damian40000

kurs na inseminatora bydła

Polecane posty

lukasz16s    0

mój tata ma inseminatora na bydło i trzodę ale chciałbyś tylko dla siebie to czy na zarobek jak dla siebie to sie przyda ale na zarobek to nie chyba że miałbyś rejon min 100km


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale nasienie skąd będziesz brał?? z reszto te sztuczne to ostatnio słabo wychodzi. Ja (dokładnie to inseminator :o ) jednego dnie tak pokryłem 2 krowy i po 3 tygodniach jedna powtarzała a po 6 druga :o puściłem byczka i chyba zostały :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja w tamtym roku próbowałem inseminować 4 sztuki po 3 tygodniach wszystkie powtórzyły wezwałem inseminatora na poprawke i żadna nie została pusciłem byczka i nie było problemu. Tylko że nie ma postepu genetycznego i dlatego zastanawiam sie nad tym żeby samemu sie za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Według mnie to jest przez to ze teraz nasienie jest inaczej porcjowane niż kiedyś. Mój dziadek był inseminatorem długie lata i ludzie przyjeżdżali z daleka żeby przyjechał do krowy. Nie chwaląc się ale miał bardzo wysoko skuteczność.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Też tak uważam bo insemincja nie jest najnowszym wynalzkiem już nasi dziadkowie inseminowali bydło i nie mieli takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
a tam żadna filozofia , zakłada się rękawiczkę , i dalej to oszczędzę sobie szczegółów , bo każdy wie co dalej ;)

właśnie że nie żadna filozofia tylko spróbuj sobie właśnie tą rękę tam włożyć na przykład pierwiastce...

 

 

 

 

Ja się zastanawiam nad pójściem na taki kurs. Troszkę formalności jest ale w końcu miałbym na siebie jakiś hektar :o


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Nie no przecież żart , a co do tego to kurs się przyda , bo zawsze coś tam nauczą , a mam sprawdzonego inseminatora , to na telefo jest , a jak krowa powtarza , to powtórki za darmo , a jak pierwszy raz , to chyba 16 zł , i jaką rasę bydła chce , i nie ma problemu , niekiedy to chłop po trzy razy dziennie przyjeżdża , a jest to dobra firma INSEMICA , bo na inseminatorów nie narzekam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle gdzie można zrobić taki kurs jeśli wiecie to na Podlasiu, jaki czas i koszt???Ale z tego co mi wujek mówił to jest bardzo dobre bo masz kontrole krowy czy jest cielna czy nie on jaki ma śluz itd... On miał ten kurs na studiach w Olsztynie???


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

najbliższy kurs za 3 miesiące w tulcach zadzwoń i się dowiesz...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pozwolicie że odnowię temat... mianowicie chciałbym przejść taki właśnie kurs bo u mnie w okolicy nie ma inseminatorów i planuję taki malutki biznes otworzyć :D Gdzie teraz jakoś jest ten kurs i jaki koszt by był tego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy kurs ma być jesienią bo teraz sezon kazdy zapracowany i nie ma chetnych wiec nie ograniuzują. Cena cos około 1500 zł (o ile dobrze pamietam) a jesli chcesz swiadczyc uslugi to drozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

A jest możliwe przejście tego kursu i otworzenie takiego interesu poprzez różnicowanie działalności i zakup jakiego auta żeby unia zwróciła??


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

Kurs trwał 7 dni w tym 23 godziny teorii i 43 ćwiczeń koszt 1500 zł z noclegiem i wyżywieniem (bez 1000zł) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

-- połączono --

 

Nie wiem czy był podobny temat - nie mogę znaleźć...

Zastanawiam się od jakiej wielkosci stada jest to opłacalne?

Oczywiscie ci którzy mają duże stado to inna inność.

Od jakiej wielkości stada krów mlecznych warto się w to bawić? Wykluczamy raczej usługi, tylko na potrzeby inseminacyjne własnego stada.

No i czysto praktyczne pytanie - czy łatwo nauczyć sie poprawnie inseminować?

Domyślam się że po zrobieniu krótkiego kursu, nie będzie się fachowcem w tej dziedzinie,a używając drogiego nasienia trochę może to zaboleć.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoopcio    3

Ja także zastanawiam się nad tym samym. Mam nie za wiele krów , ale za to w mojej okolicy jest problem z inseminatorami są bardzo nie punktualni co często wiąże się z powtórkami a sam mógłbym zabiegi wykonywać o takiej porze o jakiej bym chciał. Więc niech się wypowie ktoś kto sam inseminuje czy warto robić kurs i jakie są koszty na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

ja sam inseminuje stado 25 krów z młodzieżą około 45. robiłem kurs rok temu w firmie konrad czy się opłaca? otóż dość drogi jest kontener ponad 2 tyś taki lepszy. jeśli chodzi o cenę kursu to 1200 chyba. bo dojeżdżałem na pewno czegoś nowego się dowiedziałem i nauczyłem nawet jeśli po tym kursie miał bym nie robić sam zabiegów to i tak uważam że z wykrywaniem rui jest lepiej. wiadomo praktyka jest ważna sam widzę po sob ie że jeżeli przez 2 miesiące nie robiłem zabiegów to potem było ciężej, wychodzi się z wprawy. u mnie jest trochę inaczej bo kontener mam z bratem ciotecznym na spółek który mieszka 4 km ode mnie więc koszty zakupu były niższe no i jak zamawiamy nasienie razem to też lepsza cena. podsumowując jestem za zrobieniem kurs. nie ważne w jakiej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maria88
      Chciałam zapytać co sądzicie o firmie WWS-Polska?
      Zastanawiam się nad podjęciem współpracy z nimi. Może jakiś kurs inseminacyjny i własny kontener...
      Ale ciekawa jestem jakie macie zdanie na temat tej firmy?
    • Przez loczek0660
      Witam!
       
      Mam takie pytanie zwłaszcza do osób którzy ukończyli kurs rolniczy. Jak wygląda i przebiega taki egzamin? Czy pytania są podobne jak te na egzaminie technika rolnika i jak wygląda egzamin praktyczny? Bo ja właśnie uczęszczam na taki kurs.
    • Przez kondziu123
      Witam poszukuję jakiegoś kursu z elektroniki w maszynach rolniczych jak na razie nic takiego nie znalazłem , i tak się zastanawiam czy takie kursy w ogóle są ? pozdrawiam
    • Przez michalll2532
      Witam!Zwracam sie do osob z woj.podlaskiego okolice Bielsk Podlaski ,Siemiatycze.Moze ktos z was brał udzial w kursie na rolnika dla osob starszych w ZSCKR w Rudce.Jak wyglada ten kurs?W jakich godz odbywaja sie mniej wiecej te zajecia?Przypadkowo znalazlem ogloszenie w gazecie i mam zamiar sie zapisac, moze ktos jeszcz ktos z okolic sie tam wybiera?Prosze o jakies info!!
    • Przez adamos33
      Witam:) Chce sie zapytac o to czy wie ktos gdzie mozna zrobic kurs na kombajn lub sieczarnie samojezdznia:) ale we Wrocławiu:) pilne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj