Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
POL1    28

A miały być takie tanie jak rok temu. :rolleyes: a urodzaj był podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

A niech będą po 1 zł za kg. Niech każdy baran, który sprzedał choćby jeden kilogram za mniej niż 20 gr sobie pluje w brodę. Może się nauczą, żeby szanować swoją pracę, chociaż tacy rolnicy są niereformowalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

hehehehehe prawdeś rzekł chłopie :lol: za 20 groszy to bym nawet w pole nie wyjeżdżał a co dopiero w świat wywozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Szarlej, 20gr to śmiech. W tym roku poniżej 30 nie sprzedalismy ani kg. A obecnie 50gr, a Bella 60gr. Mały hurt.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

coś się dzieje, bo podwyżka ceny nie przyczyniła się do ograniczenia popytu, a wręcz przeciwnie

większość handlarzy ci powie że jak coś jest za tanie to nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Handlarz też figę ma jak ziemniak jest jesienią po 20gr a sam sprzedaje po 25gr. Kupić po 40 gr a sprzedać po 60 - to jest biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Handlarz też figę ma jak ziemniak jest jesienią po 20gr a sam sprzedaje po 25gr. Kupić po 40 gr a sprzedać po 60 - to jest biznes.

 

rozumiem, że duży hurtownik bierze ode mnie ziemniaka w tej cenie, bo musi utrzymać klienta (brakuje już podaży), bo raczej poniżej 1-1,5zł marży na worku oni nie schodzą, ale największym zaskoczeniem jest dla mnie dynamizm zmian, a co będzie gdy pojawi się mróz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Handlarz też figę ma jak ziemniak jest jesienią po 20gr a sam sprzedaje po 25gr. Kupić po 40 gr a sprzedać po 60 - to jest biznes.

Coś słaby ten biznes :rolleyes: Ja jak kupuje po 40 groszy to wstawiam 80-1.00 zł .

100% zawsze się zarabia.

Kazdy handlarz Ci to powie , za 20 groszy to by się nawet handlarz "nie paprał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Przy dyskutowaniu o cenie, należałoby też wspomnieć o ilościach, które się produkuje, lub którymi się obraca.

Bo też mógłbym kupować po 20 gr a sprzedawać po 50 gr 100 kg tygodniowo, ale gdy sam produkuję rocznie 400 - 500 t, to nie ma czasu na takie zabawy. To samo tyczy się sprzedaży swojego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

W tym tygodniu jest przedziwna sytuacja na rynkach detalicznych,gdzie jest taniej niż na hurcie.Fala podwyżek w detalu jeszcze przed nami.Dzisiaj ze znajomymi podnieśliśmy cenę z 6 na 8zł za 15 i obyło się bez większego oburzenia.Dalsze wzrosty mile widziane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskazujcie proszę lokalizację, gdyż ma to kluczowe znaczenie, u mnie drobni handlarze są oburzeni na 5zł a hurtownicy nie grymaszą (na rynku ziemniaki 50gr/kg i 6-7zł/15kg a na hurcie 15kg wyjściowo 7zł)

 

i jeszcze słyszałem, iż w Bydgoszczy ktoś ładował się na Wielką Brytanię po 70gr/kg

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Panowie co się dzieje? W hurcie ziemniak 5 zł/15 z domu miałem telefon po 7-8 zł/15, a w Inermarche ziemniaki po 0,29 gr./ 1 kg.(tj.ok.4,5 zł/15). O co tu chodzi ,co to za rozpiętości i skąd mają w sklepie po 0,29 jak ziemniak niby do góry??? Dziwny rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Ten kto handlował z marketami to wie ze jak market robi promocję to trzeba dac w takiej cenie i tyle towaru ile sobie życzą. w innym przypadku to koniec współpracy. Dostawcy ratują się tym że na promocję idzie odpad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A ile tego ziemniaka jest na sklepie? 100kg a reszta "nie promocja" po po 80 albo i więcej. Znajomy daje ziemniaki do dyskontu po 40gr a w sklepie one są od 0,29 do 1,19zł/kg za kg w zależności od dnia. Teraz handlarze z podwórka płacą nawet po 50gr. (Szkoda bo zostało mi tylko 20t ziemniaka w kopcu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie jaka cena jest za ziemniaka paszowego?

Mam z 10 ton takiego tajfuna skórka jest parszywa a w środku SUPER .

Niestety Tajfun na mojej ziemi nie będzie a inne tak i nic im nie jest.

Niestety do sklepów nie wstawiie bo bym stracił odbiorców , a muszę co z nimi zrobić. Narzie nie sprzedaje poczekam do stycznia i lutego powinna cena być większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

u mnie paszowka od 10 do 20 groszy

jadalny, ilosci tirowe 6,5zl worek 45+ cena dnia (z tendencja wzrostowa) bo brakuje ziemniaka w okolicy, kto ma to trzyma, kto nie mial gdzie trzymac to juz konczy sprzedaz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

No tak myślałem że jak kto da 20 groszy to od gabli sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

w mojej okolicy handlarze po 4-4,5zl za 15kg i krzywdzo sie ze drogo lokalizacja północne mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Ja miąłem propozycje po 5zł/15kg z miejsca ilości triowe ale nie sprzedaje tylko czekam na wzrost ceny. ( ziemniak na eksport) okolice Rzeszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Panowie co się dzieje? W hurcie ziemniak 5 zł/15 z domu miałem telefon po 7-8 zł/15, a w Inermarche ziemniaki po 0,29 gr./ 1 kg.(tj.ok.4,5 zł/15). O co tu chodzi ,co to za rozpiętości i skąd mają w sklepie po 0,29 jak ziemniak niby do góry??? Dziwny rok?

 

na jakim hurcie jest po 5zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

jak to co się dzieje,panika jest bo w grudniu ma być koniec świata :D

tak na serio to u nas na pograniczu świętokrzyskie małopolskie 5,0 - 5,5 za 15kg ilości tirowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to jaki biznes mają hurtownicy w targaniu ziemniaka ode mnie po 5 zł? 5 zł było w zeszłym tygodniu przy ilości, teraz wyjściowo mają 7 zł, a na moim muszą zarobić minimum 1 zł, więc poniżej 6 zł nie zejdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj