Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    348

Moze byc jak piszesz kilka działek po 100ha. Są to juz firmy które pewnie maja dawno zaklepany zbyt, niekoniecznie w okolicy. Ja z obserwacji tylko powiem że bardzo mało jest małych powierzchni. Wielki wyśle towar gdzies dalej a lokalny rynek zazwyczaj zalewają drobni. Tutaj mało takich więc możliwe że ziemniaka mało. Śledze co się dzieje w centralnej i na południu i zastanawiam sie czy nie drygnąć ceną w górę. Obecnie w domu 50gr/kg, za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

tak jak mówicie pomorze uprawia ziemniaki nie tylko na frytki w lemborku leysy są krojone kontraktują nawet do 100km ale wtedy musi być wiekszy obszar od 50ha w góre a tak to w okolicach firmy mają przeważnie po 200ha ja sąsiaduje z celbowem momorsko mazurska hodowla ziemniaka mają ok 1500ha z tego 500ha pod sadzeniaki ojciec kiedyś też produkował sadzeniaki dla centrali ,gdzie się nie spojrzy to rzepak ziemniaki i zboża, na pomorzu ziemniaka nie brakuje bo zbiory jakie były to każdy wie ale z ceną potrafimy sie dogadać i ze zbytem nigdy niema problemu a i cena jest zawsze większa niz w głębi kraju więc spokojnie możecie podnosić ceny bo mrozy idą na wiosne cena będzie 1-20 1-50

Edytowano przez Arturo

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w Bydgoszczy chłopaki schodzą już po 8zł, ciekawe kiedy się pojawią kolejne wzrosty

 

http://www.ierigz.waw.pl/publikacje/rynek-rolny/1352737125 jak się okazuje eksportujemy więcej frytek, chipsów i suszy niż importujemy, a wzrosty eksportu są w ciągu ostatnich lat powtarzalne i znaczące, także może warto przerzucić się na przetwórstwo - ciekawe czy tutaj też Cms ma jakieś znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

bedzie lepiej jak opady śniegu zanikną,mrozic moze


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

ja sprzedaję sklepikarzowi z podwórka po 6PLN/15kg 2-2,5 t tygodniowo (Pruszcz gdański)


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja się z podwórka nie ruszam

 

ja też się nie ruszam, ale nigdy nie sprzedaję taniej niż hurtownicy na giełdzie, obecnie do 8zł możesz dostać na eksport, więc dlaczego schodzisz z towarem taniej?

 

igrit sprzed 3 dni

Kupie ziemniaki 5+ z czystej ziemi z województwa pomorskiego i zachodnio pomorskiego najlepiej ilości całosamochodowe 11,50/15 kg 667834765

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

bo nie pomyślał że psuje cenę albo przyzwyczajenie z lata że za grosze trzeba oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

6 pln/15 kg??? Na dzień dzisiejszy to nienormalne. Hurtownie mają po 9-11 zł. Jak ktoś tak piep..y ceny to nie ma się co dziwić że pośrednicy robią co chcą,zawsze znajdą jelenia który im sprzeda. Ja mam stałego 250 worków tyg. płaci 9 zł , wcześniej było 8 zł.

 

9 zł płaci dopiero od tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

a produkcja ziemniaka nieopłacalna ;)

U mnie na wiosce prawie każdy sadzi i nikt z tego nie rezygnuje ja w sezonie 2013 zadzić bede 2,5ha i nie ważne jaka cena i tak sprzedac bydzie trzeba

Edytowano przez rafi1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

ja sprzedaję sklepikarzowi z podwórka po 6PLN/15kg 2-2,5 t tygodniowo (Pruszcz gdański)

6 zł to drogo sprzedajesz proponuje byś spuścił z ceny na 4 zł :blink:

 

Brak złów ziemniak poniżej 8.0 zł/15 nie spada a ten po 6.0 sprzedaje.A sklepikarz po 12.0 zł za 15 sprzeda i zadowolony bo znalazł najwnego .Ehhh brak słów.

I jak tu w Polsce ma być dobrze.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar001    0

Jakbym chciał to by do mnie do domu po ósemce przyjechał hadlarzyk i wziął i też by mi bus odpoczął ale sobie poczekam narazie z towarkiem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Co wy opowiadacie! Dajecie się po prostu wykorzystać. Handlarze na samym przeżucie zarabiają 3- 4 zł na worku, nie można im dac tyle zarobić. A jak bierze sklepikarz to zarabia 7-9 zł na worku. Na dzień dzisiejszy to 2 zł więcej powinniście się cenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

byłem teraz tydzień w paryżu. cena mytego w siatce w różnych marketach, sklepach oscyluje od 2,5 do 3,5 euro za 2,5kg.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

koszyk_maly1212.jpeg

 

Ziemniaki sa też, Ta cena z L.Leclerc to chyba była jakaś promocja, bo nie widziałem jej w sklepie.

 

Średnia ziemniaków 0,90 zł/Kg.

 

Małe warzywniaki u nas mają po 0,90-1,00 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

W tej chwili w biedronce w Lipnie 2,5 kg ziemniaka 3,99 ,cena stała od 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

do tej pory sklepy,restauracje, stołówki 8zł/15 a indywidualni odbiorcy 10zł/15. Od tego tygodnia 10zł pierwsi a drudzy 12zł. Zobaczymy czy mocno będą się krzywic, ale wzrost ceny jest nieunikniony. Legnica hurt 12zł/15kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj