Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

DUCH1986    3

My sprzedajemy po 1,20 zł. Pakowane w worki 30 kg. Wszystko sprzedajemy w domu (stali klienci), ale mamy nieduzo bo sadzimy tylko 1 ha z małym hakiem ;)

bondek77    1

W Województwie mazowieckim, w okolicach Ciechanów, Mława, Płońsk, ziemniaki płacą około 1.20 zł. W hurcie można kupić około 1 zł.

andzin    3

To ładne ceny macie. U nas powiat łosice po 60gr Irga a żółte 55gr. Dajcie kupca to po 80gr sprzedam niech stracę.

Petekw    3

Patrze na te ceny i normalnie nie wierze :rolleyes:

U nas Wielkopolska powiat Pleszew to wszystki odmiany po 10zł worek. Jedynie vineta 12zł worek.

Ale 1,20 za kg. To wy tam macie raj na ziemi. Tylko ziemniaki sadzić. Ja szczerze mówiąc to w hurcie jeszcze po 11zł za worek nigdy nie dostałem. Może kiedys!

pawelec    85

Petekw, bo sadzić i sprzedawać to 'trza umić' :) :rolleyes:

nie wystarczy nasadzic 20ha, trzeba to pozniej sprzedac! A ja nie rozumiem takich ludzi co posadzą chocby 2-3ha i pozniej pozbywają sie za bezcen bo nie maja stałych odbiorców.

Tak jest ze wszystkim w polskim rolnictwie. Brak wyobraźni i dobrego planowania!

A ten co ma łeb na karku zawsze swoje weźmie :lol:

kamil900830    3

My sprzedajemy różnie od 0,8 do 1,20 zależy od ilości.Powyzej 2 ton cena 0,9zł.Jak ktoś bierze ok 5 ton to po 0,8zł. Panowie jak tam u was z towarem starczy do wiosny.Kupował ktoś z was nową odmiane jaka cena. ;)

Z tego co się orientuję to ceny sadzeniaka wahają się w okolicach 2000zł\t. Jeszcze nie kupowałem i tak myślę- kupić trzeba tylko jaka będzie cena ziemniaka za rok i czy to się zwróci(w jakości raczej tak). Jednak wymienić należy, ja wymieniam co 2 lata na połowę pola i naprawdę nie wyobrażam sobie sadzenia swoich, to jest całkiem inna bajka.

rafff24    26

Patrze na te ceny i normalnie nie wierze ;)

U nas Wielkopolska powiat Pleszew to wszystki odmiany po 10zł worek. Jedynie vineta 12zł worek.

Ale 1,20 za kg. To wy tam macie raj na ziemi. Tylko ziemniaki sadzić. Ja szczerze mówiąc to w hurcie jeszcze po 11zł za worek nigdy nie dostałem. Może kiedys!

raj to by był jakby było tyle co zwykle, a u mnie na glinie jest tylko 25% , czyli i tak ogólnie 50% w plecy bo zwykle sprzedawaliśmy po 60gr,

jedynie wczesne obrodziły, i nie kopaliśmy dużo w lecie, bo klienta co bierze "na zimę" można tylko raz olać, i sprzedajemy teraz, do lutego jeszcze całkiem fajne są, przynajmniej Lord, i jedynie ta odmiana jako tako wyszła

limusine    8

Łodzkie od tego tygodnia 13zl za worek 15 kg. moglem kupic TIRa kartofli miesiac temu wtedy byly jeszcze po 10 ;[ ;)

Petekw    3

Wiecie panowie, wszystko ładnie pięknie tylko wszystko zależy od regionu Polski. Ja mieszkam w okolicach kalisza. A jest to że tak powiem zagłebie ziemniaczane. Jesli ktoś tu uprawia głównie ziemniaka. To ma go co najmniej 10ha. A mam z sąsiędniej miejscowości co mają 80ha ziemniaka, oraz jeden pan miał w tym roku 150ha ziemniaków. To jest ilość!!!

Żeby było ciekawiej to ostatio spotkałem syna tego gospodarza i mówił że tym sezonie sadzą ok 200ha ;) bo tata stwierdził że z taką ilością to sie dalej nie ujedzie!

Więc co ja bidulek na okolicy z 5 ha ziemniaka mogę zdziałać. Cena jaka jest taka jest i tak wszyscy są bardzo zadowolenii bo 10zl za worek to rekord. Jeszcze po takiej cenie ziemniaka nie sprzedawałem. Pozdrawiam wszystkich.

pynczor    2

U mnie w podkarpackim gdzie rolnictwo upada a do tego ziemia jest ciężka mało kto sadzi ziemniaki na sprzedaż a do tego ten rok był bardzo niekorzystny dla kartofli a że ja miałem na wzgórzu ziemniaczki to wyrosły bardzo ładne i jak narazie fajnie się przechowują.

a teraz pytanko:) jak sprzedaje jadalne po 1,20zl/kg to sadzeniaki po ile?

Gdzie szukac odbiorce na większą ilośc ziemniaka ???

kamil900830    3

pynczor

Nie wiem czy wiesz że producentom ziemiaków nie wolno sprzedawać sadzeniaków :lol: ,Ale życie pisze inny scenariusz :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.