Polecane posty

Camry    52

plapla123

 

 

jeszcze się nie spotkałem z tym aby handlarz nie narzekał i mówił ,że towar idzie i lada dzień pójdą ceny w górę ,a następnym razem jak przyjedzie to więcej zapłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Wczoraj byłem w Łodzi w Centrum.Handlowym Retkinia i na jednym ze stoisk zauważyłem że mieli Denara po 8zł/15kg.Moja siostra, która parę metrów dalej ma boks, powiedziała mi że oni mają ziemniaka z własnego gospodarstwa i być może dla tego tak tanio sprzedają.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spokój czyli pewnie bez paniki , są rolnicy co szybko panikują i zjeżdżają z cena , a co za tym idzie ich sąsiad tez opuszcza itd...itd.. i w końcu budzimy sią z ceną 2 zł/worek np. na Kaliszu.

Dokładnie to miałem na myśli co napisał Max83Max83..co do cen to uważam ze będą rosnąć.na zachodzie europy nie maja ziemniaka.sporo wygniło z powodu nadmiernych opadów więc może tam coś będzie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ta mizerna cena to lubelskie tam podwyżki docierają na końcu :( A swoją drogą nie każdy może czekać ze sprzedażą do stycznia czy lutego jak ma np.kredyt na karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Podkarpacie okolice Przemyśla cena u handlarzy którzy skupują po 40gr miałem dziś wybierać ale poczekam do stycznia może luty mam nadzieje że ludzie zmądrzeją i również w moich okolicach aby wstrzymać się ze sprzedażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

galicja czytaj podkarpcie graniczące z małopolską ceny ziemniaka ilości tirowe na za granice to od tygodnia bez zmian czyli czerwony 45+ 75 gr/kg i żółty 60gr/kg jak ładny to może być od 45+ a jak drobniejszy to 50+

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

skąd ten marazm? Bydgoszcz zjazd na 9 wyjściowo, eksport z tego co obserwuję też wywiera presję na obniżkę cen - ale popyt cały czas zgłaszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Na Pomorzu Zachodnim brak ziemniaka,w Koszalinie cena w hurcie 12zł/15 kg, hurtownicy Jeżdzą i się proszą gospodarzy o ziemniaka,W Hodowli Europlant k.Koszalina mają tylko sadzeniaka,cały jadalny poszedł na Anglię,tygodniowo wywozili 500-600 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

jeśli nie macie ciśnienia na sprzedaż, poczekajcie. Cena dojdzie do 1zł/kg myślę że na przełomie styczeń/luty.

Paweł ma racje.Jak przyjdą woiększe mrozy a na jarmaki i targi mało kto będzie jeżdził wtedy handlarze sami zawitają do naszych domów.

A najlepiej w takim okresie dać ogłoszenie do jakiejś gazety gminnej wtedy nie nadążymy telefonów odbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Na Pomorzu Zachodnim brak ziemniaka,w Koszalinie cena w hurcie 12zł/15 kg, hurtownicy Jeżdzą i się proszą gospodarzy o ziemniaka,W Hodowli Europlant k.Koszalina mają tylko sadzeniaka,cały jadalny poszedł na Anglię,tygodniowo wywozili 500-600 ton.

To Prawda?

Okolice Bydgoszczy znowu handlarze porobili panikę i rolnicy 1-2 zł na worku zeszli,ja się trzymam narazie po 8 zł.

 

8 zł dla handlarzy hurtowych oczywiście, dla indywidualnego klienta w detalu 10 zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzisiaj to nawet w Bydgoszczy było 10-11zł, ale t w wyniku braku podaży, normalnie wyjściowa cena to 9zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Na Pomorzu Zachodnim brak ziemniaka,w Koszalinie cena w hurcie 12zł/15 kg, hurtownicy Jeżdzą i się proszą gospodarzy o ziemniaka,W Hodowli Europlant k.Koszalina mają tylko sadzeniaka,cały jadalny poszedł na Anglię,tygodniowo wywozili 500-600 ton.

Opowieści wyssane z palca. Wszystkie po kolei.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

dzisiaj to nawet w Bydgoszczy było 10-11zł, ale t w wyniku braku podaży, normalnie wyjściowa cena to 9zł

Dobrze wiedzieć, i tak powinno się trzymać. Rolnicy panikują ,a handlarze sieją tą panikę.

A z tym w Zach-Pom. to juz nie wiadomo komu wierzyć, ale wątpie żeby po 12/15 kg. mieli duży popyt. RYNEK ZIEMNIAKA OSZALAŁ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

12 wołają jak widzą że klient pyta o cenę albo dla tych co po worku biorą. Dla sklepikarzy po 9.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Opowieści wyssane z palca. Wszystkie po kolei.

 

 

Dobrze przecież wiesz lepiej,byłeś i widziałeś...Podaj chociaż jeden powód dlaczego te wiadomości są wyssane z palca?

Owszem,cena ziemniaka 12 zł wydaje się niemożliwie wysoka,ale tak jest,wczoraj na giełdzie tylko dwóch hurtowników miało ziemniaka i cena była jednakowa,tj 12zł 15 kg.Duży i znany w Polsce Europlant na swoich magazynach ma tylko wczesnego sadzeniaka,w tym tygodniu poszedł ostatni transport jadalnego do Anglii. w Wielkiej Brytanii w przeciągu miesiąca cena ziemniaka w rynku hurtowym wzrosła o 100%. Możesz nie wierzyć,ale takie są fakty,nikt tu nie ma zamiaru pisać głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no prawie http://www.potato.or...tato Weekly.pdf

ale dzięki Kalembie niedługo nikt nie kupi naszego ziemniaka, albo trzeba będzie zgłosić dostawę z 3 letnim wyprzedzeniem, paranoja!! http://www.potato.or...mported-england

gdzie się podziali Ci inicjatorzy z listem i tratwą ??

 

"Zgodnie z informacją prasową oraz tą bezpośrednią od rolników cena w skupie za kilogram ziemniaków na polskim rynku jest dramatycznie niska, za kilogram dostają oni ok. 15 gr, a nawet 6 gr, przy czym w sklepie za ten sam kilogram ziemniaków klient musi zapłacić od 80 gr do 1,35 zł. Nie trudno przewidzieć, że przy takim obrocie sprawy na wiosnę kilogram ziemniaków będzie kosztował co najmniej 2 zł."

Poseł Kazimierz Ziobro

Rzeszów, dnia 11 września 2012 r.

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Jestem z zachodniopomorskiego i u nas jest brak ziemniaka, ci co mogli to sprzedawali, pozostawiali tylko tyle to co maja dla stalych klientow. Ceny juz powyzej 10zl za worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Zach-Pom brak ziemniaka??? To nieźle, jechałem w tym roku do Ustki i okolicach Słupska na moje oko kilka działek po 50-100 ha każda ziemniakiem obsadzone. Tam na polach były tysiące ton i brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Dużo ziemniaka z okolic Słupska i Lemborka idzie na przemysł,bo jest tam duża fabryka frytek.,Jeden rolnik w tamtych okolicach ma nawet 380 ha przemysłowego i jadalnego razem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

północ to zasadniczo obszar idealny na produkcję ziemniaka, ze względu na ilość opadów atmosferycznych, u mnie zasadniczo opady to zjawisko rzadkie i niespodziewane, z tego względu sprzedaż zawsze realizowałem wyłącznie w miesiącach zimowych, wyjątkiem był ubiegły sezon, gdzie na zimę wszystko stanęło (poza przemysłem i ziemniakiem paszowym), sprzedaż ruszyła dopiero w maju i trwała do czerwca, w obecnym sezonie sprzedaż zacząłem od września boom był w zeszłym tygodniu a w mijającym już gwałtowny spadek, na to nałożyło się obniżenie cen a w moich okolicach przechowalni jest praktycznie kilka, co nie znajduje odzwierciedlenia ani w przywiązaniu klienta (mimo pewnego towaru klient ucieknie się do oszczędności rzędu 1gr/kg i nawet zwroty wadliwego towaru go niczego nie nauczą), cenach ani w wielkości sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Słupsk to woj. pomorskie. Ale w tych rejonach są duże gospodarstwa które produkują sadzeniaka na frytki. W sąsiedniej wiosce znajomy miał 67ha, jadalnego to mówił że do świąt nic mu nie zostanie. W zeszłym roku miałem dużo ziemniaka i zamieściłem kilka ogoszeń w necie na różnych stronach, a teraz to odbieram po 10 tel. na tydzień czy mam jeszcze coś do sprzedania, w listopadzie proponowali cene od 6zł/15kg, a dziś o wiele wiekszą, ale nie ma co sprzedawać. Znajomy z okolic koszalina mówił że dziennie ładuje nawet po 8 tirów, nie wiem jak teraz przy tych mrozach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj