety musimy sie przygotować na tak "rewelacyjne" ceny

ps. jak to rolnik ma dobrze

pierdolce z miast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w lodzi na gieldzie sprzedaje sie po 2-2,5zł za worek


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

taaa trzeba było jeszcze bardziej zwiększyć nasadzenia. A kto ma choć kawałek pola to niech sadzi ziemniaki

wtedy ceny będą napewno rewelacyjne

Nie wińmy za tą sytuację miastowych tylko tych rolników co są debilami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja też się martwię. Ale dlatego że za mało nasadziłem :D Zostało mi jeszcze 5 ha do kopania. Cena dobra, zejście może być i a gniją pojedyncze. Na pewno nie dołożę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

saszeta jak ci braknie to daj znac :D


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

poniżej 33 groszy jeszcze w tym roku nie oddałem. I raczej nie oddam.

Swoich powinno mi do końca stycznia wystarczyć. A żeby mieć dłużej to może w październiku coś dobiorę obcego bo wtedy już będą odleżałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

ja też się martwię. Ale dlatego że za mało nasadziłem :D Zostało mi jeszcze 5 ha do kopania. Cena dobra, zejście może być i a gniją pojedyncze. Na pewno nie dołożę

 

Jeden zadowolony z ceny, ewenement na skalę kraju a może nawet europy.. :huh:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie jest jedyny Ojciec też uważa, że źle nie jest :), jak to powiedział jak cena spadnie poniżej progu opłacalności to na starej hali kabanosy zaczną ganiać i ziemniaka zeżrą :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Od kad pamietam to z ziemniakiem było ze co 2 rok płaci, jak cena jest to stado ludzi sadzi jak cena mizerna to połowa odchodzi a wtedy cena autamatycznie w gore :P

 

Dlatego w tym roku nie napalałem sie na ziemniaka tylko zasadzilem na sadzeniaka ;)

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak dla mnie to od 3 lat jest cena opłacalna. A niezadowoleni są głównie ci co tak skaczą z jednego na drugie. Ktoś kto robi pyry cały czas to raczej nie dołoży bo ma jakąś technologię uprawy i to on jest najbardziej poszkodowany. Oczywiście chodzi mi rejony kraju gdzie zawsze jest spora powierzchnia ziemniaka bo wtedy jest jeszcze większa. Już kiedyś pisałem że zeszłoroczna cena nie była dobra bo lepiej co roku podać w podobnej cenie a nie takie skoki cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

30-40zł za 100kg to wcale nie tragedia... Tajfun dał mi minimum 45 t z hektara, liczę że 40 sprzedam. Uprawa hektara kosztowała mnie jakieś max 3 tys. Sadziłem swoim sadzeniakiem. Jeśli sprzedam po 300zł za tonę to zarobię 9 tys zł.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pryskane 3x od grzyba, na lekkiej ziemi, trochę susza im się dała we znaki ale trudno.

 

Liczę że spalę ze 130 l ropy na 1ha = 520zł, oprysk od grzyba x3 = 350zł, nawóz - 300kg saletrzaku, 200kg potafoski,150 polidapu i 100kg saletry przed redleniem = 900zł, oprysk na stonkę x2 i na chwasty x 1 - nie pamiętam cen ale na oko wszystko razem ze 300zł Reszta to amortyzacja i koszty o których zapomniałem. Nie liczę sadzeniaka bo mam swój. Na upartego można by dodać do tego koszt produkcji owego sadzeniaka ale to raczej grosze. Saszeta jeżeli te przeliczenia są błędne, czegoś nie policzyłem to mnie fachowo popraw albo napisz swój kosztorys.

 

Nie pryskam mocznikiem i odżywkami bo hymm... nie lubię przenawożonych. Wielu z was powie że sam sobie szkodzę i wasze mimo że dobrze podsypane i pokropione nawozem też są smaczne a plon większy ale od jakiegoś czasu mam klientów którzy biorą troche ziemniaka na spróbowanie a potem kupują większe ilości dla siebie, dla znajomych, handlarze na hurtownię, do szkół itp. W tamtym roku Irga dała mi 40t, Tajfun koło 55t, Irys - nie pamiętam:P. Ogólnie to oprócz ziemniaka mam mleko a że cienkie lata były ostatnio to i z nawozem nie szalałem ale jak widać plon był dobry, fakt że stanowisko (spad i lekka ziemia) było idealne.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kwestia il ziemia wytrzyma przy takim plonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj