damian40000

kurs na inseminatora bydła

Polecane posty

Marek46ha    1

Od jakiej wielkości stada krów mlecznych warto się w to bawić tylko na potrzeby inseminacyjne własnego stada?

czy łatwo nauczyć sie poprawnie inseminować?

Dobrze miec wiedzę ogólna o rozrodzie, nie przeszkodzi, ale jeżeli w ciągu kursu nie nauczysz się poprawnie inseminować to będą straty. nie dość że krowa łapie nie koniecznie za pierwszym razem to jeszcze błąd początkującego fachowca i pare słomek za grubą kase można zużyć na darmo.

@renault mógłbyś mi przybliżyć jak wg Ciebie jest - przesadzam czy to faktycznie nie jest takie proste ?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

nie wypuszcza cie z kursu jak sie nei nauczysz beda cie do tad uczyc az sie nauczysz :) przynajmniej u mnie tak bylo nie musisz odrazu brac najdrozszych bykow mozesz wziasc troche tansze to nie jest takie trudne idzie sie nauczyc

zawsze lepij poznasz anatomie krowy

kontener mozna wziąć w uzyczenie

a jak ne bedzie ci szlo to bedziesz zamawial nasienie do domu a usluge bedzie wykonywal inseminator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

dzieki @kyllee za pomoc;)

myślałem że na kursie to tylko pare godzin wykładów, trochę macania krów i reszta to wóda, integracja, opijanie kwalifikacji :)

A jak czegoś nie bardzo ogarnełeś manualnie to masz pecha

( tak słyszałem)

Odebrałem sam trochę porodów - w sumie wiekszość była dobrze ułożona, raz tylko krowa miała bliźniaki i pierwszy zaparł sie tyłem( nie tylnymi nóżkami). Ale z porodami jest łatwiej, bo od małego pomagasz ojcu, widzisz co robi, czasami co robi weterynarz i później przynajmniej wiesz jaka jest sytuacja.

ale apropo tego inseminowania to miałem obawy czy nie trzeba do tego dużej wprawy, dłuższej praktyki

W sumie to nawet dziwne ze tylu jest hodowców mających po kilkadziesiąt krów, a tych którzy sami to robią nie jest dużo.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

nie kazdy ma ochote sie grzebac w d*pach chca miec tez troche wolnego

takie jest moje zdanie :) zreszta zrobisz kurs zaczniesz zacielac to sam sie przekonasz ze czasami bedziesz musial wracac do domu bo krowa poluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Sam robie od 9 lat i i jest więcej zalet niż wad bo sobie zawsze lepiej dopilnujesz, a co do nauczenia nie jest takie hop siup bo nie tylko można nasienie popsuć to są mniejsze konsekwencje i straty niż szkody wyrządzone krowie a mianowicie przebicie rogu macicy którą bardzo łatwo przebić a gojenie trochę potrwa i tu zaś są straty ale bez paniki wszystko jest do opanowania i trochę wiedzy po takim kursie nie zaszkodzi a pomoże w prowadzeniu stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

u mnie kurs trwał 4 dni 2,5 dnia teorii i 1,5 praktyka przy krowach. nauczysz się fachowej obsługi z nasieniem. nie którzy inseminatorzy słabo do tego podchodzą np. rozmrażają nasienie w ustach lub pod pachą. niewłaściwy sposób rozmrażania nasienia zmniejsza ilość plemników zdolnych do zapłodnienia. a mój brat korzysta z usługi inseminacji tylko sam kupuje nasienie mówi że jakoś mu samemu nie idzie. co do zmarnowania słomki to pamiętaj że za cenę jaką płacisz inseminatorowi on ma wliczony zarobek swój jeżeli kupisz nasienie za taką samą cenę to na pewno będzie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, był dziś u mnie przedstawiciel z konrada i namawiał na zrobienie kursu na inseminatora, odbędzie się on 11 albo 17 marca i może jest ktoś z okolic bielska podlaskiego,bociek,brańska kto by chciał dojężdzać z mno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycha    2

Robił ktoś kurs inseminacji z Federacji? Jakie macie opinie i jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej08    0

ja robiłem juz bedzie ponad rok, wiem ze cena była niższa niz u innych. Powiem tak jak ktos chciał sie nauczyc to się nauczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

hej chłopaki! a jak byliście na kursie to jakieś babki też też robiły kurs? Mam spore stado i problem z inseminatorem widzę taki sam jak u większości, i chce sobie kurs zrobić bo krówki mam spokojne i sama je obsługuję więc z inseminacją nie miałabym problemu, a w d***e krowskiej grzebać się nie obawiam, bo każdy poród odbieram i nie raz trzeba cielaka odwrócić, Tylko tak jakoś przekonania nie mam, czy sobie poradzę na takim kursie :ph34r::P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Też już od jakiegoś czasu mam zamiar iść na kurs jednak starszy mnie stopuje twierdząc, że na początku inseminacjie będą nieskuteczne a co gorsze mogę uszkodzić krowę. Jak to u was było na początku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak stado zdrowe i dobrze łapią to nie będziesz miał problemu ze skutecznością. A z tego żeby nic nie uszkodzić naucza cię na kursie. @ firefox jak masz trochę siły w rękach i cierpliwość to poradzisz sobie bez problemu na kursie.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caniek    7

@tomekskw firma ph konrad organizuje kurs 17.02.2014 :)

Edytowano przez caniek

MF 1014;U-4514;C-360;T-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tycha    2

Koledzy jakie polecacie kontenery dla hodowcy na 50 szt dojnych? Nie chcem tego małego bo czesto trzeba azot dolewać ,a duży 20litrowy chyba nie bedzie dobrym strzałem jego gabaryty itd. Jakie macie kontenery i jak się wam spisują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

ja mam kontener SPECTRUM 20 i brałem w Konradzie kontener ok i dobrze trzyma azot dolewają przy każdym zamówieniu nasienia podobno trzyma dłużej jak trzy miesiące ale dolewają częściej azot i na twoje stado będzie w sam raz jest 6 wieszaków w nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opłaca czy nie,alle warto, zamawiasz jakie chcesz buhaje a nie jakie inseminator posiada, i kryjesz w odpowiednim terminie a nie czekasz kiedy tam przyjedzie, ja zrobiłem i jestem bd zadowolony z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

krzysiek a jak po kursie czy nauczą cię stwierdzić czy krowa ma ruje nawet gdy jest cicha? jak ze skutecznością na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

A jak z kontenerem ? Dają w użytkowanie albo ma ktoś może cennik kontenerów ? Bo nie chcą mi wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

kurs kosztuje 1100zł 4dni edukacji + wyżywienie i strój ochronny od 24 lutego . Kontener można wypożyczyć ale mi się wydaje że chyba lepiej wziąść nasienie za okresloną kwote a kontener za symboliczną złotówkę. ja się zapisałem zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caniek    7

Też mam 20 spectrum na 40 szt i jest ok. W samochodzie też sie mieści jak trzeba ;)


MF 1014;U-4514;C-360;T-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie na początku na 10krów to 9 za pierwszym załapało, a teraz to różnie, bywa że i 3 razy trzeba, ale ogólnie to jestem bd zadowolony, a z cichymi rujami to jak doisz krowy to wyłapiesz, należy dobrze przypatrywać się, a co do kursu w konradzie to myśle że dobrze szkolą, jak robiłem w tamtym roku było 2 osoby co ukończyły w shiuzie i im nie wychodziło i przyszli do nas i się nauczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maria88
      Chciałam zapytać co sądzicie o firmie WWS-Polska?
      Zastanawiam się nad podjęciem współpracy z nimi. Może jakiś kurs inseminacyjny i własny kontener...
      Ale ciekawa jestem jakie macie zdanie na temat tej firmy?
    • Przez loczek0660
      Witam!
       
      Mam takie pytanie zwłaszcza do osób którzy ukończyli kurs rolniczy. Jak wygląda i przebiega taki egzamin? Czy pytania są podobne jak te na egzaminie technika rolnika i jak wygląda egzamin praktyczny? Bo ja właśnie uczęszczam na taki kurs.
    • Przez kondziu123
      Witam poszukuję jakiegoś kursu z elektroniki w maszynach rolniczych jak na razie nic takiego nie znalazłem , i tak się zastanawiam czy takie kursy w ogóle są ? pozdrawiam
    • Przez michalll2532
      Witam!Zwracam sie do osob z woj.podlaskiego okolice Bielsk Podlaski ,Siemiatycze.Moze ktos z was brał udzial w kursie na rolnika dla osob starszych w ZSCKR w Rudce.Jak wyglada ten kurs?W jakich godz odbywaja sie mniej wiecej te zajecia?Przypadkowo znalazlem ogloszenie w gazecie i mam zamiar sie zapisac, moze ktos jeszcz ktos z okolic sie tam wybiera?Prosze o jakies info!!
    • Przez adamos33
      Witam:) Chce sie zapytac o to czy wie ktos gdzie mozna zrobic kurs na kombajn lub sieczarnie samojezdznia:) ale we Wrocławiu:) pilne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj