kewin123

df 5g kubota m9960 nh t4 95 czy steyer kompakt 95?

Polecane posty

kewin123    27

Ciągniki  jak w temacie   - PROW- w koncu poprawki przyszły - i na cos trzeba sie decydować ciagnik pomocniczy duzo pracy z ładowaczem np przy załadunku wozu paszowego,  obornik itp -co byscie polecili i dlaczego? Z góry dzieki  za kazdą podpowiedz :)

Wiadomość z agroFakt.pl

pp1208    692

do ladowacza tylko Kubota. w ladowaczu może palić poniżej 3 litrów na godzinę. zwrotna , dobra widoczność i pompa dość wydajna. skąd jesteś kolego ?

ajgor94    9

pomyśl nad jakimś Masseyem, do ładowacza ma najlepszy rewers, Steyer zaś ma mocną pompę ale rewers kiepski

kewin123    27

do ladowacza tylko Kubota. w ladowaczu może palić poniżej 3 litrów na godzinę. zwrotna , dobra widoczność i pompa dość wydajna. skąd jesteś kolego ?

jestem z lubelskiego  jesli chodzi o kubotę  zgadzam sie z tymi zaletami a "wady-to wg mnie malutka kabina brak siedzenia pasazera rewers tylko hydrauliczny, brak ehr  - i ciekawe jak z dpf w tych ciagnikach bo opinie sa różne ten model  juz zchodzi z tasmy a nastepca ma i dpf i scr niestety

lepiej weź STEYR Multi ma odpowiednią wagę  więc praca z ładowaczem przyjemniejsza

na pewno stabilniejszy jednak troszkę  za duży  i za drogi   jego cena to chyba grubo ponad 200 netto case luxum -jego brat bedzie za ok 220  w tej cenie nowy jd 5r pewnie wyjdzie 

MF675ursus    838

Poczytaj temat Kuboty z ładowaczem na tym forum. DPF i zrywne sprzęgło rewersu nie jest dobrą opcją do tura...

lols123    39

W Deutz-Fahr fajną opcją  do ładowacza czołowego jest funkcja Stop&GO oraz w obecnej serii system DOC

pp1208    692

Poczytaj temat Kuboty z ładowaczem na tym forum. DPF i zrywne sprzęgło rewersu nie jest dobrą opcją do tura...

jakie zrywne sprzegło rewersu ? ,mam kubote 2 lata i nic mi o tym nie wiadomo. Oświecisz mnie ? :) 

kewin123    27

Zostały dwa ciagniki  DF 5105.4 G wyposazenie full prócz szyber dachu i kubota m 9960  oba w podobnej cenie 155tys netto.Pytanie który lepszy jako pomocnik?  DZIEKI ZA KAZDĄ RADĘ 

MgrLukash    148

Moim zdaniem jako pomocnik lepszy będzie ciągnik z silnikiem bez DPF czyli z tych dwóch DF. DOC jest bezobsługowe u nas przez ponad 130mth nic się z tym nie działo - tego się nie odczuwa w przeciwieństwie do DPF.

Rzuc okiem tez na Claasa Atosa to jest dokładnie to samo co ten DF 5G a cena może byc różna.

Dlaczego bez szyberdachu?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

kewin123    27

modele produkowane dotąd były tylko z DOC TERAZ DO SERII 5G WCHODZI SCR  TO AKURAT OSTATNIE MODELE  BEZ SCR   posiadasz atosa?

MgrLukash    148

Pronara 5340 z silnikiem Deutz 3.6l właśnie z samym DOC, chodzi głownie w lekkich pracach i transporcie. Po nowym roku ma wejśc już model z dodatkowo zamontowanym SCR - dla mnie to tylko dodatkowy wydatek bo raz że cena bedzie wyższa a dwa że trzeba płyn kupowac. Chociaż i tak będzie to pewnie mniej uciążliwe niż wypalanie DPF co kilkanaście godzin. Podsumowując jesli masz możliwośc kupna ciągnika bez tych wszystkich "udogodnień" to nie ma co się zastanawiac.

Pytanie tylko jaki rozmiar 5G ci za tyle wycenili: LD, MD czy HD?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

kewin123    27

WERSJA MD  CIEKAWE CZY BRAK SZYBER DACHU W TYM CIAGNIKU BEDZIE B ODCZUWALNY W PRACY Z ŁADOWACZEM?

MgrLukash    148

Na pewno trochę jak bedziesz ładował na dużą wysokośc, nie wiem jak teraz ale kiedyś w Agrofarmach/Agroplusach było tak że ciągniki bez szyberdachu mały nabudawana na dachu klimatyzacją która macno wystawał i pomijając estetyke zwiększała wysokośc ciągnika. Nie masz możliwości kupna HD? Bo moim zdaniem jak ma z ładowaczem współpracowac to lepiej największy brac, ma największą masę własna(bardziej stabilny) i największą dopuszczalną masę całkowitą - czyli na logike musi miec wzmocniona konstrukcję.

Jaki ładowacz do niego planujesz?

Drobna rada: Wyłącz Caps Lock.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

mrjelon8420    4

Jeżeli ktoś patrzy przychylnym okiem na Kubotę jako swój przyszły nabytek, z moich i wielu innych osób doświadczeń, ostrzegam przed tą marką. Jeżeli ktoś twierdzi że NAUŻERAŁ się z inną firmą  to jest w błędzie- KUBOTA POLSKA przebiła wszystkich. :) Ciągniki KUBOTA nie są wysokiej jakości produktem. Czytając doświadczenia innych użytkowników: niedomalowany, pękające szyby przez wadliwe uszczelki,pękające przednie błotniki, awarie rewersu, ukręcone ośki przedniego mostu czy instalacji elektrycznej. Firma oflagowana trzyletnią gwarancją leje nam pic na wodę. Mam G26, w planach był ciągnik do zabiegów ochrony roślin. Dźwignia od zmiany biegów która została w reku (urwałą się) w testowanym ciągniku zszokowała. Kosiarka po roku eksploatacji zaczęła się dosłownie sypać. Niedziałająca instalacja elektryczna,opadający dek tnący i na deser po przebiegu 200mth smarowana przed pracą oś przednia nabrała luzu. Firma przyznała się do błędu po czym próbowała naprawić wadę "po kosztach" spawając co dla mnie jest nie zrozumiałe i świadczy o wyobraźni mechaników. Nóż który miał być wytrzymały jak miecz samuraja pękł na pół. Oszczędność paliwa-haa :). Silniki Kubota przy lekkiej pracy może są oszczędne ale przy ciężkich robotach mocno odstają od reszty. Dla przykładu kosiarka kuboty mająca trzycylindrowy silnik diesla zużywa 55 litrów ON do skoszenia 2,5ha parku-pali jak smok.

zachęcam do przeczytania tematu: http://www.agrofoto....ucentem-kuboty/

Edytowano przez mrjelon8420

pp1208    692

daj jakies zdjęcia potwierdzające te awarie bo coś mi sie wydaje ze troche przesadzasz :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adam92
      Witam szukam ciągnika na 20ha w pieniądzach do 65 tys o mocy od 90 do max 120 co byście polecili rozglądam się nad Deutz fahre Agrotron 6.00 albo MF 6150. 6160 czy może jakiś inny byście polecili najmniej awaryjny i w miarę tani w serwisie odrazu mówię że nie szukam ciągnika w typie Belarus czy zetory chce coś wygodniejszego lecz nie zależy mi na rewersie hydraulicznym. Ciągnik ma posłużyć okolo 5 lat jako główny a później chce kupić nowy na prow bo teraz złożyłem wniosek na młodego rolnika na maszyny dziękuje z wszystkie odpowiedzi
    • Przez Lok125
      Witam panowie staje przed wyborem nowego ciągnika w mocy około 75 km, będzie to ciągnik którego będę używał można pow do wszystkich rzeczy czyli orka, uprawa, rozsiewnie nawozów i uprawa w truskawce. Zastanowialem się nad 4 markami : Kubota m4072, New Holland t4.75, Case farmall 75c, Deutz fahr 5080g. Macie o nich jakieś opinie złe/dobre? Ktory z nich byłby najlepszy?
    • Przez alex0937
      Witam,mam okazje kupic fajnego steyra 8130,o mocy 130 koni z 1992 roku,wiecie moze jak z czesciami do niego ? i jak cos sie stanie to gdzie szukac pomocy ? i jak z awaryjnoscia tych ciagnikow ?
    • Przez SylwekDrąg
      Witam jaki ciągnik polecacie na 5 ha łąk głównie koszenie i zbieranie na razie mam c330 i c360 ale mam zamiar sprzedać c360 i w zamian coś kupić koniecznie musi mieć przedni napęd bardzo mi się podoba John Deere 2850 ale nie wiem czy to dobry wybór, a wy co polecacie?
    • Przez Ryszard70
      Witam Panowie,
      szukać głównego ciągnika do swojego gospodarstwa. Ciągnik będzie zabrany na modernizacje, agencja przyznała mi max 136,5KM.
      Pod uwagę biorę te 3, ale który byłby najlepszy waszym zdaniem? Jakieś plusy i minusy
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj