Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    351

@kissmy: moja produkcja ziemniaka to, że tak powiem, ilości kolekcjonerskie ;) Staram się co roku trzymać areał 2ha. Z tego po usypaniu w kopce wychodzi ok 4 szt po 25-30m (szerokość ok. 2m, wysoki 1m).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przy takiej ilości to faktycznie można przypilnować kopców i tym samym jakość ziemniaka nie musi odbiegać od tego z przechowalni

 

mi 8 zł oferowali w poniedziałek. Cena poleci jak się duże mrozy zaczną bo tiry przestaną wozić. Może nie do poziomu początkowego ale trochę spadnie

 

eksport raczej całkowicie nie wyhamuje, ceny mogą najwyżej spaść o wartość odpowiadającą wzrostowi kosztów transportu (izotermy i chłodnie też zabiorą 24t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Nie wydaje mi się aby południe europy z powodu mrozów nagle przestało jeść ziemniaki albo przerzucili się na ryż.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Zgadzam się z przedmówcami, ale jak już wcześniej pisałem, każda spekulacja nt. ceny i zbytu dobrze robi, bo ludzie panikują i pchają ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

osobiście wolę stabilność od paniki;] ale dzisiejszy rekonesans pozwala na wyciągnięcie następujących wniosków ceny min 47gr/kg - max 55gr/kg przy workach 25kg, czyli 7-8,25zł/15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

i znowu zamieszanie na rynku :P


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

To po ile są u ciebie?U mnie stabilizacja. Pojawiają się zapytania o ziemniaki 35-45mm z przeznaczenie prawdopodobnie na Rumunie. Jeśli chodzi o duże to im bardziej na północ tym taniej

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Jeśli chodzi o Lubuskie to u nas od 6-7zł/15kg. Tydzień temu były od 5-6zł/15kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

koleś co przewala tira tygodniowo na giełdzie zielonogórskiej mówi że po 5 kupuje( w co wątpię) a po 7 sprzedaje. Czasem z nim handluję( raz kupuję, raz sprzedaję) więc raczej nie ściemnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

co tak tanio?centrum polski zostalo okrzykniete ze ma najtanszego ziemniaka a teraz wyglada na to ze ma najdrozszego?. Ładuje jutro tys. worków po 8zl, kolega po 8,2 podobna ilosc


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w Bydgoszczy za 6 jeszcze schodzą, czyli muszą kupować poniżej 5zł, za ile sprzedajecie żółte ziemniaki 50+ na eksport? mam ofertę 550zł/t w 25kg workach, ale na palecie, co mnie przeraża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

przemol, zawsze było tak że przy tanim ziemniaku centrum bylo najtansze, a przy drogim albo gwaltownych wzrostach (jak teraz) bylo najdroższe :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Wschodnia część Wa-wy 6zł- 15kg

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

lokalni pośrednicy chcą już płacić 6zł, ale i tak wszystko wyjeżdża z województwa, bo w detalu nie ma ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

koleś co przewala tira tygodniowo na giełdzie zielonogórskiej mówi że po 5 kupuje( w co wątpię) a po 7 sprzedaje. Czasem z nim handluję( raz kupuję, raz sprzedaję) więc raczej nie ściemnia

 

Ale tak jest bo znam Gospodarzy którzy nie maja za grosz rozumu i sprzedają ziemniaki za 3,5zł/15kg ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tafit    4

Panowie u mnie cena ziemniaków na dzień dzisiejszy to 8-8,5 zł za 15kg na rynek krajowy lub export, za czerwone dają już 70gr za kg od 4,5cm na export, zaś mali handlarze co jeżdżą i zbierają po kilkadziesiąt woreczków kupują pi 6-6,5 zł za 15kg. z tgo co widzę kto ma ilości tirowe moze liczyć na lepszą cenę.

piszczie ile w waszym rejonie jest ziemniaków bo w moim rejonie juz sporo wyjechało a Ci co mają to teraz wstrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

po rynkach już podnieśli ceny - w Bydgoszczy minimum 70gr/kg, hurt 7zł worek, więc i ja podnoszę od przyszłego tygodnia na 7zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Opoczno rynek, detal 9zł/15kg żółty i 10zł/15kg Irga


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

od poczatku listopada 50gr, od nastepnej dostawy 60gr. vineta. mały hurt. lublin


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj