Polecane posty

saszeta    161

jeżeli zboża dobrze przezimują to nasadzeń rekordowych nie będzie. Wtedy w przyszłym sezonie cena będzie normalna. A dla mnie normalna jest 40-50 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zjazdowa: w piątek i dzisiaj 8 wołają ale za7nie chcą sprzedawać


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Pawelec taki parszywy to chyba na paszę dla zwierząt.To u Ciebie wychodzi 25zł /100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

etam na pasze, napewno na konsumpcje, ostrużą se i normalny smaczny ziemniak... ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

gdzieś tam poszedł. ale na pewno na konsumpcję. bałem się że będzie marudził że aż czarne od parcha, ale nic, aby dawaj :D. paszowe 10-15gr.

Elizówka lublin 60gr, ciągły wzrost.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Zjazdowa: w piątek i dzisiaj 8 wołają ale za7nie chcą sprzedawać

A to aż tak sprzedaż wzrosła czy dopiero poszli po rozum do głowy?

Spekulacja działa. Ciekawe co takiego wydarzyło się w ciągu ostatniego tygodnia że aż taj cena się dźwiga? I znowu będzie płacz że import będzie na wiosne

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Nie wiesz jak to jest, ze stodół i garaży powypychali przechowalnie pozamykane zainteresowanie w miare jest to podnoszą, jakby nagle się okazało że rumunia wprowadza jakieś embargo albo coś w tym stylu to zaraz się przechowalnie pootwierają i będzie 4/15


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

W moim regionie dziś jeżdzili za żółtym handlarze i płacili 8 zł za 15kg. :blink:

czyżby nie było ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Podejrzewam że okres styczeń-luty będzie bardzo udany :rolleyes:

Teraz płaczą Ci co po wykopkach za bezcen sprzedawali ziemniaki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

A to aż tak sprzedaż wzrosła czy dopiero poszli po rozum do głowy?

Spekulacja działa. Ciekawe co takiego wydarzyło się w ciągu ostatniego tygodnia że aż taj cena się dźwiga? I znowu będzie płacz że import będzie na wiosne

trzymaja cene bo jest ich kilku

Na gieldzie normalna reakcja na to co sie dzieje w centrum. U nas brakuje ziemniaka a przechowalnie pelne

Jak na razie daja max. 8zl 45+z przeznaczeniem na Rumunie

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Dziś widziałem w netto ziemniak 'młody' 0,99zł/kg ale nie wiem gdzie był trzymany bo kły miał już prawie centymetrowe, to jeszcze chyba 'młody' z czerwca ;) Ale cena nawet jak n a netto to wysoka. Luz 99gr, pakowany wychodzi po 1,2-1,5zł/kg. Swoją droga nie wiem jak sie opłaca tesco sprzedawać po 0.29zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakby nagle się okazało że rumunia wprowadza jakieś embargo albo coś w tym stylu to zaraz się przechowalnie pootwierają i będzie 4/15

 

Rumunia to UE, jeść raczej również nie przestaną, jest jeszcze iskierka nadziei, że i u nas ruszy eksport o ile nie skończy się wyłącznie za zapowiedziach w kwestii racjonalizacji walki z cms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

trzymaja cene bo jest ich kilku

Na gieldzie normalna reakcja na to co sie dzieje w centrum. U nas brakuje ziemniaka a przechowalnie pelne

Jak na razie daja max. 8zl 45+z przeznaczeniem na Rumunie

znaczy zmowa cenowa :D To zaraz UOKiK się pojawi

 

A import skąd, skoro wszędzie droższe/ w tej samej cenie?

A to jak droższe to nie można importować? Jedyny problem to czy ludzie to kupią ale jaką żywność mają promować nie polskie markety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ale w całej Europie nie ma dużo ziemniaka, wszędzie cena jest dobra, więc jeśli nasz kochany rząd nie wymyśli czegoś, co skomplikuje obecną sytuację na rynku, nie widzę powodów, dlaczego markety miałyby sprowadzać droższego ziemniaka z poza granic.

Ale każda spekulacja nt. załamania eksportu i ceny wpływa dobrze na rynek, bo ludzie zaczynają panikować i wypychać wszystko póki jest zejście, więc za 2 miesiące cena będzie jeszcze lepsza. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Kluczowym czynnikiem "wypychania na siłę" w ostatnim czasie była... pogoda. Nie każdy ma przechowalnię a często mróz łapał już w połowie października. Wielu przytrzymałoby dłużej swój towar tyle że ryzyko za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Czy ja wiem. Do tej pory wszystko trzymałem w kopcach i przezimowanie było bardzo dobre. Minusem jest przestój w handlu gdy zasypie i przymrozi. Ale jeśli chodzi o jakość na wiosnę to chciałbym mieć taką w przechowalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Z przechowalni wyrzucisz w styczniu na tira i gra gitara. Z kopca nie takie proste. Chodzi mi głównie o tych co nasypali po stodołach, przebrali i poszło za ile kto dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A jak na dzisiaj się ceni ziemniak? Bo miałem 3 telefony dzisiaj i handlarz proponował 7,5 zł z miejsca, kaliber 5+.

Czyli jeśli on tyle zaoferował, to 8 zł za 15 kg spokojnie pewnie można wziąć. To okolice Sieradza. Oczywiście pytam o ilości tirowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na igrit piszą, że w Łodzi 10zł dzisiaj,

 

@tobago ile produkujesz ziemniaków rocznie i jakie masz wymiary kopców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wczoraj mialem kolejna propozycje po 8zl,dzisiaj 55gr w big bagach


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

mi 8 zł oferowali w poniedziałek. Cena poleci jak się duże mrozy zaczną bo tiry przestaną wozić. Może nie do poziomu początkowego ale trochę spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Cena poleci jak się duże mrozy zaczną bo tiry przestaną wozić. Może nie do poziomu początkowego ale trochę spadnie

 

Zanim duże mrozy się zaczną, to już wszystko wywiozą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj