Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1piotr1    14

tylko, że ta cena 3-4 to jest cena wyjściowa i a jak ktoś po stoi kilkanaście godzin to idzie do handlarzy i oddaje po 1,5-2, żeby dłużej nie stać ..... przynajmniej tak jest we Wrocławiu cały sezon... mam ugadanego gościa do sklepu ma brac po 3,5 ale co to za handel jak weźmie tylko 15 woreczków, dla ludzi z dowozem do domu biorę po 10

ziemniaka jest w ch.... jeszcze więcej niz w tamtym roku ...... i ja nie daje napewno tyle nawozu, ŚOR niz wy duzi producenci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No niby jest ale weź pod uwagę że dziennie z kraju wyjeżdża kilkadziesiąt tirów z ziemniakiem na bałkany więc tego towaru z każdym dniem ubywa i zanosi się na poprawę sytuacji.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ziemniaka bedzie mało na wiosne, tego jestem pewien. moze nie tak jak w 2010, ale jesli teraz ceni sie 3-4 za zółtego, na wiosne bedzie 6-8.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@pawelec bedzie drozej...moim zdaniem w tej granzy obecnie panuje panika,kazdy sprzedaje czym predzej bo w zeszlym roku dostal nauczke

No niby jest ale weź pod uwagę że dziennie z kraju wyjeżdża kilkadziesiąt tirów z ziemniakiem na bałkany więc tego towaru z każdym dniem ubywa i zanosi się na poprawę sytuacji.

U mnie bez problemu mozna dostac 3zl w domu a trafiaja sie juz klienci po 4 wiec podnoscie cene, przeciez to nie daleko.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

3 dni temu miałem ofertę 300zł za tonę Irgi, dziś koleś chce dać 330zł. Odmówiłem, po 400zł mogę powoli sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no tak, ale ile masz od zbytu tej irgi? i ile kupiec chce nabyć?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

@pawelec bedzie drozej...moim zdaniem w tej granzy obecnie panuje panika,kazdy sprzedaje czym predzej bo w zeszlym roku dostal nauczke

 

U mnie bez problemu mozna dostac 3zl w domu a trafiaja sie juz klienci po 4 wiec podnoscie cene, przeciez to nie daleko.

 

po 4 też już podobno można wziąć, kwestia towaru i negocjacji.. :P


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W pierwszym przypadku ok 5t jednorazowo. W drugim ok 15 ton. Dzwoniłem też do gościa co bierze na Rumunię, mówił że na chwilę obecną (4 dni temu) płaci 0,25zł za białe ale tendencja wzrostowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Też tak sądze że bedzie lepiej bo np u nas w okolicy są mniejsze nasadzenia plony słabsze niż w zeszłym roku, do tego ci co mogą to kopią teraz jadalne bez przebierania i oddają razem ze skrobiowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a skrobiowy po ile? cena za kg rzeczywisty czy za kg skrobi?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Macie rację u mnie w okolicy wszyscy oddają za tyle ile kupiec powie. W zeszłym sezonie znajomi mieli jeszcze po 2/3 areału do wykopania, a w tym kończą kopac sadzeniaka. Stałem z ziemniakiem na giełdzie w Legnicy, na początku z wczesnym było nas kilkanaście osób teraz zostało może cztery a i tak nikt nie trzyma ceny. Spytałem jednego z nich dla czego oddaje taniej? Odpowiedział mi że w tamtym roku nic nie sprzedał i nie chce żeby scenariusz się powtórzył. Dodam że w tamtym roku sprzedających o tej porze roku było za trzęsienie i sprzedawałem vinetę po 6 a teraz 5 to dla kupca za dużo. Więc dałem sobie puki co spokój z giełdą niech sprzedają ci zdesperowani. Ja wożę tylko swoim stałym klientom na sklepy po 6 i ludziom do domów po 8 na dziś potem w listopadzie zamierzam podnieśc. Liczę tylko że cena nie skoczy do góry zanim ludzie nie zasieją pszenicy, to w przyszłym sezonie można będzie liczyc na przyzwoitą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

300 zł za tonę Bellarosy, transporty na Węgry. Znajomy na ruska sprzedawał Irgę po 300zł za tonę, potem się zmądrzyli i oferowali jedynie 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja teraz ziemniaka małe ilości sprzedaje tona góra 2 tygodniowo.Swoich na razie nie sprzedaje tylko kupuje od sąsiadów co pokopali , aby zaspokoić 3 bary i kiosk.

Mój pójdzie w większości do sprzedazy jako sadzeniak bo teraz na wiosne brałem w Elicie.

Mam fakture zakupu , a sadzeniak u nas bardzo chodliwy zwłaszcza na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Kuj pom Ziemniaki się urodziły Trochę kupują po 20 gr w workach 15 kg i to muszą być bardzo duże Uważam że nie trzeba się spieszyć bo ten rok już jest inny Na sklepy wstawiam po 4,50 za 15 kg

Gorzelnia wyskoczyła z ceną 0,6 gr kg Kolejek nie widzę Za tą cenę to lepiej przyorać nisz niszczyć sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dzisiaj na Zjazdowej 5zl na wyjsciu bez roznicy czy bialy czy zółty. spadek bo kilka dni wczesniej wołali 7zl


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na wschód albo południe - nie wiem dokładnie - Bellarosa szła po 300zł + to co sobie wytargujesz. Dziś pewnie już 350 - 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dobre rzeczy mówisz Przemol :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ponad 200zł netto za tone to idzie na skrobie wiec nie wiem kto sprzedaje po 3zł worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Jak się cena teraz kształtuje? Bo przyjechał do mnie na pole klient, który powiedział, że odbierze ode mnie wszystko co mam, a trochę jeszcze mam i nie wiem co mu krzyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wszystko - czyli o jakich ilościach mówimy? dał jakąś propozycję cenową?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Mam nakopane 20 ton, będzie jeszcze z 50 t w najbliższym czasie, a resztę sobie zostawiam na zimę/wiosnę. Generalnie facet twierdzi, że weźmie każdą ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj