Skocz do zawartości
farciarz147

MF 6495 - płyn do nalania w koła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Koła
farciarz147    0

Wiatm, jestem szczęśliwym posiadaczem MF6495 i ostatio kupiłem grubera i okazalo się zę muj ciągnik jest za mało dociążony. Najlepszym wyjściem będzie nalanie czegoś w koła lecz nie wime co to za płyn. CZ ktoś mi może pomóc?

witam, najtańszym rozwiązaniem jest woda, ale możesz nalać też płynu do chłodnic, no ale to kosztowne jest. woda jest tania, ale musisz ją spuścić przed nadejściem mrozów, a płyn jak raz wlejesz to możesz o nim zapomnieć. nie wiem dokładnie, ale koła napełnia się chyba w 90% cieczą. jeśli wybierzesz płyn, to ryzykujesz dużą stratą kasy w przypadku złapania kapcia. jeśli masz blisko do kielc to masz nr do gościa który ma 3 beczki glikolu po 120 litrów każda i chce 600zł za sztukę:604248101(ogłoszenie znalazłem w anonsach)

Ferdek07    62

daj spokuj z typ płynem a nie możesz dołożyć obciążników są firmy które odlewają obciążniki na zamówienie, i jak masz zalewać płynem to można za podobne pieniądze kupic jakieś używane obciążniki lub jakiś odlew

Wiadomość z agroFakt.pl

farciarz147    0

Czyli mówicie żebym sobie dał spokój z tym płynem tylko założył obciązniki na koła. Bo znowu nie chce nakładać na maks a na przód bo to oś obciąża a pozatym obciąznik z przodu nie nie dociązy mi tyłu. Moglibyści mi podać jakieś namiary do firmy która leje obciążniki na zamówienie? Z góry dziękuje

Jedź na pierwszą lepszą hutę i na pewno Ci odleją. Tak sobie myślałem o tej cieczy w kołach i myślę (pewnie się mylę) że obciążnik lepiej spełnia swoją funkcję ponieważ "wisi" na ciągniku, a ciecz jest w kołach a koła opierają się o podłoże i wydaje mi się że nie ma tego efektu dociążenia

mavrik    0

ja mam nalany płyn w kolach przy MF3670 tyle tylko niemam pojecia co to jest za mieszanina poniewaz ciagnik sprowadziłem z Danii i plyn już byl w kołach a poza tym mam jeszcze 800kg na przednim tyzie i jak ciągne 5m kultywator to pare kg jeszcze by się przydalo

Rafal180    2
ja mam nalany płyn w kolach przy MF3670 tyle tylko niemam pojecia co to jest za mieszanina poniewaz ciagnik sprowadziłem z Danii i plyn już byl w kołach a poza tym mam jeszcze 800kg na przednim tyzie i jak ciągne 5m kultywator to pare kg jeszcze by się przydalo

znajomy sprowadza ciągniki z Dani i w każdym jest jak nie woda to jakiś plyn w kołach:) Tez myślałem o nalaniu wody lub płyno w koła. Ale wole kupic obciązniki:)

ps. sorki ża OT ale ile moge dac za obciążniki do c-360 na tylnie koła??

mtracz    71
Jedź na pierwszą lepszą hutę i na pewno Ci odleją. Tak sobie myślałem o tej cieczy w kołach i myślę (pewnie się mylę) że obciążnik lepiej spełnia swoją funkcję ponieważ "wisi" na ciągniku, a ciecz jest w kołach a koła opierają się o podłoże i wydaje mi się że nie ma tego efektu dociążenia

Przy obciążaniu ciągnika chodz o to aby ziwkszona masa powodowała większy nacisk kół na ziemie. a co za tym idzie koła bedą mieć mniejszy uslizg. I ziwkszy sie uciąg ciągnika.

Obciążając tylko koła dzieje sie dokładnie to samo bo koło jest ciężkie i jest lepszy nacisk na ziemie.

Przy zakładaniu obciązenia na ramę ciągnika musi on ja wozić. Zwiększone obciążenie w dłuzszym okresie czasu działa niekorzystnie na łożyska, swożnie, panewki, ciężej sie skręca.

Natomiast gdy dociążone są koła lżej sie skęca. A ciągnik tylko toczy te koła. Nie mówie że jest mu bez róznicy ale napewno o wiele lżej.

zorak    2

Ja w moim fortschritt-cie 323 przez 4 lata woziłem wodę w oponach i dowiedziałem się o tym dopiero miesiąc temu jak wymieniałem oponę. A co lepsze zimą ciągnik stał na mrozie i woda pewnie zamarzała a ja o tym nie wiedziałem - dobrze że zimą nie używam tego ciągnika to nic się nie stało.

farciarz147    0

Powiedzcie mi jeszcze jak wyglada sprawa ze zużuciem opon czy jak zaleje je płynem i pusze ciągnik w transport to bedą mi się duż szybciej zuzywać czy jest nieznaczna różnica.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się